Настоятель ПЦУ в селі Хлоп’яники, місті Корюківка та селі Жукля,отець Нестор 24 лютого разом зі своїм парафіянином Петром Козубовським взяли до рук зброю і добровільно пішли захищати рідну землю. Зараз він стрілець-снайпер. Та його війна, як каже отець Нестор, розпочалася ще в 2014 році. Тоді він пішов з церкви московського патріархату. За його погляди йому спалили будинок. Він переконаний, що вигнати ворога з нашої землі - це не перемога. Україна переможе тільки тоді, коли церкви, лаври, монастирі вийдуть з-під впливу московського патріархату і стануть повністю українськими.
Фото за сайту religionpravda.com.ua, травень 2021-го року
Назаров Сергій Валерійович родом з Кіровограда. Зараз до нього звертаються отець Нестор. Жителі Сосниччини з ним теж знайомі, адже він є настоятелем храму в селі Хлоп’яники. Проживає в Корюківці, де також править Божу службу в одній зі святинь. А ще в селі Жукля. Всі ці храми вийшли з-під московського патріархату і перейшли до ПЦУ(Православна Церква України). Колись і сам отець Нестор був служителем УПЦ (Українська Православна Церква) московського патріархату, та в 2014 році зрікся і пішов до української. «В молоді роки був атеїзм, а це духовний голод. А після того, як Михайло Горбачов проголосив перебудову, почалися пошуки істини. Настав розквіт східних релігій.
Хтось вивчав буддизм, кришнаїзм, а я подався до духовенства. Подався до Лаври. Не сподобалось, всі пихаті. Поїхав до Чернігова, а там жодного чоловічого монастиря - тільки Єлицький, жіночий. Пішов до матушки Амвросії, чадо преподобного Лаврентія Чернігівського. Вона надихнула. Сказав їй, що піду в монастир. Нащо вона відповіла, що в монастир іти не варто, бо там не зовсім те. Все ж пішов. Жив в Домницькому монастирі. Через три роки, у 2003, запропонували монашеський постриг. Змінив ім’я на Созонт. Тоді зняв фільм про монастир «Домницька обитель». Взяв участь у хресному льоті, вперше на літаку облетів Україну з Домницькою іконою. Вивчав молитви.
Є таке поняття - начальна благодать. От мої рожеві окуляри почали спадати. Церква і політика - одне ціле. В монастирі правили настоятель, його брати і дружину. Була пилорама, на якій працювали бездомні за тарілку їжі. Люди несли свої гроші до Домницької ікони. Настоятель купив квартири і машини собі, усім своїм родичам. Руській мір там глибоко пустив своє коріння.
Мене обурювало, що зомбують людей і ті вірять. Якщо ж комусь з монахів це не подобалося, то йди на всі чотири сторони.
Я став казати і між нами почались конфлікти. Мені сказали «йди звідси». В 2014 році я поїхав до архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія Зорі і все йому розповів. Відрікся від московського патріархату і перейшов до київського.
За три кілометри від монастиря в селі Подіно купив будинок і відкрив парафію. Магазин разом з людьми переобладнали під церкву. А тоді один ієромонах мені сказав: “Їдь звідси, бо тобі не вибачать і життя тут не дадуть. Ти для управителів монастиря конкуренція”. Я сказав, що нікуди не поїду і нікого не боюсь. А тоді мені спалили будинок. Я ледь встиг вибігти в дві години ночі з полум’я.
Про цю пожежу тоді газети писали і навіть по телебаченню в ТСН показали сюжет «На Чернігівщині ієромонаху, який перейшов до київського патріархату, спалили хату». Після цього мене направили нести службу у село Жукля, Корюківського району. Там унікальний храм - п’ятикупольний і трьохпрестольний.
Дали будинок з усіма зручностями. До речі, люди в Жуклі відвоювали свою церкву від московського попа і вигнали його звідти ще в 2009 році. Там правив батюшка, який крав ікони. За його злодіяння люди пішли проти нього, адже скарги не допомагали і з великим протистоянням перейшли до київського патріархату. На той час це була нечувана подія. В Жуклі я прослужив декілька років. А тоді в Корюківці з однієї з церков Київського патріархату поїхав настоятель, і мене перевели туди. Згодом і в Хлоп’яниках довелося правити служби.
