Захисники зелених зон святкують перемогу над недобросовісним забудовником. Після тригодинних гарячих дебатів Новозаводський районний суд Чернігова відмовив скандально відомому забудовнику ТОВ «Єврокон Полісся» у праві витребувати містобудівні умови, потрібні для початку будівельних робіт у лісопарковій рекреаційній зоні Кордівка.
Забудовник позивався до управління архітектури та містобудування міськради з вимогою визнати незаконною відмову цього управління надати містобудівні умови. А без них не можна розпочинати будь-які будівельні роботи.
Це не перший позов забудовника. Раніше він вимагав скасування мораторію міськради на забудову Кордівки. Більшість попередніх судових засідань представники «Єврокон Полісся» успішно провалили.
Втім, цього разу і чиновникам з управління архітектури та містобудування, і юристам забудовника довелося попотіти, мабуть, добре розуміючи, що це одна з останніх можливостей виграти справу. Третьою стороною стали громадські активісти, які вже не перший рік захищають зелені зони.
Юристи забудовника намагалися переконати суд, що вони не бачать законних підстав для відмови у видачі їм містобудівної документації.
Головний аргумент - ділянка, яку передали в оренду забудовнику, належить до «житлової зони багатоквартирної забудови з обмеженням поверховості по умовах зон регулювання забудови» і не належить до ландшафтно-рекреаційної зони загальноміського значення. За словами представників позивача, цільове призначення земельної ділянки - «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Виходячи з цього, юристи намагалися довести суду, що на орендовану забудовником ділянку не поширюється рішення міськради від 26.12.2014 р. про мораторій на забудову Кордівки.
Відповідач же апелював до мораторію, вказавши також на закінчення договору оренди земельної ділянки.
Під час судових слухань представник забудовника визнав, що документи, які вони подали до Апеляційного суду, «помилкові» (!) і попросив не брати їх до уваги. Юрист ТОВ «Єврокон Полісся» також визнав, що забудовник планує звести один будинок, а не комплекс, як хотів раніше.
Як зауважив активіст Олександр Антипець, юрист забудовника не зміг пояснити багатьох очевидних фактів, зазначених у паперах. До того ж той принизив жителів міста, назвавши Чернігів непривабливим для інвестицій.
Після тривалих диспутів, в яких не останню участь взяли громадські активісти, суддя Но-возаводського суду Юрій Овсієнко зачитав рішення: «В задоволенні адміністративного позову ТОВ «Єврокон Полісся» до управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради відмовити повністю. Постанова може бути оскаржена у Київському апеляційному адміністративному суді».
Але навіть якщо громаді вдасться відстояти зелену перлину Чернігова, активісти переконані: аби зберегти її для нащадків, потрібно розробити проект благоустрою паркової зони без забудови і знайти фінанси для подальшого облаштування парку.
Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №41 (545) від 8 жовтня 2015
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.