GOROD.cn.ua

На 10 гектарах старого городянського аеродрому буде «зелена» електростанція

Іванківська ТЕС
Зараз фірма «EIG Engineering» завершує оформлення землі.

— Представники їздили в Коропський, Щорський райони, — каже Андрій Дуда, завідувач сектора містобудування ЖКГ Городнянського району. — У Городні було декілька варіантів для забудови: дві земельні ділянки на аеродромі та одна на околиці міста. Щоб включитися в енергосистему, їм необхідно буде протягнути ще півтора кілометра високовольтної лінії. Електростанція вироблятиме енергію, яка відповідає умовам «зеленої енергетики». Купуватиме її держава. Собівартість вища, ніж у інших типів станцій. Але городнянська енергія потраплятиме в «загальний котел», і споживачі платитимуть за неї звичайну ціну. Різницю енергетикам погашатиме держава, бо зацікавлена у виробленні енергії з «підніжного» матеріалу. Щоб землю прибирали від сміття і повітря не забруднювали.

У Криму є сонячні електростанції. На півдні України, в Карпатах, Прикарпатті розповсюджені вітрові міні-електростанції. У нас ось вирішили ліси почистити. На будівництво такої ТЕС (городнянської теж) надає кошти Європейський банк реконструкції і розвитку.

Збудують об'єкт через два-два з половиною роки. Висококваліфікованих спеціалістів планують привезти своїх. А на інших, нижчих посадах будуть працювати жителі Городні, району. В тому числі і в період будівництва.

Деревину братимуть з місцевих лісництв. їм невигідно самим збирати сировину. Хочуть наймати місцевих. Люди збиратимуть відходи від чистки чагарників, лісів. Між нами кажучи, найближчі ліси чистять. А в тих, що далі, пройти не можна.

Площа лісів Городнянського району займає 49,9 тисячі гектарів. Сировину будуть збирати ще й з Ріпкинського та Щорського районів. Плюс придорожні полоси, зачагарені поля.

— Така електростанція в травні цього року запрацювала в селищі Іванків Київської „області, — каже Володимир Бойко, генеральний директор фірми «Еко ТЕЦ» в Іванкові. — При роботі електростанції баланс вуглекислого газу в природі не порушується. 30-40 мільйонів гривень платитимемо в рік за неліквідну деревину. Вона раніше гнила, захаращувала території. Наприклад, автодор. Йому майже не виділяють кошти на розчистку території біля доріг. Ми з ними плануємо співпрацювати. Всі дерева, гілля, тирсу вони зможуть нам продавати. Так само робитимуть лісництва. Раніше гроші йшли Росії за газ, який купляли електростанції.

Великий плюс буде для пилорам і мінус для екологічної інспекції :). Вона штрафувала підприємства, бо на пилорамах спалювали залишки дерев. Тепер ми їх будемо скуповувати.

Якщо, не дай Бог, обірвуться дроти, якими йде електроенергія, то Городня зможе напряму використовувати нашу.

За підвищеними тарифами держава буде закуповувати електроенергію до 2030 року. З кожним роком тариф знижуватиметься. Потім електростанція буде продавати електроенергію за стандартною ціною. За цей час відіб'ються і кошти, які пішли на будівництво. Ціна знизиться.

В Іванкові на станції працює 120 чоловік. Заробітна плата достойна. У Городні людей буде не менше, зарплата — десь 6-7 тисяч гривень у місяць.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №47 (1489), фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Еко ТЕЦ», Городня, електростанція, «Вісник Ч», Юлія Семенець