Жителі Гнідинців вимагають від «Деснянської правди» об’єктивної статті про село
Пятница, 7 Февраля 2014 11:22 | Просмотров: 5341
Сашко Порядинський
Публікація в газеті «Деснянська правда» про переможця шоу «Х-фактор», 15-річного жителя села Гнідинці Варвинського району Сашка Порядинського, неабияк сколихнула Чернігівщину. Статтю й досі обговорюють у містах, селах і медійних колах. А жителі Гнідинців поки що не можуть знайти відповіді на цілком логічне запитання - за що таке приниження?
Виважено й офіційно
Пристрасті довкола злощасної статті розгорілися настільки, що селяни навіть хотіли найняти автобус і їхати відстоювати справедливість до Чернігова. Та, на щастя, люди зуміли опанувати емоції і стали діяти виважено: спочатку звернулися по допомогу до депутата обласної ради Віктора Кульбака.
«У номері обласної газети «Деснянська правда» від 9 січня цього року
автор Петро Борщ у неприпустимій, зневажливій формі прокоментував і організацію цього шоу, і участь та перемогу в ньому нашого земляка, своїм злослів'ям завдавши великої образи талановитому 15-річному хлопцеві, його родині. Це працьовита багатодітна сім'я, тато трудиться водієм, а мама - дояркою у місцевому сільгосппідприємстві. Вони виховали п'ятьох гарних синів. Автор в'їдливого пасквіля образив не тільки цю родину, а і все село, де, на його думку, суцільні «невпорядкованість» і «убозтво», «болото, кури, гуси, свині і люди живуть майже не розділені між собою», поставивши під сумнів, що із села взагалі може вийти талановита людина.
Наша сільська громада вкрай обурена згаданою публікацією. До сільської ради звернулися батьки Олександра Петро Олексійович і Валентина Іванівна Порядинські з проханням захистити їхнього сина від паплюження у пресі», - йдеться у листі жителів Гнідинців до депутата Віктора Кульбака.
Ситуація не залишила байдужим і колектив нашої газети. Тож вирішили зустрітися з Віктором Кульбаком і з перших вуст дізнатися, як просувається справа, яку довірили депутату селяни. Незважаючи на зайнятість, народний обранець швидко знайшов час для спілкування.
- Стаття у «Деснянській правді» мене неприємно вразила і здивувала. Вважаю, Петро Борщ образив не лише сім'ю Порядинських, а й усіх сільських жителів, - не приховує обурення співрозмовник. - 21 січня я і депутат обласної ради Валерій Зуб їздили на Варвинщину і зустрічалися з людьми, адже весь район збурила несправедливість. Я звернувся з депутатським запитом до голови обласної ради Анатолія Мельника і обговорив проблему з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком. Хочу, аби головний редактор газети «Деснянська правда» Леонід Ісаченко пояснив ситуацію депутатам облради і щоб представники очолюваного ним видання 21 лютого приїхали на схід села до Гнідинців і побачили, як там живуть люди.
Також селяни написали відкритого листа, який адресували керівникам області та засобам масової інформації. До речі, під листом сотня підписів.
«Такого читацького попиту на офіційне обласне видання, передплата котрого доводиться, як «план до двору», у нашому селі не бачили, мабуть, давно: люди передавали примірники з рук у руки, дивувалися, обурювалися. Потрапив злощасний номер газети і до батьків Саші. Все вчитувалися, схвильовано обговорювали, плакали... Хотілось би запитати співзасновників газети - обласну раду і державну адміністрацію: чи варте сліз простих людей ваше видання, що несе воно їм - живе слово чи гіркоту несправедливості? Мабуть, і вам - владі, варто зреагувати на цей ганебний випадок, якщо довіра людей для вас чогось вартує», - написано у відкритому листі.
До речі, батьків Сашка Порядинського Віктор Кульбако знає не один десяток років.
- Порядинські - це порядна родина сільських трударів. Петро Олексійович і Валентина Іванівна в любові виховали п'ятеро дітей. Як і всі на селі, вони тримають велике господарство. Знаю це, бо 20 років жив і працював у районі, зокрема головою райдержадміністрації та головою районної ради. І Сашка часто бачив. Наприклад, торік весною у селі відзначали сторіччя школи, і хлопець співав на святі. А коли він виступав на «Х-факторі», я і моя родина вболівали за нього і відправляли смс-ки. Знаю, так робило багато людей, - зазначив співрозмовник.
Підтримувала талановитого юнака і автор цих рядків. Я і мої друзі відіслали за нього не один десяток смс-ок.
А насамкінець Віктор Кульбако повідомив, що обласна рада вже ухвалила рішення, згідно з яким редакція видання «Деснянська правда» до 17 лютого має надати відповідь на депутатський запит.
Гнідинці — одне з найкращих сіл області
- Упродовж останніх років Гнідинська сільська рада має найкращий бюджет серед сіл області і, зазвичай, майже на мільйон гривень дотує районний бюджет, - каже Віктор Кульбако. - У селі успішно функціонують школа, дитячий садок, ФАП, крамниці, Будинок культури, який опалюється взимку від модульної газової котельні. Населений пункт газифікували одним із перших у районі. Також практично всі вулиці тут асфальтовані. У Гнідинцях проживає понад тисячу людей, зокрема 130 дітей. Сільські трударі працюють у нафтовидобувній галузі, де зарплата понад три тисячі, сільському господарстві і соціальній сфері.
«Деснянка» часто пише про людей праці. Тож ми обов'язково приїдемо до Гнідинців, щоб якомога більше читачів дізналися, чим і як живе це село.
З листа жителів Гнідинців
«І чим взявся дорікати автор? Тим, що юнак родом із «сільського убозтва», а його перемога таки «варта сліз радості і розчулення» людей, зрештою, навіть тим, що «не до ладу», на його думку, хлопець посміхався чи тремтів, що з певних причин має огрядну статуру... Згадаймо лишень, скільки видатних постатей - вчених, літераторів, музикантів, лікарів - дало світові українське село.»
Ірина Осташко, тижневик «Деснянка» №6 (482)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.