Гімназія ім. Васильченка - найбільший, найсучасніший освітній заклад в Ічнянській громаді. Нині тут навчається 577 учнів і працює 46 вчителів та 28 чоловік персоналу. Починаючи із 2016 року, кількість гімназистів невпинно зростає. Чому взяли за точку відліку саме цей рік? Тому що тоді заклад очолила Людмила Куцовера, яка прийшла у гімназію 2011 року заступником директора. Відтоді й розпочався новий розвиток гімназії.
На той час тут навчалися 355 дітей і було 40 вчителів. Годин для педагогів не вистачало, тому конче потрібна була нова стратегія, щоб заклад змінювався, ставав кращим - і батькам хотілося сюди вести своїх дітей.
З подачі директорки у 2016 році гімназія ім. Васильченка першою у районі запровадила «Школу майбутнього першокласника». У результаті такої спланованої роботи з наповнення закладу, гімназія нині має три перші, три другі, три треті, три п’яті класи, по дві паралелі у четвертому класі, середній ланці та по класу у старшій. І нині тут сформовані 24 класи. А це - додаткові години для вчителів. Зараз педагоги гімназії мають по ставці-півтори навантаження.
Прогресивний заклад розпочинається із прогресивного директора.
Більше дітей - більше робочих місць. З цього року тут працює молода вчителька початкових класів Ольга Марченко, веде 1-В клас, та вчитель фізичного виховання Максим Супрун. Впадає у вічі, що за останні роки колектив значно омолодився.
Оскільки Людмила Володимирівна Куцовера та заступниця директорки з навчально-виховної роботи Світлана Анатоліївна Борщ є сертифікованими експертами з оцінювання якості освіти вчителів, то беруть весь найкращий досвід своїх колег з інших закладів під час проведення аудитів.
- Я брала участь уже у двох аудитах, вони відбувалися ще до війни. Це були Ніжинська гімназія №2 та Прилуцький ліцей ім. Вороного №1. Цей заклад був першим в Україні, який пройшов аудит за всіма напрямками на дуже високому рівні. Я звідти багато чого для себе взяла і як директор, і в роботі колективу. Це було у 2021 році. До речі, мій досвід дуже згодився, як нам позапланово прислали аудит у жовтні 2021 року, - зазначила директорка.
Минулого року дві вчительки початкових класів Оксана Логвиненко і Людмила Горова пройшли сертифікацію - підтвердили свій високий професійний рівень і отримують 20% доплати до окладу. Загалом у гімназії три сертифіковані педагогині. Діана Запека минулого року була уже сама освітнім експертом і брала участь в оцінюванні колег з інших регіонів України. Це теж великий досвід.
- Наш колектив твор - чий, креативний і готовий експериментувати, - говорить очільниця. - З минулого року гімназія у плані експерименту з другого півріччя запровадила електронний документообіг. Паралельно вчителі вели електронний і паперовий журнали, а в учнів були паперові та електронні щоденники. За пів року отримали певний досвід. Найбільше цього хотіли батьки, а найменше вчителі і діти. Але це майбутнє освіти, а оскільки ми хочемо бути першими, то з 1 вересня у нас діють лише електронні журнали і щоденники. Всю інформацію по учню бачать тільки вчитель, дитина і батьки. З досвіду скажу, що комунікація між вчителем і батьками таким чином покращилася.
Продуктивний минулий рік
Минулий рік, попри війну, для гімназії був продуктивним. 35 учнів третіх-восьмих і десятого класів завершили навчання із похвальними листами, тобто на відмінно.
Олена Лишко їздила у Львів на Всеукраїнську олімпіаду з української мови, де зайняла 17 місце із 29.
Ще одна учениця гімназії Ангеліна Литвиненко, яка цього року вступила у Київську математичну школу, входила до команди області з математики і повинна була б виступати на Всеукраїнській олімпіаді, але команда не брала участь.
Чотири випускники одинадцятого класу підтвердили свої ґрунтовні знання медалями: золоті - у Вікторії Омельченко та Олександра Матяшова і срібні - у Сергія Крицького і Ярини Козаченко.
Уперше за всю історію закладу гімназисти підкорили і вершину національного мультипредметного тесту, який дає змогу вступати у виші за результатами тестування. По 200 балів із одного предмета отримали Назар Кириченко і Богдан Басанець, відповідно з математики і української мови. Звичайно, що у гімназії пишаються такими учнями.
Директорку радує, що багато випускників будуть здобувати професію за державним замовленням та обирали серйозні вузи.
Разом куємо перемогу
У гімназії ім. Васильчен- ка увагу приділяють не лише навчанню. Творчість дітей тут теж вітається, і педагоги всіляко сприяють та заохочують учнівську спільноту. Звісно, що у час війни розважальні заходи відійшли на другий план, але креатив ніхто не відміняв. Дитинство і юність нероздільні із позитивними емоціями, яких нині бракує.
- Цього року на святкову лінійку, яку з міркувань безпеки провели 2 вересня лише для першокласників та випускників, ми запросили воїнів 119-ої окремої бригади ТРО, де служить багато наших земляків. Наприкінці минулого року вони звернулися до нас за допомогою, щоб нав'язали їм сіток. Учні, вчителі та технічний персонал сплели кілометри сіток і передали воїнам. Командир підрозділу Вадим Кича привітав учнів із початком навчального року та передав у подарунок великий прапор із підписами і побажаннями вояків, подякувавши колективу за підтримку і внесок у перемогу.
А гімназисти радо підхопили заклик «Донат на ЗСУ замість квітів» і у скриньку, яку передали гостям свята, вкинули без сорока гривень 15 тисяч!
Депутатська діяльність
Людмила Куцовера обрана депутатом міської ради від партії «Наш край». Вона є депутатом двох скликань. Очолює постійну комісію з гуманітарних питань. Депутатка завжди вирізняється чіткою активною позицією щодо питань життєдіяльності громади, тому має потужну підтримку депутатського корпусу.
У зв’язку з війною посилена увага держави приділяється безпеці освітнього процесу. Завдяки допомозі благодійників у гімназії в укритті зробили роздільні туалети, витяжку, виклали плиткою підлогу, вирівняли стіни. Але укриття треба доробити.
- У 2022 році я прочула, що уряд буде виділяти 1,6 млрд грн на будівництво укриттів, - розповіла Людмила Куцовера. - Я, як депутат міської ради, почала порушувати це питання на сесії. Через те, що підтримки міської ради не було, звернулася до начальника обласного управління освіти за допомогою і нас включили у перелік на фінансування. По нашій громаді лише гімназія ім. Васильчен- ка відповідала критеріям відбору. Щоб залучити 3,5 млн державних коштів міська рада повинна була швидко залучити проєк- тантів для виготовлення проєкту. Але вона затягнула із цим і на сьогодні проєкту ще немає. Тому змушена була написати листа і відкликати заявку на фінансування робіт по укриттю нашої гімназії.
Ремонт гімназії, розпочатий у 2020 році, теж не завершений через війну. Тож керівниця шукає благодійників, щоб допомогли із ремонтом.
Ніна Наливайко, “Трудова слава”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.