GOROD.cn.ua

Субсидії по-новому

Кабінет Міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на державну компенсацію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або тіньову зайнятість. Також відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше п'яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.



Маєте великий будинок чи квартиру - про компенсацію не мрійте

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, потрібно буде вказувати у деклараціях про доходи - у новій графі «інші доходи».

- З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидію скасують. якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів. а будинку - 200. крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. - йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів.

Три прожиткові мінімуми - для «безробітних»

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не зареєстровані як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми -5286 гривень. Тим, хто справді безробітний, потрібно стати на облік до центру зайнятості.

Також з 1 травня нинішнього року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 квадратний метр площі, електроопалення - 30 кВт год. на 1 квадратний метр. Якщо субсидію призначатимуть на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30 відсотків.

Внутрішньопереміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - лише на підставі заяви і декларації, вказавши склад домогосподарства.

- Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження - підставою для призначення субсидії - пояснюють у повідомленні.

Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Сімсот гривень премії

Зазначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств, які економно використовували ресурси, за підсумками опалювального сезону, що завершився.

- Монетизація охопить тих; хто зекономив 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення. або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті - це майже 700 гривень. Субсидіантам потрібно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої й відбудеться виплата грошової винагороди за енерго-ефективність, - заявляють у Кабінеті Міністрів.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або звернувшись до постачальника газу чи електроенергії. Громадяни будуть самостійно обирати спосіб отримання коштів.

Кому у травні потрібно переоформити субсидії?

Більшості громадян, які отримують компенсацію за комунальні послуги і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85 відсотків нинішніх субсидіантів - як і раніше, державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі. Натомість у зв’язку з введенням нових правил близько 15 відсотків громадян мають звернутися до органів соцзахисту. Повторно заяву і декларацію потрібно буде подати:

- орендарям житла;

- внутрішньопереміщеним особам;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих. а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- родинам, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або немає доходів, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- сім'ям, у яких відбулися зміни у складі сім’ї упродовж останнього року;

- родинам, що станом на травень 2018 року, матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до цьогорічного червня.

Лариса Галета, "Деснянка" №19 (704) від 10 травня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: субсидії, Кабінет Міністрів України, Лариса Галета, "Деснянка"