Бюджет, навколишнє середовище та нові комунальні підприємства, - так пройшла сесія обласної ради.
Прокурор Чернігівської області прозвітував перед депутатами. Очільник відомства розказав про динаміку злочинів та боротьбу з ними.
Володимир Комашко, прокурор Чернігівської області: «Значно зросла кількість умисних вбивств – з 23 до 31. Всі злочини розкрито, окрім одного замаху. Переважно їх більшість вчинено особами в стані алкогольного сп’яніння».
Північна область потерпає від незаконних вирубок лісу.
Майже 40 хвилин прокурор розповідав про роботу, і не давши озвучити обранцям жодного запитання, залишив залу.
Радикальний депутат Дмитро Блауш заявив, що має до прокурора чимало питань пов’язаних з його адвокатською діяльністю під час займання ним цієї посади.
Дмитро Блауш, депутат обласної ради: «Де та на якій посаді працював в червні 2016 році прокурор. А я хочу сказати, що він працював на посаді нашого обласного прокурора. Друге питання: чи перебував він під присягою прокурора, коли приймав присягу адвоката. Я скажу, що приймав присягу, коли був під присягою прокурора. І трете: які недостовірні відомості надані ним, коли він подавав документи для отримання свідоцтва про право зайняття адвокатської діяльності та в чому полягає порушення складеної ним присяги адвоката?»
Незважаючи на це, депутати прийняли звіт правоохоронця.
Заслухали обранці і про обласний бюджет.
Валерій Дудко, директор департаменту фінансів ОДА: «Всього обсяг доходів в загальному спеціальному фонді за перше півріччя склав 3 мільярди 245,6 мільйона гривень, це в 1,8 рази більше, ніж в відповідному періоді минулого року».
Депутатів стурбувало питання ремонту доріг, чи вистачить коштів зробити ті дороги, що внесені в перелік раніше. Адже за змінами до програми до неї внесли ще кілька нових шляхів, які мають зробити за обласний кошт.
Депутати проголосували за створення двох нових комунальних підприємств: обласний центр народної творчості та обласний молодіжний центр. Останній, поки на правах виконуючого обов’язків, очолить Вадим Антошин. Працюватиме центр в колишньому кінотеатрі Щорса, де вже півтора роки функціонував кінокультурний мистецький центр національно-патріотичного виховання.
Вадим Антошин, в.о. директора КП «Обласний молодіжний центр»: «За час існування мистецького центру, ми заробили 130 тисяч гривень, створили 7 кліпів, документальний фільм та в роботі ще 2 фільми».
А от витратити ці кошти не змогли, бо не мали статусу. Тому аби тепер заробляти, створили комунальне підприємство. Як саме загрібатимуть кошти лопатою, ділився новий очільник: «Ми можемо заробляти і на фільмах. А зараз ми не можемо навіть давати рекламу того, що у нас є. Тому, створивши комунальне підприємство, ми реально можемо збільшити кількість відвідувачів, які зможуть приходити на блокбастери. До речі, у нас сучасне обладнання, якому всього три роки від роду. До того ж, у нас є плани по організації концертних заходів, виставкових. Хочу зразу сказати, що торгівлі трусами, медом та іншим крамом у нас не буде».
Обранці розглянули всі 70 питань.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.