Понад 260 учасників із 18 областей України з’їхалися до Чернігова на Всеукраїнський чемпіонат із хор-тингу. Хортинг - молодий, суто український вид бойового мистецтва, що включає в себе комплексну систему фізичної та морально-духовної підготовки, заснованої на українських бойових традиціях. За результатами змагань у загальнокомандному заліку бійці з Чернігівщини посіли друге місце, виборовши 10 золотих, 11 срібних і 8 бронзових медалей. Переможці представлять Україну на чемпіонаті світу з хортингу, який відбудеться вже на початку листопада.
Спортивне свято та парад відкрили представники Української федерації хортингу на чолі з засновником цього виду бойового мистецтва - Едуардом Єрьоменком.
Головний творець цього виду единоборств і за сумісництвом президент Всесвітньої федерації хортингу Едуард Єрьоменко свого часу активно займався дзюдо, боксом і карате, пройшов бойові дії в Афганістані, є кандидатом педагогічних наук та заслуженим тренером України. Увесь свій колосальний життєвий і бойовий досвід він використав на створення унікальної, суто української, системи единоборств, яку він назвав хортингом.
Як пояснив Едуард Єрьоменко, слово «хортинг» походить від назви відомого у світі славетного острова Хортиця, де була розташована Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу.
«У світі бойових мистецтв існує багато різних напрямків, майстри практикують бойові системи інших держав, разом із цим і пропагують культуру та традиції цих держав. Але серед них немає систем, які б розвивали наші традиції і нашу культуру. Тому ідея виникнення хортингу як комплексної системи самовдосконалення особистості заснована на фізичному, морально-естетичному і духовному вихованні, нерозривно пов'язана з відродженням давніх народних традицій, - пояснює Едуард Анатолійович. - Національна гордість, ставлення до військової підготовки, виховання характеру, поліпшення майстерності та дух переможців наших козаків були взяті за основу при створенні хортингу як виду спорту».
Засновник школи хортингу досить високо оцінює рівень підготовки чернігівських спортсменів. За його словами, нещодавно спортсмен із Семенівки став призером чемпіонату світу.
Головний суддя змагань, президент міської асоціації хортингу, Олександр Шаповал розповів про переваги і безпечність цього виду спорту.
«У хортингу відсутня ударна техніка, що зменшує травматизм, - каже він. - Такий підхід дозволяє долучати до занять хор-тингом навіть маленьких спортсменів. Це -чесний вид спорту. Окрім здоров’я та сили, хортинг приваблює тим, що він є суто національним видом єдиноборств. Тож це не лише силова підготовка, але й система виховання та загартування духу».
На чемпіонаті України в Чернігові змагалися молодші юнаки, кадети та дорослі. Змагання відбувалися у розділах: двобій, форма, показовий виступ, а серед кадетів, юніорів та дорослих - сутичка.
Незважаючи на доволі юний вік (хортингу всього 8 років), він представлений у 28 країнах світу. На Чернігівщині цей вид бойових мистецтв розвивається доволі потужно. За результатами чемпіонату України, що відбувся в Чернігові, у загальному заліку перше командне місце посіла команда з Київщини, друге - з Чернігівщини, третє - з Дніпровської області. Чернігівські бійці вибороли 10 золотих, 11 срібних і 8 бронзових медалей. У листопаді у Трускавці, на Львівщині, відбудеться чемпіонат світу, де змагатимуться і наші земляки.
Відеогалерея
Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №43 (600) від 27 жовтня 2016
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.