GOROD.cn.ua

Вулиць імені Бандери та Шухевича в Чернігові не буде

21 квітня у приміщенні обласної «Просвіти» відбулась зустріч з головним декомунізатором Чернігова колишнім головою «Просвіти» Василем Чепурним. На зустіч прийшло декілька громадян, журналісти, та було помічено депутата В’ячеслава Лебідя.



Василь Федорович роз’яснив чому і як саме перейменовують вулиці, і якими принципами він користується.
- Процес по переіменуванню вулиць згідно закону про декомунізацію мав бути проведений міською радою нового скликання, яку очолював Олександр Соколов. Але Олександр Соколов створив комісію, в яку включив в тому числі представника комуністичної партії і колишнього НКВдиста. Ця комісія напрацювала позиції, де вони погодились на назви вулиць іменами земських діячів, але вони також захотіли назвати 15 вулиць іменами героїв Радянського Союзу. Нова міська рада створила нову комісію, і ця комісія благополучно відкинула пропозиції щодо героїв Радянського Союзу. Натомість перейменували 103 вулиці згідно закону про декомунізацію, а на 14 вулицях назви привели до норм українського правопису. Тобто так звана Розсвітня стала Світанковою, а Яружная стала Яровою, - зазначив декомунізатор.
Василь Федорович звернув увагу на те, що в соцмережах з’явились прихильники того, щоб не перейменовувати назви вулиць на імена героїв та діячів, бо це також можна вважати більшовизмом, тільки жовто-блакитним, але він не звертає на це уваги.
При перейменуванні вулиць дотримувались залізного правила, щоб це не було повернення до історичних назв на честь царів. Вулиця Олександрівська, це не на честь царя Олександра, а тому що це район Олександрівки.
- Вулиць імені Бандери та Шухевича не буде, тому що вони не мають ніякого стосунку до Чернігова, - зазначив Василь Федорович, - а от Ярослав Чорновіл має, тому Войкова перейменували на Чорновола. В Носівці, наприклад, є вулиця Льва Товстого. Я не проти цього видатного російського письменника, але яке він має відношення до Носівки? Жодного! Лєрмонтов і Чернишевський також не мають ніякого відношення до Чернігова.

- Тим, хто кричить: «Вєрнітє нам Стахановцев, ето наша молодость!» я відповім: «Молодість може вернемо, а Стахановцев – ні!». Люди, які не мислять по-українські, і які не хочуть знати історії, тільки такі люди можуть виступати проти перейменування вулиць,- акцентував декомунізатор.

Поліна Могінська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Просвіта», Чепурний, декомунізація, Могінська