GOROD.cn.ua

Сирітська хатинка прокурорського завгоспа

Підлеглий прокурора Чернігівської області Віктора Носенка, незмінний завгосп обласної прокуратури Сергій Коржос будує черговий маєток, і не де-небудь, а у природоохоронній зоні. За замислом будівельників, «сирітська» хатинка має постати в селі Клочків Чернігівського району, на самісінькому березі мальовничої притоки Десни – річки Снов. Втім, на заваді грандіозним будівельним планам прокурорського завгоспа стала місцева громада та активісти.


Вілла завгоспа

На мальовничому березі Снову

В кращих традиціях неофеодалізму, в порушення діючого природоохоронного законодавства, наплювавши на думку громади, на мальовничому березі річки Снов Сергій Коржос запланував чергове грандіозне будівництво.

Найпершим від такого будівництва ще минулої весни постраждав майбутній сусід прокурорського завгоспа пенсіонер Василь Вінниченко. За його словами, будівельні роботи розпочали із вирубки зелених насаджень, які донедавна укріплювали дорожнє полотно.

– Все це робили без будь-яких дозволів, – обурюється пенсіонер. – Так само, не питаючи мого дозволу, будівельники закопали дренажну трубу прямісінько у двір. Тепер вода, яка буде стікати з усього села, стоятиме у мене на подвір’ї.

Сергій Коржос обрав для будівництва доволі таки дивне місце – природній яр, перед тим, поглибивши його, та поставивши поруч каналізаційний колектор. Люди достеменно не знають, що саме там будуть будувати. Подейкують, що басейн. Але навіщо багатію басейн під самим берегом річки?



За словами місцевих мешканців, будівництво в прибережній зоні річки є незаконним. На підтвердження їхніх слів – відповідь Державної інспекції сільського господарства, в якій чорним по білому написано, що будівництво проводять в десятиметровій зоні. Вітчизняне ж законодавство забороняє обмежувати доступ людей до узбережжя, у тому числі забудовувати його. Відповідно до закону: 100 метрів – вільна зона для берега річки і 50 метрів – для затоки. Тож якщо на березі не розташовані гідротехнічні споруди або лікувальні заклади, прохід до нього має бути вільним для всіх. До того ж, дотримання спеціального режиму в межах водоохоронних смуг має і екологічне значення.

Боротьба місцевих мешканців за право вільного доступу до водної артерії триває впродовж п’яти років. Апогеєм протистояння людей та високопоставленого прокурорського чинуші стала минулорічна весна. Тоді активісти з числа місцевих мешканців написали колективного листа на ім’я Генерального прокурора України Віктора Шокіна, аби той вплинув на свого підлеглого. За інформацією з власних джерел, з Сергієм Коржосом спілкувалися і деякі депутати обласної ради, до яких люди звернулися по допомогу, а також його безпосередній керівник прокурор Чернігівської області Віктор Носенко. Після профілактичних бесід начальник відділу матеріально-технічного забезпечення обласної прокуратури Сергій Коржос начебто пообіцяв відмовитися від амбітних будівельних планів.





Обіцянка-цяцянка

Втім, як кажуть в народі, обіцяного три роки чекають. Сергій Коржос не став відкладати справу в довгий ящик і вже цієї весни звів навколо ділянки, призначеної під забудову, паркан із металопрофілю. В деяких місцях під паркан навіть фундамент забетонували. Місцеві ж мешканці не пробачили прокурорському завгоспу такого нахабства і разом з активістами знесли паркан, тим самим відкривши для себе прямий доступ до річки.

Селяни ніяк не можуть зрозуміти головного: чому, маючи у власності три земельні ділянки, Сергій Коржос вирішив розпочати будівництво саме на місці, куди стікає вода з усього села. Відомо, що у власності скандально відомого прокурорського завгоспа, окрім землі, є двоповерхова вілла з басейном, сауною, затишними будиночками для відпочинку та доволі значною територію в тому ж таки Клочкові. Маєток явно виокремлюється на фоні простих сусідських селянських хатинок. Все набудоване непосильною працею майно працівник обласної прокуратури завбачливо сховав за високим парканом та встановив камери зовнішнього відеоспостереження, убезпечивши таким чином себе від незаконного проникнення на територію маєтку сторонніх.

Скандальна ж земля, на якій розпорядник майном прокуратури області Сергій Коржос запланував будівництво, як стало відомо, оформлена на його матір, тож швидше за все до його загальної декларації вона не потрапить. Але чи потрапить компенсація за зрубані зелені насадження в бюджет Черниської сільської ради, до якої входить Клочків, залежить як від зусиль природоохоронних органів, так і від керівництва сільської ради. За роки протистояння Сергій Коржос так і не довів законність будівництва, адже і досі невідомо, чи є у нього відповідний проект і якщо є, то хто його надав.





Віталій Назаренко, тижневик «Чернігівщина» №19 (576), фото автора та Володимира Поліщука

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Коржос, вілла, село Клочків, річна Снов, «Чернігівщина», Віталій Назаренко