Життя народних обранців не таке просте. То вони потрапляють у ДТП, то беруть хабарі, то на них нападають, то вони... У Чернігівській обласній раді 64 депутати. Хто найбільше на слуху з 2015 року, відколи працює рада нинішнього скликання?
Олег Авер'янов: про нього найбільше повідомляють столичні ЗМІ
41-річний Олег Авер’янов — директор ТОВ «Ліга 11», член Радикальної партії Ляшка. Ким його тільки не називають у ЗМІ. Навіть касиром нардепа Олега Ляшка. Черговий сплеск обговорення нещодавно викликало рішення Солом’янського суду Києва, на підставі якого детективи Національного антикорупційного бюро проводять розслідування. За фактом можливого декларування недостовірної інформації. В електронній декларації за 2016 рік у Авер’янова відсутні готівка і рахунки у банках. Однак у 2017 році він заснував приватну компанію зі статутним капіталом чотири мільйони гривень і позичив третім особам 4,65 мільйона гривень.
У листопаді 2015 року у кабінеті Авер’янова проводили обшук. Про це писав лідер радикалів Олег Ляшко. Справа пов’язана з тендерами Держслужби з надзвичайних ситуацій щодо закупівлі пожежних авто. Авер’янов очолював службу. Правда, недовго.
Скандал був, і коли Євгенія Саверська, колишня дружина Олега Вячеславовича, з якою він пробув у шлюбі 11 років, зібрала прес-конференцію і розповіла подробиці їхнього життя. Жінка вимагала аліменти та частину майна при розлученні — собі і їх спільним дітям.
У Євгенії, за її словами, викрали авто «Порш Кайєн», що їй свого часу подарував чоловік. А потім власником авто стає сам Авер’янов і продає його. Недавно у цій справі Апеляційний суд Києва прийняв рішення: факт купівлі-продажу визнати недійсним.
Григорій Божок: вкрали 10 золотих зливків по 100 грамів, 150 тисяч доларів, 5 тисяч євро, 45 тисяч гривень
25 лютого минулого року у Сновську троє грабіжників у масках увірвалися до будинку гендиректора TOB «Астра», яке займається оптовою торгівлею деревиною, роздрібною — пальним. Гендиректор — 63-річний Григорій Божок, депутат облради від блоку Петра Порошенка «Солідарність».
Злочинці погрожували, вимагали гроші і коштовності. Під тиском господар розповів про сейф. У будинку була його дружина і 4-річний син. Здобиччю розбійників стали 150 тисяч доларів, 5 тисяч евро, 45 тисяч гривень. Також два коштовні годинники, десять золотих зливків, кожен вагою по 100 грамів. Про годинники, золото Григорій Никифорович написав у декларації за 2016 рік. Злочин досі залишається нерозкритим.
Голова облради Ігор Вдовенко потрапив у ДТП, зятя звинувачують у хабарництві
Четвертого жовтня 2016 року очільник облради 50-річний Ігор Вдовенко на вулиці Героїв Чорнобиля у Чернігові на авто «Хюндай» врізався у «Славуту», та дістала ще й «Ланос». Тоді говорили, що Ігор Станіславович керував напідпитку. На місці ДТП він не дихав у алкотестер. А там, де його перевірили, видали довідку — тверезий. У чернігівському наркодиспансері, комунальному закладі Чернігівської облради.
На прес-конференції з приводу ДТП голова облради сказав: «За браком практики з водіння я допустив неохайність. Я вибачився перед людьми, техніка яких постраждала». На час скоєння ДТП він був у відпустці.
26 лютого нинішнього року співробітники управління захисту економіки задокументували факт отримання неправомірної вигоди (хабара) 15 тисяч гривень директором Ріпкинського районного дочірнього агросільськогосподарського спеціалізованого підприємства «Ріпкирайагролісгосп».
Підозрюваний Артем Фурс — зять голови облради. Він одружений з його донькою Тетяною. Фурса призначили у лютому 2017 року. Гроші давали за сприяння у відпуску лісопродукції. Купюри були мічені.
— Сьомого березня фігуранту оголошено підозру за частиною 1 статті 368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди). Ведеться слідство, — повідомив Ігор Олєйников, прес-секретар прокуратури Чернігівської області.
Артура Зінов'єва звинувачують у хабарництві, тесть потрапив у ДТП
Торік 21 березня поліція затримала 29-річного Артура Зінов’єва, депутата від партії «Наш край». В облраді він заступник голови комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції (ПІ). На той час Зінов’єв працював керівником комунального закладу «Чернігівський обласний навчально-виробничий центр».
За версією слідства, він вимагав 10 тисяч гривень від підприємця за укладання договору оренди приміщення. Гроші отримував у кілька етапів. Під час отримання останньої частини, п’яти тисяч гривень, Артура Зінов’єва затримали у робочому кабінеті. Депутат вини не визнає. Каже: «Орендар прийшов, аби сплатити обов’язковий грошовий внесок, вже після закінчення робочого дня. Не знайшов бухгалтера, тож передав кошти мені». На записах чутно, як Зінов’єв каже: «Моя доля». І пояснює суду: «Малося на увазі, що це авансовий платіж, який він хотів віднести у бухгалтерію, покласти до сейфа, щоб завтра операціоністка зранку провела їх через касову книгу і відвезла до банку».
