GOROD.cn.ua

68 невигаданих історій, зібраних військовими журналістами, можна прочитати в бібліотеці ім. Короленка (відео)

Українці ніколи не мріяли про нових військових героїв, але нас ніхто не питав — просто поставили перед фактом. Більше того, війна щоденно забезпечує нас новими українськими героями. Практично жоден день у зоні АТО не минає без подвигів наших армійців, але що ми знаємо про цих хлопців? Майже нічого. В Міністерстві оборони вирішили, що так не годиться і надрукували цілу книгу нарисів. Всі вони про звичайних хлопців, які пішли захищати свою землю.

68 невигаданих історій простих українців, зібраних військовими журналістами на передовій Східного фронту, відсьогодні можна прочитати в обласній бібліотеці імені Короленка. 60 примірників книги під назвою «Вклоняємось доземно українському солдату» передали представники регіонального медіа-центру Міноборони до бібліотечної системи області.



Ідея створення такої збірки з’явилася влітку, коли військові помітили, що назбирали безліч «живих» історій.

Вадим Мисник, начальник регіонального медіа-центру МО України: «Військові журналісти постійно працюють в зоні АТО і безпосередньо на передовій. Вони спілкуються з військовослужбовцями, описують їх подвиги і саме з цих матеріалів і зібрана ця книга. Однак, ми хочемо ініціювати новий проект, бо багато наших Чернігівських журналістів виїжджали на передову і мають багато матеріалів про наших героїв».

На жаль, розповідей про чернігівців у цій книжці немає, та це не значить, що нашим землякам нічим пишатися, просто влітку переважна більшість військових була зосереджена на прикордонній Чернігівщині. Та й це видання, за словами військових, ймовірно, не останнє, адже сам друк обходиться не надто дорого, а коштами допомагають волонтери.

Якщо ж говорити про матеріали для книги, то їх вже сьогодні безліч, каже Віталій Кулик — він тільки-но повернувся із зони АТО. Віталій Кулик, заступник командира 17-го навчального полку 1-ї окремої танкової бригади: «Таких подвигів, щоб їх описати вистачає. Вони трапляються майже щодня. Один з прикладів: до нас зателефонували і попросили знайти офіцера, який підбив чотири танки біля донецька. Почали з’ясовувати, виявилось це заслуга підрозділу: там один, там інший».

Можливо, хтось скаже, що книжки сьогодні не на часі і є важливіші речі, на які варто витрачати кошти. Та треба пам’ятати, що з плином часу такі справжні історії можуть забутися, а вони достойні пам’яті. Вадим Мисник, начальник регіонального медіа-центру МО України: «Мені запам’ятався нарис про командира 11-го батальйону тероборони, на жаль, загиблого. Він разом з хлопцями проходив підготовку у нас в Десні, ми за ними спостерігали. А потім так сталося, що в зоні АТО наші шляхи «пересіклися», я бачив, як цей підрозділ виконує завдання. І якось непомітно ми з цією людиною подружились. Тож боляче читати ці рядки, але це потрібно, бо це наші герої».

Окрім невигаданих історій, до книги увійшли списки військовослужбовців, удостоєних високих державних нагород, а також вірші та малюнки, якими підтримують хлопців на передовій українці. А ще у збірці є фотонарис: життя армійців в зоні АТО, щоправда, його можна буде побачити і «вживу» - 19 лютого в обласній бібліотеці відкриється експозиція світлин військових журналістів.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека ім. Короленка, війна, «Сівер-центр»