Одним із найперших відділень, куди звертається хвора людина з Сосниці, є лабораторія КНП «Сосницька лікарня». Адже без лабораторних досліджень (аналізів) навіть досвідчений лікар не готовий точно поставити діагноз. Тобто від результату досліджень залежить подальше лікування і стан пацієнта. У Сосницькій лікарні у лабораторному відділенні працюють лише досвідчені фахівці. Це підтвердив директор Олег Максименко.
Давайте разом познайомимось із всіма медпрацівниками лабораторії. Найдосвідченіша серед усіх лікар-лаборант, завідуюча клінічною лабораторією Марія Миколаївна Кравець. Про Марію Миколаївну газета неодноразово розповідала.
Не менш досвідчена лаборант Валентина Михайлівна Кошова. Вона закінчила Новгород-Сіверське училище за спеціальністю фельдшер і відразу у 1978 році прийшла до Сосницької лікарні в лабораторію. Вибір її професії був усвідомлений - мама працювала у Лавах фельдшером. Що не помилилась, говорить ще й той факт, що вже 45 років працює в одному відділенні.
Старшим лаборантом працює Людмила Станіславівна Стешенко.
Після закінчення Новгород-Сіверського училища, вона відразу в 1996 році прийшла до лабораторії.
Разом з Валентиною Кошовою навчалась і Тетяна Миколаївна Мазур, щоправда до Сосницької лабораторії вона прийшла на рік пізніше, бо за розподілом рік працювала у Коропській лікарні і теж у лабораторії.
Тамара Миколаївна Кондик у лабораторії з 2002 року, а до цього працювала в інших відділеннях Сосницької лікарні.
Наталія Вікторівна Антоненко - із 2005 року. Хоча до Сосницької лікарні прийшла у 1997 році. А рік після закінчення Новгород-Сіверського медичного училища працювала акушеркою у Загребельському ФАПі.
Зоя Володимирівна Косяненко закінчила Ніжинське училище і працює в лабораторії з 2002 року.
Допомагають підтримувати чистоту і порядок дві молодші медичні сестри - Людмила Сосенко та Оксана Чехменко.
Всі 6 лаборантів - фахівці широкого профілю. Всі навчилися працювати на новому обладнанні. Всі роблять забір крові, всі проводять дослідження, адже після робочого часу, тобто після 16-ої вони працюють почергово, є ургентний лаборант, якого за потреби викликають не залежно від часу доби.
Якщо потрібно терміново, то результат готовий за годину.
У точності результату можна не сумніватися. Не раз вдячні пацієнти висловлювали подяку за точні аналізи після встановлення діагнозу і лікування в обласній лікарні.
Лабораторія з листопада 2022 року перейшла в нове приміщення, має окремий вхід. Тут тепло. Для пацієнтів і для медперсоналу окремі санвузли.
Лабораторія оснащена всім необхідним устаткуванням і хімічними реактивами.
Людмила Стешенко, яка на разі не тільки старший лаборант, а й головна медсестра лікарні розповіла, що останнім часом лабораторія поповнилась новою апаратурою.
- Три тижні тому ми одержали ІФА аналізатор. Він потрібний для проведення імуноферментного аналізу - це метод лабораторної діагностики, що дозволяє виявляти специфічні антитіла і антигени при найрізноманітніших патологіях.
Всю нову апаратуру встановлює та налаштовує спеціаліст із фірми, яка постачає обладнання.
Він і навчає лаборанток, як нею користуватися.
Лабораторія робить загальноклінічні, біохімічні дослідення, серологічні, імунологічні дослідження. У лабораторії можна зробити ряд досліджень, які раніше не проводилися.
Наприклад, аналіз на рівень Д-димерів. Це один з білкових фрагментів, що утворюється при розчиненні згустку крові в організмі. Призначається пацієнтам при обстеженні на наявність тромбів. Аналіз на гормони щитоподібної залози. Глікозильований гемоглобін - це біохімічний показник крові, що відображає середній вміст цукру в крові за тривалий період. Біохімічний аналіз крові на прокальцитонін та ряд інших аналізів.
Закупку реактивів лікарня здійснює за власний рахунок, грошей від надання платних послуг не вистачає, адже більшість реактивів дороговартісні.
Щодня, незважаючи на загрозу інфікуватися, лаборанти працюють, ризикуючи життям і надаючи допомогу.
- Кожна людина вважається потенційно хворою, - каже Людмила Станіславівна. - Але ми не боїмося, вже виробився імунітет, бо, дякувати Богу, ми хворіємо рідко. Але якщо йдемо у відділення і знаємо, що будемо працювати з інфекційно хворою людиною, то ми в повній мірі забезпечені засобами захисту.
Любов до людей допомагає лаборантам знаходити підхід до кожного пацієнта - будь то дорослий чи дитина. Але якщо дорослі свідомі, то дітей потрібно умовляти, для цього у відділенні є навіть іграшки. Але бувають і такі дорослі, що втрачають свідомість. Тоді лаборантам доводиться надавати першу медичну допомогу.
Колектив лабораторії дійсно дружний. Жінки не лише разом проводять робочий час, а й святкують дні народження. Підтримують одна одну у складні моменти. Дружать сім’ями, бо на роботі покумалися. А скажімо, Людмила і Наталія з 1 класу подружки, потім разом навчалися, а нині ще й працюють. Та робота понад усе.
У лабораторії ведеться облік. Так, за 2022 рік у лабораторії зроблено 105 240 видів досліджень, з них 40 849 проведені у лабораторії, а решта - у стаціонарних хворих.
Долі лаборанток у всіх різні. Але їх об’єднує медична справа, яку вони обрали і не помилилися, адже медична справа - не професія, а життя, яке проходить у постійних турботах про хворих. Тому вітаємо вас, медсестри Сосниччини, з гарний весняним святом - днем медичної сестри і бажаємо щирої подяки пацієнтів, бо це дуже приємна річ у вашій роботі, а також любові і розуміння в родині та душевного тепла. Разом до Перемоги!
Олена КУЗЬМЕНКО, “Вісті Сосниччини”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: лабораторія, аналізи, Сосниця