У червні відзначали своє професійне свято працівники галузі легкої промисловості. А це, не в останню чергу, жителі Сосницької громади, працівники Сосницького ПрАТ «Еліта» - ті, що нині трудяться в непростих воєнних буднях, і ті, хто все трудове життя піднімав престиж фабрики, зберігав міцні трудові традиції та виробничі досягнення. Сосницю знає вся Україна, і навіть зарубіжжя по виробництву вишуканої спідньої білизни високої якості. І навіть в цей нелегкий час, попри зимові відключення електроенергії, доставку і збут сировини і продукції, працівники ПрАТ «Еліта» поспішали на роботу. Тож є великі сподівання, що підприємство розвиватиметься, що ми і надалі будемо пишатися даною продукцією - стильною, зручною, яку, придбавши раз, повертаєшся знову. Серед тих, хто віддав легкій промисловості майже 50 років свого життя, - Тетяна Довженко.
Нині Тетяна Володимирівна вже 10 років як на заслуженому відпочинку. До швейно-галантерейної фабрики вона прийшла у 1970 році після того, як закінчивши училище, декілька років попрацювала у побуткомбінаті на пошитті чоловічого одягу. Тут дівчина з Ляшківців зустріла свого супутника життя, з яким разом пліч-о-пліч крокували по життю.
Про фабрику у Тетяни Володимирівни найкращі спогади.
- Спочатку 10 років я шила на різних процесах, а потім мене призначили майстром бригади, у якій було 26 швачок. Трудилися всі добросовісно, намагалися виробити поставлені норми. Бригад на той час було 5. Працювали у дві зміни: перша - з 6.30 до 15.00, друга - з І5.00 до 23.30. Ще й суботи були робочі. До такого режиму швачки всі звикли і опівночі ніхто не засинав, була норма, яку всі виконували - за день одна бригада давала 1 200 одиниць. Розмаїття кольорів, як нині, не було. Шили беж, біле, чорне. Найважче було шити чорне. А не дай Боже брак, треба було перешивати.
Тетяна Володимирівна, як майстер, слідкувала за тим, аби всі були забезпечені своїм процесом роботи. Опівночі всі поспішали додому. Кого чоловік зустрічає. А на Покрову йшов цілий гурт фабричних дівчат, їм не страшно.
Про всіх Тетяна Володимирівна відгукується дуже тепло.
- Дівчата старалися. Про те, що хтось запізниться на роботу - і мови не було, хіба по поважній причині. Перекус теж на ходу. Хоч і була їдальня, але рідко хто годину обідав, бо кожна знала свою норму і намагалася її виконати. Заробітки були достойні.
Тетяна Довженко жодного разу не пошкодувала, що півсотню літ присвятила легкій промисловості. Як вона ставилась до своїх підлеглих, так і вони цінували свого майстра.
- Якби було дуже важко працювати, то після пенсійного віку ще 10 років не робила б. Але роки своє беруть. Коли була молодша, легше працювалось.
Вдома у жінки є швейна машинка і за потреби вона собі і нічну сорочку пошиє, і плаття. Коли були малими діти, обшивала їх. То штори, то брюки підрубить - не забуває і тепер своєї професії майстриня.
Влітку копирсається на городі, квіти доглядає, взимку більше вільного часу.
Тетяна Володимирівна, як справжня жінка, завжди доглянута. Коли заговорили за фото для газети, відразу пішла до дзеркала, а повернулась справжньою леді.
- Я завжди, йдучи на базар, чи будь-куди підфарбую очі, губи. І на роботу ніколи не ходила без макіяжу, - каже жінка, вважаючи, що жінка має завжди виглядати упевненою в собі.
Своє професійне свято Тетяна Володимирівна ніколи не забуває.
- Колись були урочистості, нагороди, премії, - пригадує вона. - Але й тепер ми зідзвонюємось, вітаємо одна одну, збираємось, бувало, і на річці. І не тільки у свято спілкуємось. Навіть на базарі, побачившись, радіємо, обнімаємось, цілуємось. Бо робота на фабриці - то наші найкращі роки!
А користуючись нагодою, вітаю всіх своїх колежа- нок з ким працювала, і тих, хто зайняв їхні позиції і нині розвиває легку промисловість Сосниччини з професійним святом.
Олена КУЗЬМЕНКО, «Вісті Сосниччини»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.