GOROD.cn.ua

Закрити не можна залишити, або Соціально небезпечний об’єкт на території навчального закладу

У червні 2014-го року Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. Майнової прийняв півтори сотні переселенців зі Сходу, де війна набирала обертів, а люди змушені були їхати світ за очі, аби не потрапити під приціл безжального ворога. Жінок з дітьми, а часом і цілі родини поселили у студентському гуртожитку, яких на території навчального закладу два. Питання стояло про тимчасове заселення – до початку опалювального сезону, бо приміщення вимагало капітального ремонту. Минуло чотири роки: дехто виїхав у Київ, бо там легше працевлаштуватися, декому пощастило знайти роботу у селі, де люди легко отримали житло. Є й такі, що лишилися в Бобровиці, але знайшли інше помешкання. Але п’ятеро людей і досі проживають у гуртожитку й не збираються нікуди виселятися. Так само, як і працевлаштовуватися чи платити за проживання, комунальні послуги.



Вони палять у кімнатах, розпивають міцні напої, зносять різний непотріб до помешкання і їм, як кажуть, закон не писаний. Постійні виїзди дільничного і дві пожежі у приміщенні гуртожитку теж на рахунку цих людей. Є серед них чоловік, який час від часу проходить курс лікування у психоневрологічній лікарні. Нещадавно в кімнаті, де мешкає, скоїв пожежу, а сам, зі слів очевидців, вискочив через вікно і нині в лікарні. Ситуація неабияк непокоїть педколектив, батьків і самих студентів, бо в кількох метрах від гуртожитку №2, де незаконно проживають ці п’ятеро осіб, розташований інший гуртожиток, №1 – там мешкають студенти, часом неповнолітні, бо вступили до навчального закладу після закінчення дев’ятого класу.



Подальше проживання внутрішньо переміщених осіб неможливе і з тієї причини, що гуртожиток потребує негайного капітального ремонту: система водопостачання в аварійному стані, система теплопостачання взагалі відсутня, як і електроенергія. Неодноразові звернення дирекції до вищих інстанцій не дали результатів. Нині фактично всі проблеми з цими особами покладені на навчальний заклад.



На звернення директора коледжу Ольги Гордієнко цього понеділка була створена робоча група з числа обласних депутатів, місцевих чиновників, представників поліції, пожежної частини та відповідних служб під керівництвом заступника голови обласної ради Арсена Дідура.



Після детального вивчення проблеми учасники вирішили перевірити умови, в яких незаконно проживають переселенці. Від побаченого просто відняло мову. Різкий запах диму від цигарок і не тільки зустрів посадовців ще в коридорі. Хлам, залишки їжі, пляшки й навіть... біологічні відходи прямо в кімнатах проживаючих, ввели в ступор членів комісії.



Голова робочої групи Арсен Дідур зазначив, що вирішувати проблему слід негайно, не чекаючи її загострення. Адже студентський гуртожиток фактично перетворився на соціально небезпечний об'єкт.

«Студенти не мають змоги почуватися у безпеці на території закладу, бо доступ до гуртожитку мають антисоціальні та кримінальні елементи, – наголосив Арсен Володимирович. – Я не побачив тут жодної нормальної людини-переселенця. Чому ми маємо жертвувати безпекою кількох сотень дітей через п’ятьох сумнівних осіб?..».

Не втримує свого обурення і депутат обласної ради, а за сумісництвом батько нещодавньої випускниці цього навчального закладу Сергій Чубовський.

«Як не закриємо сьогодні гуртожиток №2, то доведеться завтра закрити коледж, бо не поїдуть сюди навчатися студенти, – переконаний Сергій Миколайович. – Які батьки захочуть, щоб їхні діти жили і навчалися поряд з особами, які пиячать, палять невідому траву, ведуть аморальний спосіб життя... Через те, що у гуртожитку незаконно проживає п’ятеро незрозумілих переселенців, з яких ми побачили лише одного, що сидів у задимленій кімнаті і нічого не міг пояснити, можуть закрити коледж – один з кращих в області...».

Після побаченого й почутого члени робочої групи одноголосно ухвалили рішення звернутися до ГУ ДСНС в області та Держпродспоживслужби з проханням негайно провести позапланову перевірку. Депутати переконані, що після висновків відповідних спеціалістів будуть усі законні підстави для закриття небезпечного об'єкта. Робоча група обіцяє тримати ситуацію на постійному контролі. Якщо проблему не буде вирішено найближчим часом, батьки й студенти готові вийти на страйк і вимагати врегулювання питання на державному рівні.

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №38 (699) від 20 вересня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиця, гуртожиток, переселенці зі Сходу, Сніжана Божок, "Чернігівщина"