Пятница, 29 Мая 2020 15:13 | Просмотров: 3788 | Обновлено 9 Июня 2020 16:18
Як у кризу, спричинену епідемією Covid-19, мережа квіткових майстерень зберегла колектив флористів і далі «обіймає» людей.
Олексій
Він хотів стати археологом. Навчався на юриста. Готував спортсменів, працював у РАЦСі, підробляв сантехніком і навіть був актором-акробатом! Власнику мережі квіткових майстерень «Florella» в Чернігові Олексієві Скоробагатьку – 26-ть, народився в Росії. Коли батьки (вони родом з Менщини, з села Покровське, раніше – Жовтневе) вирішили повернутися в Україну, хлопчику виповнилося 10-ть.
– У нульові мама з татом зважилися на зміни. Бо ж насправді там нам жилося сутужно, – згадує Олексій. – У двадцятирічному віці вони шукали кращого життя, хоч у Чернігові й пропонували роботу та житло, але їм здалося, що це може бути сусідня країна. Найважчим для мене було прощатися з друзями… Моя молодша сестра Настя мала йти у перший клас.
У Чернігові Олексій відвідував різні гуртки та секції. Грав на баяні, малював, захоплювався веслуванням на байдарках, плаванням. Знайшов ще більше нових друзів. Коли підріс, його зацікавив street workout (стріт воркаут) – масовий рух, заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням спортивного обладнання в громадських об’єктах, таких як шкільні двори, парки. Це тренування на турніку, брусах, яке відбувається на свіжому повітрі. Олексій став лідером street workout у Чернігові. Разом з однодумцями організовував змагання, підтримував рух за здоровий спосіб життя і тренував дітей. За спонсорські кошти разом з організацією «Спорт для всіх» активісти облаштували в Центральному парку культури та відпочинку спортивний майданчик для вуличних тренувань і змагань. Серед молоді це місце надзвичайно популярне.
У 2015-му його запримітили і запросили на кастинг до чернігівського театру тіней «VERBA». На одне місце претендувало 4 людини – це майстри спорту, кандидати у майстри спорту, талановиті спортсмени.
Після відбору до театру Олексій Скоробагатько багато працював над собою, аби виступати на рівні з усіма, адже тільки акробатичних навичок – замало. Треба бути гнучким і пластичним, розумітися на акторській майстерності. Усе це він невдовзі здобув.
– Упродовж чотирьох років наш театр об’їздив увесь світ, – продовжує Олексій, – якщо сумарно, то тільки в Китаї ми прожили рік, виступали у сорока містах, навіть в Ухані, звідки розпочався коронавірус. Азербайджан, Катар, Індія, Алжир, Оман, США, майже всі країни Європи.
Театральну кар’єру Олексій закінчив рік тому. З останніх його виступів у складі українського творчого колективу – участь у наймасштабнішому телешоу «Америка має талант», яке проходило в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія. Олексій каже, що хоч до фіналу вони не дійшли, але свій талант показали. До Америки їздив двічі й досі не може забути вражаючі хвилі океану, як купався в них.
Яна
Вона – корінна чернігівка і дружина Олексія. За освітою – програмістка, інженерка автомобільного транспорту. Наразі опікується клієнтським сервісом мережі квіткових майстерень «Florella». За професією – стилістка-візажистка, бровистка, має власну студію краси.
– Я люблю техніку. Мене тато навчив кермувати мотоциклом, машиною і навіть трактором, – посміхається 25-річна Яна. – Але робити людей гарними, підкреслювати їхню красу, – все ж переважили.
Ще коли вчилася в університеті, підробляла офіціанткою, адміністраторкою в перукарні. Набравшись достатньо досвіду, спробувала себе в столиці. Три роки пропрацювала адміністраторкою в салоні краси преміум класу, де обслуговуються VIP-клієнти.
– Ось там я й «набралася краси», привчилася до якісних косметичних засобів та продукції, – додає. – Стала стресостійкою, тобто за будь-яких умов можу виконувати свою роботу. Навіть з найекстремальнішої ситуації знаходжу вихід. Пропускаю повз себе агресію, грубість, інтриги. Розумію свої емоції, а ще – я стала більш комунікабельною.
Позаду в Яни – не одні спеціалізовані курси, вона постійно бере участь у майстер-класах провідних українських і зарубіжних beuti гуру. Понад рік свій досвід передає іншим майстриням краси. І продовжує допомагати ставати впевненими прекрасній половині людства за допомогою макіяжу. Брала участь у підготовці моделей на Ukrainіan Fashion Week і учасниць Miss Ukraine – Unіverse.
Квіткова майстерня з книгами і левом
– Я все частіше задумувався, щоб розпочати власну справу. До того ж, з довготривалими гастролями збудувати справжню сім’ю, – не так просто, – каже Олексій. – Якось, було це взимку між поїздками, розклеював рекламні листівки. У мене настільки змерзли руки, що я сказав собі: не те роблю в житті. Пішов у кафе погрітися й зустрів бізнесмена, власника мережі квіткових майстерень в Україні. Спілкуючись з ним, подумалось, чому б і собі не спробувати!
Так три роки тому Олексій Скоробагатько стає підприємцем і відкриває два квіткових кіоски, на ринку «Нива» в Чернігові та в столичному Печерському районі. У Києві опікуватися бізнесом погодилася сестра Настя, вдома – мама. Цікаво, що бабуся Олексія колись була квітникаркою, вирощувала квіти в теплицях і продавала, а допомагала донька, ненька нашого героя. Тож досвіду їй було не позичати!
