Ці слова належать 34 -річному Вадимові Барланицькому з Наумівки Корюківського району, загиблому сержантові 1-і окремої танкової Сіверської бригади. У складі різних підрозділів він боронив Україну ще з 2014 року. Мав кілька контузій. Та щоразу повертався на фронт. Бо знав, за кого воює. Життя Героя обірвалося цього 20 липня під Малою Токмачкою на Запоріжжі. В останню путь його проводжало все село. А ще багато друзів, знайомих і побратимів. Увечері після похорону пішов дощ. Здавалося, що навіть небеса плачуть за Вадимом...
Вадим Барланицький народився і виріс у Наумівці. Відучившись у Чернігівському будівельному ліцеї, пішов на строкову службу в армію. Демобілізувався у 2009-му.
— Невдовзі після того, як Вадим повернувся в село, ми почали з ним зустрічатися. Хоча знали одне одного ще з дитинства, бо я теж родом із Наумівки, — розказує колишня дружина Героя, 30-річна Яна Котова-Євтюкова.
— Одружилися ми у 2012-му а за рік у нас народився син Микита Коли почалася Революція гідності, малому було всього 9 місяців. Попри це Вадим дуже рвався в Київ, однак я його не пустила. А коли у 2014-му на Сході України спалахнула війна, то зупинити вже не змогла.
Розуміючи, що близькі відмовлятимуть його, Вадим схитрував. Сказав, що отримав повістку і тому має йти на війну. Та, як з'ясувалося згодом, туди він відправився добровольцем.
- Вадим отримав позивний Вадо, скорочено від Вадос (так його називали друзі). Воював під Дебальцевим, поблизу кургану Гостра Могила. Там були дуже важкі й кровопролитні бої. На очах Вадима загинуло чимало побратимів, і це підірвало його здоров ’я. Проте повертатися він і не думав, — продовжує Яна.
— Якось я сказала йому, що в нас маленька дитина і було б добре, якби він перевівся на блокпост чи кудись у тил. Та Вадим як відрізав: «Я своїх хлопців не залишу». Бо був справжнім патріотом. Подробиць з передової він мені не розказував. Лише зізнавався, що там дуже важко. Перш за все психологічно.
Згодом я це й сама зрозуміла, коли через пів року служби він уперше приїхав додому у відпустку: перших два дні пролежав на дивані майже ні з ким не розмовляючи - так відходив від побаченого на фронті.
У 2016-му Вадим підписав контракт із чернігівським батальйоном охорони і перевіз родину в Чернігів. Однак невдовзі знову вирушив на ротацію в зону АТО. Їхній шлюб із Яною розпався у 2018-му. Про причини розлучення колишня дружина говорить так:
- Вадим постійно був у ЗСУ, а я вдома з дитиною. Коли приїжджав, то між нами все частіше спалахували сварки. Причому з дріб'язкових приводів Найгірше було те, що скандали відбувалися на очах у Микитки. Тож, щоб не травмувати його, вирішили мирно розійтися.
Із Вадиком ми залишилися добрими друзями, часто зідзвонювалися. А коли йому давали відпустку, то він завжди приїжджав до сина. Крім того, повністю забезпечував малого фінансово. У 2019-му Вадим мені одній із перших розповів, що хоче служити в “Азові”. Його приваблював той факт, що там багато патріотів і дуже серйозна підготовка. Тому того ж року він подав заявку і поїхав у Маріуполь. Оскільки він мав бойовий досвід, його, звісно ж, прийняли.
Вадим пройшов підготовку, підписав контракт і продовжив воювати вже як “азовець”. І дуже цим пишався.
Наприкінці 2021-го у Вадима закінчився контракт. Він вирішив на зиму поїхати відпочити додому, а навесні хотів повернутися в Маріуполь і підписати новий контракт з “Азовом”. Та плани зруйнувало повномасштабне вторгнення росії.
