Перед святами виглядати на всі 100 хочеться особливо сильно. Щоб дізнатися, що зараз в моді, як доглядати за волоссям кореспондент gorod.cn.ua взяв інтерв’ю у професіоналів перукарського мистецтва.
Перша наша зупинка - салон краси «Эгоистка». Режим роботи з 9.00 до 20.00, без вихідних.
Майстри закладу пропонують широкий спектр послуг: перукарі салону роблять жіночі, чоловічі та дитячі зачіски; стрижку гарячими ножицями; фарбування волосся, колорування, омбре, брондирування, мелірування, тонування; укладку, накрутку на плойки різного діаметру і конфігурації; плетіння кіс; вечірні та весільні зачіски; біо-завивку; бразильське випрямлення волосся; глибоке кератинове відновлення волосся, ламінування волосся.
Також заклад пропонує різні послуги візажу: корекція та фарбування брів та вій, нарощування і часткове нарощування вій, напів-перманентна туш та біо-завивка вій, макіяж (вечірній, весільний, випускний тощо).
Заклад вважає своєю особливістю приємну атмосферу, клієнтам пропонують каву та WI-FI.
Керуюча і майстер-стиліст закладу Альона Бірка розповіла про свою професію, а також дала кілька порад по догляду за волоссям:
- Я этим занимаюсь уже 6 лет, в салоне «Эгоистка» работаю три года. Стригу как женщин, так и мужчин. Выбрала данную работу потому, что всегда это нравилось. Нравилось учиться и узнавать что-то новое. У нас постоянно проходят различные мастер-классы, курсы повышения квалификации. Многие мастера ездят в Киев, и хоть курсы стоят очень дорого, оны весьма эффективны. Когда мастера возвращаются, то сразу видно, чему они научились и что они действительно повысили свой уровень.
Если интересоваться тем, что делаешь, то и получается все легко. Ведь главное не останавливаться на достигнутом уровне знаний и постоянно усовершенствовать знания и умения.
Своего первого клиента я помню. Совсем не волновалась тогда, была уверенна в себе, так как люблю то, чем занимаюсь и знаю, что делаю это хорошо. Когда в салон устраивалась, то стригла двух моделей (мужчину и женщину), потом на мою роботу смотрел мастер и давал оценку. Моя робота работодателю понравилась и меня взяли.
Людей к нам ходит много, но конечно бывают дни, когда людей мало, мы называем их «сериальные дни». В период перехода из теплого сезон на холодный – спад активности. А вот период перед праздниками – особенно загруженный. Перед Новым Годом все стремятся привести себя в порядок, поэтому ожидаем наплыва и всегда готовы обслужить клиентов на высшем уровне.
График работы у каждого мастера индивидуальный, мы согласовываем с девочками как им удобно и так уже работаем.
Очень мало таких клиентов, которые приходят и отдаются на волю мастеру. Обычно посетители знают, что они хотят, примерно представляют свой финальный образ. Перед тем как делать стрижку я стараюсь узнать, как можно больше о предпочтениях клиента. Ведь может быть такое, что я вижу девушку, предположим, с короткой стрижкой, а она этого совсем не представляет. Нужно учитывать все вкусы и желания клиента, чтобы сделать как можно лучше.
Было в практике несколько интересных случаев. Например, пришла ко мне девушка со светлыми волосами (блондинка), я посоветовала ей оттенить кончики в розовый цвет, позже она пришла, сказала, что ей понравилось и попросила сделать ярче, вышло что-то типа розового брондирования – очень эффектно и красиво получилось.
Клиенты часто благодарят за работу, перед праздниками иногда поздравляют – это очень приятно.
Меня просят и на дому поработать, но я таким не занимаюсь. По сути, заказ на дому должен стоить дороже, так как мастер работает в свое личное время, везет все необходимые инструменты, но люди хотят, чтобы это было наоборот дешевле. Поэтому я приглашаю всех своих клиентов в салон, здесь под рукой все необходимые инструменты и материалы. А в выходной уж лучше отдохнуть.
Иногда в салон приходили даже иностранцы: работать с ними было в принципе не тяжело, так как они были либо в сопровождении переводчика, либо использовали гаджеты (google переводчик и т.д.)
Среди мужских стрижек сейчас в моде undercut, а женщины стремятся к натуральности: в моде длинные волосы натуральных цветов.
Наш салон обслуживает как женщин, так и мужчин. И, хотя, сейчас в тренде барбершопы - у наc клиентов меньше не стало, так что конкуренции мы не боимся. Мужчины не любят много времени проводить в салоне, поэтому мы обслуживаем их быстро, но не менее качественно.
Для женщин же все наоборот. Я думаю для каждой выбраться в салон – это уже отдых. Женщины любят расслабится, попить кофе, полистать журналы и привести себя в порядок».
І кілька порад від спеціаліста: стригтись треба не рідше, ніж місяць-півтора. Для жінок рекомендую перед миттям голови наносити маску із кокосового масла. Можна, звісно, використовувати й інші масла (наприклад, оливкове), але кокосова пахне приємніше і ціна не кусається.
