GOROD.cn.ua

Скільки ще пів-Чернігова буде без гарячої води?

З таким запитанням до редакції «Деснянки» читачі звертаються практично щодня. Адже без гарячої води жити дуже незручно.



До прикладу, молода мама Анна, у сім’ї якої троє донечок, розповіла, що вже майже місяць кожного дня гріє по кілька каструль води для дітей, себе та чоловіка і побутових потреб.


- Ранок у мене починається з нагрівання води, адже передусім треба вмити старших дітей і скупати Софійку, якій усього 11 місяців. На це витрачаю дві великі каструлі окропу. Більше того, для малої дитини тепла вода потрібна постійно, бо не можу собі дозволити на щодень купувати підгузки. Тож купати дитя доводиться часто. І поки не нагріється вода, я не можу навіть переодягнути донечку, - бідкається жінка. -Також треба вимити посуд, а увечері -всім помитися. А в сусідній квартирі живе родина з лежачою хворою. Як вони обходяться, важко навіть уявити.

Нині в Чернігові без гарячої води 212 житлових будинків, 4 лікарні, 8 шкіл та 11 дитячих садочків. Послуги з гарячого водопостачання їм надають 18 котелень підприємства «Облтеплокомуненерго». Щоправда, вже майже місяць вони цього не роблять. Тож коли в оселях чернігівців знову з’явиться гаряча вода, «Деснянка» дізнавалася у в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова.

- Згідно з дорученням НАК «Нафтогаз України» підприємства, що мають п’ятирічну заборгованість за газ, відключили від газопостачання. Тому ТЕЦ, у якої немає боргів, надає послуги з гарячого водопостачання, а ПАТ «Облтеплокомуненерго», із заборгованістю понад 100 мільйонів гривень, відключили, - пояснює чиновник. - Але облдержадміністрація вживає всі заходи, щоб ситуація змінилася. Зокрема, писали відповідні листи. А голова ОДА Валерій Куліч звертався до Мінпаливенерго й Адміністрації Президента. Всі потрібні документи готуємо і для Кабінету Міністрів. Також я разом із керівниками підприємств теплозабезпечення області їздив до НАК «Нафтогаз України» на переговори. Тобто робота ведеться максимальна. Із боргами за минулий опалювальний сезон повністю розрахуємося до 1 червня. Натомість борги п’ятирічної давнини ми, на жаль, поки що погасити не можемо. Це складна проблема. Але все, що від нас залежить, робимо.

Та скільки ще людям чекати на відновлення гарячого водопостачання, В’ячеслав Сальников не знає.

- Вирішення цього питання в руках керівних органів країни, - зауважив чоловік. І пояснив, що із більш ніж 100-мільйонної суми боргу (це по області) 80 мільйонів гривень підприємству «Облтеплокомуненерго» заборгувало населення. Зокрема, 50 мільйонів - жителі обласного центру.

Наразі ж в області із гарячою водою лише половина Чернігова, яку обслуговує ТЕЦ. В усіх райцентрах гарячої води вже традиційно немає.

Ірина Осташко, "Деснянка" № 21 (549) від 21 травня 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гаряча вода, «Облтеплокомуненерго», Ірина Осташко, "Деснянка"