GOROD.cn.ua

На Чернігівщині вшанували світлу пам'ять жертв Корюківської трагедії

1 березня голова обласної ради Ігор Вдовенко прибув до Корюківки, щоб разом із керівництвом і громадськістю області та району взяти участь у Мітингу-реквіємі «Тоді стогнав від болю світ, сьогодні пам'ять загасить не можна», приуроченому сімдесят третім роковинам однієї із найжорстокіших кривавих акцій періоду Другої Світової війни, яку нацистські окупанти здійснили проти людства.



В мітингу взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, народний депутат України Анатолій Євлахов, представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко, очільники місцевої влади, ветерани-свідки Корюківської трагедії, почесні гості та жителі міста...

Керівники та представники громадськості на знак поваги і вічної пам'яті безневинно убієнних жертв Корюківської трагедії поклали квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів міста нацистським загарбникам.

Виступаючі на мітингу нагадали присутнім про ті жорстокі березневі дні 1943 року, протягом яких нацисти спалили живцем і розстріляли сім тисяч мирних, ні в чому не винних жителів маленького поліського містечка.

1,2,9 березня 1943 року – дати, що запам'яталися корюківчанам не першим весняним сонцем, а кривавим вогнищем і смертю. Наймасштабніша трагедія серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківська трагедія за кількістю жертв майже в 45 разів перебільшує білоруську Хатинь, в 41 раз — чехословацьку Лідіцу, в 12 раз - французький Орадур.



Другого березня до кінця дня Корюківка майже повністю згоріла. А 9 березня нацисти знову повернулися до міста і спалили заживо всіх, хто раніше зміг сховатися, або втекти в ліс, здебільшого людей похилого віку...

Про таку страшну і неприховану правду сімдесяти трьохрічної давності говорили сьогодні учасники мітингу-реквієму в Корюківці.

Після мітингу керівництво області та району оглянули експозиції Корюківського історичного музею, а потім переїхали до Меморіального комплексу пам'яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами у Другій Світовій війні, де була відслужена поминальна літія по безневинно убієнним жертвам нацистів та відбулося покладання квітів до пам'ятних знаків.

Звертаючись до учасників сьогоднішніх пам'ятних заходів, голова обласної ради зазначив, що Корюківська трагедія стала національним символом скорботи – пам'яттю про жителів інших населених пунктів нашої держави, спалених гітлерівськими окупантами. Ігор Вдовенко висловив велику вдячність людям, завдяки зусиллям яких Корюківка піднялася, відродилась із згарищ та руїн. Промовець також подякував історикам, дослідникам, усім небайдужим, хто так багато зробив для відтворення історичної правди про Корюківку та увічнення пам'яті жертв цієї трагедії.

«Нехай подібне лихо більше ніколи не повториться, а одвічна воля нашого народу до миру, свободи та кращого життя буде непереможною» - наголосив на завершення свого виступу голова обласної ради.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Світлини Юлії Кожушко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Корюківська трагедія, вшанування пам'яті, мітинг