- Якось мої прихожани стали мені розповідати, що в Сосницькій лікарні відкрили капличку в одній кімнаті. Туди раз на тиждень приходить батюшка і править для хворих, сповідує їх. Запропонував сповідатися в нього моїм парафіянам, а вони відмовили. Сказали, що в нас своя церква є і свій батюшка. Коли він дізнався, що вони не належать до московської обителі, то промовив, що та церква без благодаті не справжня. І так відбулось декілька разів. Терпець мій увірвався і я поїхав до Сосниці. В адміністрації сказав, що в нашій країні всі люди мають однакові права, а тому нехай відкриють в лікарні капличку і нашого київського патріархату. Я знав, що мені відмовлять, адже керівництво лояльно відносилось до місцевих московських храмів. Та все ж вирішив поборотися. Написав заяву до прокуратури, в міністерство охорони здоров’я. Після і ту кімнату закрили, - розповів отець Нестор.
Зараз отець Нестор зі зброєю в руках захищає рідну землю. І пішов він туди 24 лютого, як лиха війна увірвалася до нашої країни. Разом з настоятелем в той день пішов і корюківчанин Петро Козубовський. Чоловік ходив до храму і був добрим парафіянином. На жаль, в березні він загинув.
Священнослужитель має позивний «батюшка». Та і звертаються до нього побратими саме так. Він не військовий капелан, адже, щоб бути таким, потрібно мати вищу духовну освіту. Та і серед армійського штату військових капеланів лише близько ста. Отець Нестор стрілець-снайпер. Та і там виконує свій прямий обов’язок - на спаса яблука посвятив, на інше свято зілля різне окропив. День розпочинає і закінчує в молитві. І вона допомагає. Якось потрапили під великий авіаобстріл. Над головами без зупину свистіло, зривалося неподалік. Здавалось, що це кінець, та на щастя їх не зачепило - то не долетить,то перелетить. Ротний після обстрілу сказав, що це дійсно чудо сталось і впевнений, що їх сам Бог зберіг, адже з ними настоятель.
У хлопців на війні настрій на Перемогу. Всі мотивовані. Але перемога на полі бою - це половина успіху. Україна стане вільною тільки тоді, коли відберуть святині, монастирі, лаври у московського патріархату і виженуть зміїв звідти, - каже священнослужитель.
В Україні повинна бути церква українська, як і мова. Для того, аби позбутися ворожого патріархату, достатньо людям зібратися і виявити свою волю. Люди, яким в голови вклали промосковські попи, що ПЦУ - це самозванці і там все не так, хай не вірять. Молитви і служби читаються української мовою. А також допускається старослов’янська. Всі свята і пости - ті ж.
Єдина різниця в тому, що українська церква відкинула суто російські ікони - це адмірал Ушаков, Микола другий з сім’єю. їх канонізувала російська церква. Це безчинства, які роблять вороги зараз, коли вбивцям роздають нагороди і звання. Не треба нашому народу молитися за цих кровавих правителів, які в пеклі горять за свої злодіяння. Шкода, що люди йдуть до церкви і наївно вірять, дозволяючи себе зомбувати, - каже отець Нестор.
А між тим нещодавно інтернет сколихнуло відео, де в самому серці столиці в Києво-Печерській Лаврі співали пісню про дух росії, що пливе над нею. І це після страшної війни, яку «гнила сестра» привела на нашу землю. Отут, перед іконами найсвятішого храму УПЦ московського патріархату знімає маску і показує своє справжнє обличчя. На жаль. Думаєте, хтось поніс за це покарання? Ні. Бо в словах отця Нестора чиста правда, яку бачив власними очима.
Парафіяни не забувають свого настоятеля, телефонують і підтримують. Нещодавно зібрали і передали посилку своєму духовному наставнику і моляться за нього, за мир. Ця війна сколихнула наше суспільство і у ці важкі часи в багатьох областях України народ йде від московського патріархату, де згадують в молитвах кирила, який окропив нашу землю кров’ю і благословляє вбивства. Пора про це подумати і нам. Адже чия мова - того і влада
Наталія МАТВІЄНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Хлоп’яники, Жукля, настоятель, Нестор, Назаров, снайпер