GOROD.cn.ua

Замість Леніна - Володимир Великий?

Українсько-польський скульптор Геннадій Єршов запропонував встановити на місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну в Чернігові, пам’ятник Володимиру Великому. Пропозицію митець озвучив в Борисоглібському соборі Чернігова під час відкриття авторської виставки. Персональна виставка присвячена 20-річчю його творчої діяльності. В експозиції представлені фоторепродукції пам’ятників, графіка та реалізації скульптур.



Символічно, що виставка триває у Борисоглібському соборі, адже саме тут відбулась колись перша виставка скульптора. В експозиції представлені фоторепродукції робіт автора, графіка та реалізації скульптур у бронзі. Пан Єршов - автор бюсту Івана Мазепи у Чернігові, що поруч із собором, погруддя Тараса Шевченка поблизу педунівер-ситету, а також пам’ятника «Літописець» в Любечі, зведеного до 900-ліття Першого з’їзду князів Київської Русі. Відомим далеко за межами Чернігова Геннадій Єршов став завдяки скульптурній композиції «Пам’ять Чорнобиля». Пам’ятник відкрили на центральній алеї Чернігова до 10-ліття Чорнобильської трагедії. Відкриття відвідав і тодішній президент - Леонід Кучма.

Окрім того, пан Єршов - автор низки пам’яток у Польщі та Румунії. З останніх робіт - пам’ятник Володимиру Великому в Гданську. Розміри скульптури порівняно невеликі - всього 2,75 метра разом із хрестом, однак за філігранністю та духовною насиченістю пам’ятника важко не розпізнати руку майстра. Роботи скульптора просякнуті почуттям високої духовності та віри.

До Чернігова Геннадій Єршов приїхав не з порожніми руками.

«Хочу запропонувати Чернігову свого Володимира, - каже скульптор. - На мою думку, його краще поставити на місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну».

Однак чи погодиться місцева влада на це?

«В недалекому майбутньому я присвячу Чернігівщині не одну роботу. В проекті - пам’ятник князю Михайлу і боярину Федору та пам’ятник святому Феодосію Углицькому, - ділиться творчими планами скульптор. - А також в проекті увіковічення Лазаря Барано-вича. Це важливо для культури, але Чернігів ніяк не реагує. Живе від виборів до виборів. Втім, якщо рідне місто захоче, я з задоволенням попрацюю».

Будучи громадянином Польщі, Геннадій Єршов не забуває про своє українське коріння. В Гданську скульптор започаткував проект «Мистецький міст “Чернігів-Гданськ”».

«Проект розрахований на молодих художників, які мають проявити свої таланти, - каже митець. - Нещодавно в рамках проекту ми проводили конкурс серед живописців, нині ж у Чернігові триває персональна виставка Войчека Мілевського, персонального фотографа Леха Валенси, ветерана «Солідарності», учасника подій кінця 1980-х - початку 90-х у Польщі».



Це не перший міжнародний проект, підтриманий Геннадієм Єршовим. Так, нещодавно у Гданську відбулася персональна виставка фотографій з Майдану журналістів з Чернігівщини - Ігоря Волосянкіна та Маріанни Харді.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №39 (543) від 24 вересня 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Геннадій Єршов, пам’ятник, Віталій Назаренко, "Чернігівщина"