- Воно застало Вадима в Наумівці. Того ж ранку він подзвонив мені:«Я вже зібрав рюкзак і чекаю автобуса на відправку», - пригадує Яна. Добровольців тоді забрали автобусом у Корюківку, а звідти повезли в Чернігів. Вадима зарахували до 1-ї танкової бригади видали форму, зброю. 3 першого дня вторгнення він боронив Чернігів. А коли рашистів вибили з нашої області, то майже зразу відправився зі своїм підрозділом на Донецький напрямок.
У серпні 2022-го Вадим отримав п'ять днів відпустки. Тоді він приїжджав побачитись з сином. Пам 'ятаю, що коли ми вже викликали таксі, то згадали. що так і не сфотографувалися на пам'ять. Хоч Вадим і поспішав, але я впросила зробити знімок. Це була його остання зустріч зі мною і сином.
На початку 2023-го підрозділ Вадима перекинули на Запорізький напрямок. Звідти він щодня телефонував синоу й колишній дружині. У переддень трагедії, зізнається Яна. у неї було погане передчуття:
- Я весь день не знаходила собі місця. Навіть кумі написала, що станеться щось страшне. Це було 19 липня. А 20-го Вадима не стало. Уранці він, як завжди подзвонив мені. Трохи пізніше написав у месенджері: “Вже від'їжджаємо (на штурм ворожих позицій. — Авт.). Завтра передзвоню. Передай Микиті, що дуже його люблю”. Але так і не передзвонив... Він загинув о 17.20 під час наступу поблизу Малої Токмачки Запорізької області. Коли вони штурмували ворожі окопи стався артобстріл. Осколками Вадиму прошило внутрішні органи й зачепило голову. Він загинув на місці.
Попрощалися з Героєм 26 липня. Із найрідніших у нього зосталися мати, старший брат Олег (теж воює з 2014-го), сестра Наталія і 10-річний син Микита.
— Для Микити батько назавжди буде Героєм і прикладом. Він дуже любив малого, а той його, - говорить витираючи сльозу Яна. — Недавно нам передали з передової рюкзаки з Вадимовими речами. Микита взяв собі батькові армійські панамки, кепки. Носить їх і каже, що вони мають найкращий у світі запах - батьків запах...
— Вадим не снився йому після загибелі?
— Снився. Микита розказував, що вві сні вони удвох ходили гуляти. А ще син ніби відчуває татову підтримку. Днями ми пішли в ліс, щоб хоч якось відволікти малого від цієї трагедії. Йому ніяк не вдавалося знайти хоч одного гриба, і він засмутився. Тоді я сказала Микиті, що тато поряд і можна попросити його про допомогу. Син так і вчинив. І буквально зразу ж після цього пішли й красноголовці, й лисички.
Зараз Яна перебуває в другому шлюбі, народила ще одного сина — Ярослава (йому 4 роки). Однак у їхній вітальні стоїть свічка і велика фотографія Вадима.
— Чоловік спокійно до цього ставиться. Він теж військовий і свого часу навіть відправляв Вадимові посилки на передову. Більше того, ми вирішили, що ця фотографія тепер стоятиме у нас постійно. А поряд поставимо українській прапор, який ще зимою батько прислав Микиті. Він із підписом: “Сину Микиті від батька. Все буде Україна!”
Ще за життя Вадим Барланицький був нагороджений почесною відзнакою командувача оперативного угруповання військ “Запоріжжя”, а також медалями “Ветеран війни” і “Учасник АТО”. Зараз же Яна готує петицію до Президента про присвоєння Вадимові посмертно звання Героя України. Вадим заслуговує цього переконана вона. — Окрім того, що 9 років боронив Україну зі зброєю в руках, так іще й врятував багатьох своїх побратимів. Зокрема під обстрілами витягав поранених з поля бою. А ще, навіть буваючи «на нулі», він активно займався волонтерством. Вибивав для бійців тепловізори, спальники, павербанки, маскувальні сітки та інші необхідні речі. Домовлявся з волонтерами, щоб ті відправляли в Наумівку ліки для односельців. По життю Вадим був веселим, щирим і дуже товариським. Правду кажуть, що війна забирає найкращих.
Джерело: газета “Гарт” від 10.08.2023, Олексій Прищепа
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Барланицький, захисник, Наумівка