Ярмарок на Бобрах: як мешканці мікрорайону Чернігова ярмаркували
Пані Марія — жителька Бобровиці. Вона кондитерка, виготовляє домашній зефір та хвалиться, що її смаколики значно відрізняються від магазинних. У неділю, 25 серпня, вона разом із іншими жителями мікрорайону долучилася до ярмарку “На Бобрах”, де мала змогу представити власну продукцію.
На фото Марія Чорток
– Мікрорайон Бобровиця дійсно дуже сильно постраждав. Багато людей залишилось без дому. Але потрібно розвиватися. Тому такий захід зробили, ви бачите, всі їдуть, всі бачать, всі заходять. Тому ось так, – зазначила жителька мікрорайону Бобровиця Марія Чорток.
Захід організував благодійний фонд “Єдність Чернігова” на майданчику колишньої 23 школи. Підтримати та об’єднати жителів мікрорайону, котрі продовжують відбудову домівок — основна мета заходу.
– Сиділи з волонтерами і думали, що можна було б такого зробити, щоб допомогти людям, які відновлюють своє житло. Хтось запропонував з волонтерів: а давайте зробимо ярмарок, тому що на весні була благодійна програма від ACTED, це французький благодійний фонд, від ZOA також, людям для підтримки, для розвитку бізнесу надавалися невеличкі гранти. І багато хто виростив городину або розпочав маленький свій бізнес і потребував допомоги в реалізації продукції, щоб продовжувати відбудову, – розповіла голова БФ “Єдність Чернігова” Тетяна Федоренко.
Ярмарок відвідали ветерани, які захищали мікрорайон під час облоги міста. Серед них — Юрій Вєткін. Після початку повномасштабного вторгнення він разом із родиною поїхав на Бобровицю, там жили родичі його дружини. Тоді він разом із іншими чоловіками долучився до 1-го танкового механізованого батальйону та став на захист міста.
– 5 березня нас накрило там мінометним вогнем, мені відірвало ногу. І я своєю кров’ю тут полив ці місця і ногу свою шукав. Потім вже сказали, що її на Яцево відвезли. І разом із берцем моїм. Дуже багато допомоги ми відчули від вас [місцевих жителів] особисто. І кава була, і годували три рази на день, і хати надавали нам. Ми відстояли нашу Бобровицю. І зараз будемо її відбудовувати, – підкреслив ветеран Юрій Вєткін.
Валентин Бобир — волонтер ГО “Бо можемо”. Літом 2022-го разом із групою добровольців, розбирали завали будинків у цій частині міста. Зараз же займаються їхньою відбудовою. На ярмарку він представив фотовиставку.
– Тут саме Бобровиця. Це я сприймаю як частину нашого міста, бо це і є наше місто. Вона найбільше постраждала. І сюди, на жаль, не доходять політики, не доходять ті, хто приїжджає з Києва. У них є об’єкти поближче. Це Ягідне, Лукашівка, ну і все інше. Я не проти, це класно. Але сюди вони не доходять, на жаль. І тут приходиться займатися вже власноруч. На цій фотовиставці у нас представлена наша діяльність за ці два з половиною роки, що ми є на Бобровиці. Показано наш колектив, це люди, які постійно з нами працювали, і за яких умов ми працювали, – додав волонтер, фотограф Валентин Бобир.
Долучилися до заходу і представники міської організації Червоного хреста України, вони провели тренінг із мінної безпеки, а також організували заняття з малювання для дітлахів.
– Хочеться подякувати нашому району Бобровіці, які самі організувалися і проводять такий захід. Це неймовірний захід, неймовірна згуртованість людей в наш час. Дуже ми їм вдячні. Чернігівська міська організація також з великим задоволенням залучається до таких свят, – каже Олена Лазаренко, голова Чернігівської міської організації Червоного Хреста України.
Кожен, хто завітав на ярмарок міг підтримати жителів Бобровиці, придбавши їх городину. Також організатори з благодійною метою провели конкурс на найбільший кабачок. Розіграли декілька подарунків, головний — велосипед. По завершенню ярмарка, для охочих відбулася піша екскурсія мікрорайоном.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.