Все популярнішою серед чоловіків стає мода на відрощування бороди. І всі бородачі рано чи пізно зіштовхуються із проблемою догляду за волоссям на обличчі. Зробити чоловічу зачіску, підстригти бороду та вуса, змінити стиль та отримати професійну консультацію по догляду за волоссям всі чоловіки Чернігова тепер зможуть у сучасному барбершопі Frisor.
Мережа Frisor barbershop представлена у таких містах: Київ, Житомир, Львів, Миколаїв, Одеса, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці. А тепер такий заклад є і в нашому місті. Frisor у Чернігові знаходиться на вул. Серьожникова. Барбершоп працює щоденно, графік роботи: з 10.00 до 21.00.
Заклад пропонує різні види послуг: чоловіча стрижка, стрижка бороди, стрижка вусів, камуфлювання сивини та ін. Обійдеться чоловіча зачіска приблизно у 250 грн., стрижка бороди – 120 грн., окремо вусів – 60 грн., комплексна чоловіча стрижка + стрижка бороди – 355 грн.
Frisor – це своєрідний чоловічий клуб, куди клієнти приходять не тільки за першокласною зачіскою, а й відпочити та розслабитись. Інтер’єр у всіх закладах мережі – схожий. Стіни відтінку зеленого кольору із білим логотипом закладу по центру, дзеркала в дерев’яних рамах, м’які крісла для відвідувачів. Деякі відмінності в оформленні корелюються в залежності від умов приміщення.
Майстри в барбершопі – справжні фахівці своєї справи, мають відповідну освіту, а також за нагоди відвідують спеціалізовані курси та майстер-класи. Устименко Юрій (32 роки) – професійний барбер, з яким поспілкувався кореспондент, розповів про концепцію закладу та особливості професії: «Зараз бороди – це дуже модно і відкриття такого закладу якраз було на часі. Бородачі відразу сюди пішли, бо іншого такого закладу в місті немає. Клієнти дуже раділи з нагоди відкриття барбершопу, адже деякі з них навіть до Києва їздили до спеціальних майстрів.
У нашій роботі ми підходимо до кожного клієнта індивідуально. Зачіска, борода – це те, чим можна підкреслити переваги зовнішності і приховати певні недоліки. У нас є планшет, на якому розміщені різні фотографії, наші роботи, кожен може ознайомитись із варіантами і обрати щось для себе.
Барбершоп відкривали хлопці з інших міст, які навчались професії у Києві. Я також із Києва, там навчався, а працювати приїхав до Чернігова. Я зіштовхувався із поширеним твердженням, що майстри перукарської справи «набивають руку» в певних невеликих містах, а потім переїжджають до столиці чи інших, більших міст. Я вважаю, що маючи хист до справи, якою займаєшся, можна заробити хороші гроші будь-де.
У нас проходять акції, зараз, наприклад, за репост в нашій групі Vkontake можна отримати знижку у розмірі 50 % (за перше місце), друге місце – пляшку ірландського віскі, третє – подарунковий сертифікат на будь-яку послугу.
Мені моя професія подобається, це було моє хобі. Спочатку підстригав себе, потім підключились мої друзі із футбольної команди (я футболом захоплююсь), а потім і хлопці з інших команд. Мені завжди подобалось робити щось неординарне, чоловіче. Вчитись на перукаря мене відправили мої друзі, наполягали: «Іди, вчись. У тебе це дійсно виходить». Особливо мені подобався (та й зараз подобається) художній вистриг волосся, щось «вимальовувати». Приймав участь у різних конкурсах, чемпіонатах, маю нагороди у цій номінації. Зараз намагаюсь щось «вимальовувати» в 3-D на голові.
Взагалі я сам себе уже років 7 стрижу: із себе починав, тож і продовжую. Це не дуже складно. Сьогодні це зайняло 10 хв.
Друзі та знайомі часто просять їх підстригти, знайомі дівчата також. Тут ми принципово не стрижемо жінок, адже це чоловічий заклад. Проте я вмію робити як чоловічі, так і жіночі зачіски. В Києві я працював універсальним майстром (стриг і жінок і чоловіків). Клієнтки, яких я залишив у Києві шкодували за тим, що я їду.
Нехай ми працюємо всього півроку, але інколи бувають такі дні, що через завантаженість ніколи й пообідати. Хоча ціни і високі, клієнти цінують нашу роботу, умови закладу і його атмосферу, яку ми створюємо. Клієнти люблять сюди приходити, наприклад, після роботи, розслабитись, поговорити на якісь чоловічі теми: робота, відпочинок, машини (жінок зазвичай не обговорюють).
Щодо модних тенденцій, то зараз в популярний undercut. Чоловіча стрижка undercut – це поголена потилиця голови і скроні, а зверху довга чолка, що закінчуються на лобі. Родзинкою цієї зачіски є те, що вона не має певного плавного переходу між коротким і довгим волоссям. Саме це її і відрізняє.
Були і цікаві випадки в моїй практиці. Одного разу прийшов клієнт, мав коротке волосся і попросив на потилиці вистригти цифру «1». І пояснив, що працює на пилорамі і він там №1, тому і захотів. Виглядала зачіска відмінно. Я сподівався, що до мене ще прийдуть №2 і №3.
