Ще 20 років тому важко собі було уявити, що звичайна чернігівська родина може зважитись на те, аби найняти у поміч людину по господарству. Немалу роль в цьому відіграло радянське виховання, яке заклало догми про те, що жінка має встигати і працювати і дітей глядіти, смачно куховарити і звичайно ж наводити бездоганний лад в оселі. Але прискорений темп життя та вплив на наш світогляд європейських сусідів, призвели до того, що стидатися найняти хатню помічницю стає моветоном. Проте й зараз на жіночих форумах та у соцмережах можна зустріти опитування від несміливих жінок, як цікавляться, як інші таки зважились запросити чужу людину у свята-святих — свою родинну оселю і чи задоволені результатом.
Героїня нашого інтерв’ю — невтомна фея чистоти (так жінка підписана у Фейсбуці) 40-річна Ольга Бригас. Вона має вищу педагогічну хіміко-біологічну освіту. До Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка (нині це Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка) вступила 2000 року, одразу після закінчення найпрестижнішою чернігівської 1-ї школи. Заміжня, має 2 дітей, всією родиною вони живуть у заміському будинку.
- Як саме ви прийшли у клінінг і ким працювали до цього?
- Після закінчення вишу, я трохи повчителювала у школі, але через недостатнє навантаження перейшла на посаду лаборанта у медзаклад, де можна було працювати маючи вищу немедичну освіту.
Коли після другого декрету треба було виходити на роботу, я зрозуміла, що не хочу повертатися в медицину і почала шукати нову сферу діяльності. Моя подружка, запропонувала спробувати себе у сфері клінінгу. І так я опинилась у чернігівській компанії «Погода в домі».
Тож і я вирішила спробувати. І досі не жалкую. Це стало моєю школою життя і клінінгу, мені ця робота в професійному розумінні дала дуже багато. Якби не було «Погоді в домі», то не було б мене такої самостійної нинішньої.
Ця фірма була заснована у 2005-му році. А 26 грудня виповнюється 3 роки, як я пов’язала своє життя зі сферою наведення чистоти.
Я там пройшла співбесіду, а також 4-денні курси. Нам видали роздруківку-шпаргалку зі списком основних правил прибирання і поводження з клієнтами і речами, у яку я і досі заглядаю. Ці курси проводила особисто власниця компанії Тетяна Руденок, надзвичайна жінка, професіонал своєї справи. На курсах нам розповідали про алгоритм прибирання помешкання в цілому та його окремих зон за функціоналом: кухні, ванної кімнати, вітальні, нюанси поводження з килимами, з делікатними поверхнями, як, наприклад натуральне дерево чи кришталь і так далі.
Основними правилами цієї фірми і будь-якого порядного помічника по дому є, по-перше, - конфіденційність, а по-друге, ти маєш заслужити довіру господарів, коли приходиш у будинок. Під такою довірою я маю на увазі те, щоб господарі розуміли, що ти вповні компетентна, аби не зіпсувати речі і будеш ставитися з повагою та обережністю до устаткування оселі і до її мешканців. По-третє — дуже важливо правильно використовувати хімічні засоби, аби знову ж таки не пошкодити ними речі у будинку. Завжди обов’язково читаю інструкцію до них і роблю висновки, про характер дії такого засобу, в чому мені досі допомагає моя хімічна освіта.
- Чи пам'ятаєте свого першого клієнта, розкажіть про це трошки.
- Першим моїм замовленням, оскільки в мене ще не було досвіду - був спортзал. Але я була від того дуже щаслива, це були перші отримані мною гроші у новій для мене сфері діяльності.
- Загалом, за час роботи у «Погоді в домі» в мене були різні об'єкти — це і магазини мережі “АТБ”, кафе, офіси, спортивні заклади чи невизначені (просто приміщення) і звичайно ж житлові будинки та квартири. Розподіл нежитлових і житлових приміщень був приблизно 50 на 50. Коли набуваєш все більшого досвіду, то тебе беруть на об’єкти, які вимагають певних знань.
В кожному замовленні для мене і досі трапляється щось нове, тож я постійно вчуся, адже на ринку весь час з'являються як нові мийні засоби так і нові сучасні матеріали для устаткування приміщень і тоді потрібно почитати і дізнатись, як правильно за ними доглядати.
- У вашому профілі у Фейсбук зазначено, що ви працювали на 2 клінінгові компанії, а тепер працюєте на якусь з них чи сама на себе?
- Так, після «Погоди в домі» я мала ще досвід у мережевій компанії, яка має філіали у декількох містах України «Клінінг турбота» (раніше вони називались «Чистота»). І я зробила висновок, що хоча ці дві компанії працюють в одній сфері, правила і підхід в них дещо різнились. Так, наприклад, кожна компанія робить якийсь акцент на тому, що для неї більш важливо.
У «Погоді» дуже чітко слідкували за правилами і треба було дотримуватись їх на 100% і зараз, працюючи самостійно я також дотримуюсь їх. Наприклад, ганчірки, щітки і відра для кожної кімнати мали певний колір. Для кухні це був зелений колір, для санвузлі — червоний і т.д. У фірмі була людина, яка відповідала за інвентар і слідкувала що саме і в якій кількості для прибирання треба доставити на об'єкт. Клієнти також були обізнані про ці правила і кольори устаткування.
- Тож зараз мої клієнти вже привчені, що я використовую певний набір ганчірок і хімії, а також привожу свої відра.
- Хімію використовую професійну. В арсеналі у мене умовно кажучи, три види хімічних мийних засобів: для позбавлення від жиру, від вапняного нальоту, а також універсальні щадні засоби, також користуюсь перекисом водню від плісняви.
У склад засобів, що прибирають жир з поверхонь входять луги і чим сильніші луги, тим сильніше засіб видаляє жир. Якщо у складі засобу міститься хлор, то дуже обережно його використовую, а якщо в будинку є коти, завжди питаю, чи можна використовувати, бо коти не люблять запах хлорки.
- Не використовую ніяких їдких лугів, жорстких мочалок, працюю м’якими ганчірками та мочалками. Вибір хімії залежить від ступеня забрудненості і матеріалу поверхні, але постійно слідкую, щоб не нашкодити. Бо краще іноді недомити поверхню, ніж її зіпсувати.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: клінінг, помічниця, прибирання