Роботу в театрі Олексій не залишав упродовж ще майже двох років. Замовлення квітів запровадив онлайн. Коли перейшли на більш вищий рівень гарних букетів, настав час запроваджувати гідний сервіс і відкривати квіткову майстерню.
– Узяв на рік під невисокі відсотки кредит у банку, ще позичив гроші у трьох друзів, – розповідає далі підприємець. – Орендував приміщення, зробив ремонт, узяв на роботу двох майстринь-флористок, потім ще й адміністраторку. Майже одночасно в цей період познайомився з Яною, яка й стала для мене натхненницею. Через чотири місяці побачень розписалися, нікому не сказавши про це. Скористалися сервісом шлюб за добу. З батьками знайомилися пізніше. Ми їх таки здивували!
– До речі, срібні обручки замовляли аж у Тернополі, – долучається дружина, – лише тамтешні майстри змогли втілити наші бажання: зобразити на каблучках лева і левицю. Просто ми обоє – за гороскопом Леви.
Майже на всю стіну квіткової майстерні «Florella» – картина, на ній теж зображено царя звірів. Ця частина приміщення – Янина студія краси Sk.Beauty.Place. Зручний диван, спокійна музика. І багато книжок.
– Я дуже люблю читати, – каже Олексій. – Спочатку придбав сорок книг, для себе і друзів. А потім літературою стали цікавитися наші відвідувачі. Таким чином це переросло в книжкову крамницю «Books_ua». Не тільки класика, філософські чи психологічні видання, а й чимало книг з мотивації, що змушують жити і розвиватися. Про бізнес, фінанси, здоров’я, стосунки, спорт… Полиці тільки додаються. А ще я збираю зацікавлених і проводжу настільну бізнес-гру «Щурячі перегони». Цей тренінг вчить фінансовій грамотності, помічати можливості, які щоденно людина втрачає.
Квіти місцеві і з далеких країн
– Для мене квіткова майстерня – це місце натхнення, якоїсь неймовірної енергії, – приєднується до розмови адміністраторка Анастасія. – Коли ти даруєш людині приємні емоції – розумієш: ти тут недаремно, робиш справді щось важливе. Не бачаться люди тривалий час, не можуть обійнятися, завдяки квітам у них є можливість це зробити, і це – чудово!
Їхні букети об’єднують серця, а потім супроводжують в житті. За словами Олексія Скоробагатька, клієнти не лише з України, з Америки, Туреччини, країн Близького Сходу. Десь 40 відсотків замовлень від чоловіків, 60 відсотків – жінок.
Асортимент квітів – вражає. Лише троянд 20 сортів. А ще ж хризантеми, гвоздики, анемони, альстромерії, гортензії, а також екзотика з далеких Кенії, Еквадору, ПАР – антуріум, тюльпани, півонії, бузок, соняшник… До букетів додають декоративну зелень, приміром, евкаліпта у них п’ять видів. Загалом закуповують 70 відсотків квітів за кордоном, 30 – в українських виробників.
Щодо цінової політики, то найдешевший букет вартує 350 гривень. У середньому клієнти обирають квіти за 500-600 гривень. Найдорожчий букет, який замовляли в майстерні, обійшовся у 8 тисяч гривень.
– До кожного замовлення обов’язково додаємо рекомендації, окремо на листівочці: «Тепер я – твій гарний букет! Як за мною доглядати? Підливай водичку, обрізай стебла…», – відзначає Яна. – Велику увагу приділяємо дрібничкам, які насправді дуже важливі. З цього й складається сервіс. До нас повертаються за квітами. Смак, який виробився у флористів, став стилем наших квіткових майстерень.
Криза показала, що потрібно людям
Другу квіткову майстерню в Чернігові подружжя Скоробагатьків відкрило 6 березня, якраз напередодні Міжнародного жіночого дня. Але попрацювала крамниця всього 10 днів, довелося зачинити двері через карантин. Олексій вирішив не зупиняти діяльності, повністю перейти на замовлення онлайн і доставку.
Домовився про знижку за оренду приміщень, перевіз усі квіти в одну майстерню, колектив працював позмінно, так ніхто не втратив роботу.
– Під час карантину у нас були такі дні, що флористи затримувалися до пізнього вечора, – зазначає підприємець. – Квіти – це не першочергова потреба, не їжа і не ліки, але ж ніхто не скасовував дні народження, ще якісь сімейні свята.
Важливо, де саме ти живеш і працюєш
У планах подружжя Скоробагатьків – відкриття ще кількох квіткових майстерень. Їхати з України вони не збираються.
– Відвідавши 25 країн світу, я ніде не відчував такої спорідненості та любові до людей і природи, як в Україні. Так, є більш розвинені держави, з вищою зарплатою, втім, важливі не стільки гроші, а де саме ти живеш, – переконаний Олексій, якого цілком підтримує дружина. – Можливо, тут досягати висот непросто, але, якщо ти цього справді бажаєш, – усе реально. Я хочу розвивати далі бізнес, давати людям роботу і пропонувати якісний сервіс українцям, вони заслуговують на це.
Про що ще мріють? Про велику щасливу сім’ю. Олексій хотів би, аби всі його – мінімум четверо дітей – стали професіоналами власної справи, не важливо якої. Як казав бізнесмен Ілон Маск, розумних і позитивних людей має бути багато.
Лариса Галета, «Деснянка» №21 (808) від 28 травня 2020
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Florella, Скоробагатько, Галета, Деснянка