Чи повірить йому суд, стане зрозуміло 27 квітня. На цю дату призначено наступне судове засідання. Якщо не повірить, депутату загрожує від 5 до 10 років тюрми.
Та на історії з хабаром неприємності у родині Зінов’єва не закінчились. Торік 25 травня, на Вознесіння, у Городні тесть Артура, 61-річний Мирон Ковалівський, протоієрей Української православної церкви Московського патріархату, на автомобілі «Нива» під час повороту ліворуч на другорядну дорогу виїхав на зустрічну смугу і не пропустив 25-річного Дмитра Алійника, котрий їхав на мотоциклі «Ямаха». У Дмитра пошкоджений хребет, перелом стегна, кісток таза і правої руки.
Сергій Журман: квартира зі скандалом
37-річному Сергію Журману від партії «УКРОП», коли ще працював заступником голови облдержадміністрації, закидали те, що він прописав у гуртожиток чернігівського педуніверситету батька, щоб скоріше отримати квартиру. Після розголосу цієї історії Журман взяв трикімнатну квартиру у безвідсотковий кредит у Фонді молодіжного кредитування, де також стояв на черзі. Журман — доцент Національного університету «Чернігівський колегіум».
Дмитро Іванов: били чи штовхали?
Нещодавно в скандал потрапив бютівець, 35-річний депутат облради Дмитро Іванов. Після того, як він поїхав на збори пайовиків товариства «Плиски-Агро» у Борзнянський район, вимагав підвищення орендної плати. Його виштовхали. Сам Іванов вважає, що били ї по голові, і по спині. Зліг до лікарні. А також написав заяву до поліції. Нині правоохоронці розбираються.
Василь Леоненко: потрапив у аварію
64-річного Василя Леоненка, радикала з Березни Менського району, збив автомобіль.
Сергій Охонько: суди, обшуки
39-річний Сергій Охонько від «Батьківщини» — заступник голови постійної комісії облради з бюджету та фінансів, приватний підприємець, ніжинець. Час від часу його прізвище фігурує в ЗМІ. То він на суд не приходив, де розглядали складений на нього адмінпротокол. То, як пише видання «Сіверщина», «були обшуки бані, конюшні і помешкання депутата. Слідчим довелося випилювати сейф». Правоохоронці перевіряють його причетність до оборудок з бюджетними коштами. Правда, Сергій Охонько стверджує, що ніяких сейфів не пиляли.
17 березня на сторінці у мережі «Фейсбук» депутат написав: «Прокуратура з поліцією фабрикує проти мене справу, і сьогодні провели обшуки. Звинувачують у тому, що'я допомагав у ремонті будівлі Лосинівської школи, і в цих діях вони побачили злочин. І це стало приводом, щоб перевернути все й вилучити документи на підприємстві моєї родини».
Сергій Сергієнко засмагав на Шрі-Ланці
13 лютого 50-річний Сергій Сергієнко, депутат від БПП «Солідарність», заступник голови облдержадміністрації, у мережі «Фейсбук» розмістив відео, на якому він пливе у човні з двома темношкірими чоловіками. Сергій Федорович каже: «Слава Україні». Вони відповідають: «Героям Слава». Відпочивав, засмагав. Де ж ніжився на сонці?. Кажуть, на Шрі-Ланці (острів у Індійському океані).
Не виключено, що був на курорті не один. 10 днів на двох у чотиризірковому готелі зі сніданком і вечерею плюс переліт без пересадок, зустріч в аеропорту, медстраховка коштують на сьогодні до двох тисяч американських доларів, розповідають у турагенціях.
* * *
Відпочивають ще і в крутіших місцях й інші депутати. Сергієнка сюди помістили, бо на запитання кореспондента, де був конкретно, відповів, що то його особиста, приватна справа. Та ні, шановний, уже визначтеся, хто ви: приватник чи народний обранець. Дії останніх контролювати — прямий обов’язок преси.
Віктор Труш: втратив майже 15 мільйонів гривень
У кінці жовтня минулого року африканська чума дісталася райцентру Куликівка. Найбільше постраждало фермерське господарство «Колос», що належить депутату облради 61-річному Віктору Трушу від Аграрної партії.
Випускає ковбаси та іншу м’ясну продукцію під торговою маркою «Ратибор». їх знають також як «Ковбаси від фермера». Через чуму у фермерському господарстві було спалено три тисячі 765 свиней. Збитки становили близько 15 мільйонів гривень. Оскільки застраховане було тільки маточне поголів’я, передбачена страхова виплата на суму близько мільйона. Проте до цього часу Віктор Владиславович не отримав і копійки. Це він підтвердив у телефонній розмові.
А 26 травня 2017 року о пів на третю ночі четверо чоловіків у масках, одягнені в камуфляжну форму, відтиснули металопластикове вікно і залізли до будинку Труша у Куликівці. Там живе одна з його дочок, Оксана, з сім’єю. Погрожували електрошокером, наділи наручники, ще й зв’язали. У будинку спав онук Труша Назарчик, на той час дитині було трохи більше року.
Діамантів злочинці не знайшли. Забрали 2500 гривень, два айфони, смартфон, золоті прикраси, мисливську рушницю Natsah Esort Aimaguapt.
* * *
Якщо когось дуже відомого не згадала, перепрошую. Колись і до вас черга дійде.
Підготувала Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №14 (1665), 5 квітня 2018 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.