Також був випадок, коли просили вистригти слово «орех». Клієнт розповів, що побився об заклад на роботі на таку зачіску. Очевидно, що в суперечці переміг.
Ми надаємо консультації по догляду за волоссям, якими засобами краще користуватись, а які краще замінити. Я розповідаю як доглядати за бородою, як її мити, розчісувати, укладувати. Волосся на бороді набагато жорсткіше, тому воно потребує особливо копіткого догляду. У нас продаються спеціальні засоби по догляду за волоссям. Користуємось перевіреними, таких фірм як Uppercut, American crew та ін. Вони дорогі, але це того варте. Я порівнюю, адже я користувався різними засобами, які можна придбати в магазині, але це просто небо і земля.
Загалом, заклад створює всі у мови для клієнтів: професійні майстри, чоловіча атмосфера. Кава, до речі, у нас дуже хороша. Я до неї так звик, що пити аби-яку вже не можу».
Записатись до майстра можна навіть online, для цього варто пройти нескладну процедуру на сайті закладу.
Жінки в закладі не обслуговуються, адже барбершоп – це чоловіче місце, де працюють виключно із чоловічим стилем. Клієнти, які очікують тут можуть випити ароматної кави або, навіть, чогось міцніше, в асортименті закладу наявні напої, які прийдуться до смаку будь-якому мужчині, це входить у вартість послуг, які пропонуються.
Прощаючись, барбер жартує: «Відросте борода – обов’язково приходьте до нас».
Про особливості професії також розповіла Горбаченко Ирина - майстер перукарні «Слов`янка», яка розташована на вул. Київська:
- Над выбором профессии долго не задумывалась. Решилось все как-то одномоментно. Просто прочувствовала, что это мое. После школы я поехала в Питер, там мы гуляли и увидели салон, зашли подстричься. Кстати, мастером был мужчина. Мне понравилось, как он меня подстриг, и я это запомнила. После этого, наверное, и решила быть парикмахером. В обучении тоже все легко давалось. Было желание учиться.
Я работаю уже больше 20-ти лет, занимаюсь исключительно мужским стилем, то есть я мужской мастер. В этой парикмахерской работаю уже 5 лет. Плюс этой профессии в общении с клиентом, создании красивых причесок, когда люди радуются тому, как выглядят. Один позитивный клиент может зарядить хорошими эмоциями на целый день. Не скажу, что робота очень сложная, но этому нужно научиться. Что бы чего-то добиться в этой сфере (да и в других, наверное, тоже) нужно желание усовершенствоваться больше и больше. Существует масса семинаров, курсов, но главное, опять-таки, - это желание! Много хороших школ и в других городах, например, в Одессе, Днепре, Киеве и т. д. Если есть такая возможность, то повысить свой уровень можно и в заграничных школах, сейчас это актуально.
Колеги по цеху пані Ірини
Когда стригла первого клиента, то волновалась очень. Но постепенно, день за днем, страх и волнение проходит, а остается опыт и мастерство, а еще уверенность в себе. Практика и опыт – это все приходит, главное не опускать руки при первых же неудачах и ничего не боятся.
В основном ко мне приходят клиенты, которые знают, чего хотят. Хотя бывают и такие, кто отдается в руки мастеру и доверяет его вкусу, но таких очень мало. Сейчас люди более конкретные, если приходят стричься, то знают, что им идет, а что нет. Могут объяснить какую прическу хотят в итоге.
Задоволений клієнт Ірини Горбаченко
Я уже много лет работаю и клиентов у меня достаточно, много среди них постоянных, есть и такие, кто приходил стричься еще подростком и до сих пор являются моими клиентами.
Просят конечно и на дому поработать, но я не делаю этого принципиально. Я считаю, что на работе нужно работать, а дома – отдыхать. Я знаю, что многие работают и на дому, я нахожу, что это не правильно.
Необычных стрижек у меня не заказывали. Правда, когда в Доме быта работала, то приходили иностранцы и я делала интересные стрижки, посложнее.
От человека зависит, что бы не было никаких конфликтов на работе. Нужно быть коммуникабельным. Клиенты приходят с разным настроением, но клиент – всегда прав. Отталкиваясь от этого и нужно работать. Очень приятно, когда делают комплименты, самая большая благодарность – это когда клиент становится постоянным.
Поработав в Чернигове можно переехать в другой город, например, в Киев, если есть такое желание и трудолюбие. Знаю таких ребят, которые не только в Киев уезжали. Со мной работал парень, которого пригласили работать в Германию.
Мужчинам я рекомендую стричься раз в месяц, чтобы поддерживать форму прически в надлежащем состоянии. А для того чтобы всегда хорошо выглядеть – еще и побольше улыбаться.
Делать себе прическу я хожу к коллегам (женским мастерам). Записываюсь, сижу в очереди – все как обычный клиент. Сама себя не стригу (я все-таки мужской мастер).
Марія Мужук
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: перукарня, барбершоп, перукар, парикмахер, Мужук