150 чернігівських багатоповерхівок залишаться без гарячої води на невизначений час
У майже 30 чернігівських багатоповерхівок вдалося знайти можливість повернути гарячу воду. Ще 208 будинків, там де є така технічна можливість, минулого тижня перекинули на ТЕЦ. А от для 150 багатоквартирних осель поки ніяк не знайти рішення. Про це під час наради у муніципалітеті повідомив заступник міського голови Віктор Геращенко.
Віктор Геращенко, заступник Чернігівського міського голови: «Підприємство «Теплокомуненерго» винайшло можливість і 28 будинків вчора ми підключили до ЧГК. Ми купили ще додатково теплову енергію і забезпечили 28 будинків району Масани».
Всі вищезгадані будинки знаходяться на обслуговуванні в «Облтеплокомуненерго», яке 20 травня зупинило свої котельні. Тоді без гарячої води залишилися 345 будинків, 9 шкіл, 16 дитсадків і 14 об’єктів лікувальних закладів. На цей крок чернігівське підприємство пішло вимушено, нерозуміючі, які умови і тарифи чекають на нього, у зв’язку з припиненням дії режиму спецобов’язків між урядом і Нафотогазом, та запуском ринку газу.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На сьогоднішній день, доки не ясна ситуація, ми не розуміємо взаємостосунків з НАК «Нафтогаз», договірної бази. Ми реально боїмося, що ми взагалі зайдемо у глухий кут».
У таких умовах, як у Чернігові, опинилася і решта українських теплогенеруючих компаній, абсолютно не готові до ринкових умов та з мільярдами боргів. Асоціація міст, до якої входить і наш міський голова, чи не першою почала бити на сполох і вимагати у керівництва держави вирішити питання. Перш за все – врегулювати і зафіксувати ціну на блакитне паливо і повідомити, як вони планують погасити заборгованість у цій галузі.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «До з’ясування договірних стосунків, ціни, якоїсь стабільної, на рік, принаймні у між опалювальний період, це буде безвідповідально, якщо зараз підключитися і понести колосальні збитки і не розуміти з чим прийти до початку опалювального сезону».
Мова про те, чому «Облтеплокомуненерго» пішло на крок відключення будинків від гарячого водопостачання. Це зроблено, аби не накопичити ще більше боргів, через які є загроза так і не розпочати новий опалювальний сезон, тобто не погіршити і без того складну ситуацію.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «По гарячій воді, прогнозно, «Облтеплокомуненерго» ще напрацює 25 мільйонів гривень щомісяця і прийде ще з більшими боргами на початок опалювального сезону, де нам знову скажуть, що з 15 жовтня, до прикладу, ціна буде якась нова ринкова, і знову попередня оплата. І ми тут вже чітко скажемо, що ми цього не можемо виконати».
Наразі з’явилася інформація про те, що Президент України, за ініціативи Асоціації міст, членом якої також є чернігівський міський голова, провів нараду з представниками уряду, правлінням Нафтогазу та АМУ. Сторони зокрема домовились про те, що до кінця травня, Нафтогаз має запропонувати підприємствам ТКЕ постачання палива на умовах річного контракту за ціною 7400 гривень, а також звернутися до державної виконавчої служби щодо зняття арештів з рахунків підприємств, які накладені через борги. А Верховна Рада повинна ухвалити закон, яким будуть списані борги підприємств теплопостачання за спожитий природний газ, а також відшкодована заборгованість з різниці в тарифах, яка виникла до травня 2021 року.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.