Акція проти квартирних афер і рейдерства пройшла 25 липня біля міського відділу міліції. Загалом, навпроти будівлі по вул. Шевченка, 13 зібралось близького 20 осіб. Більшість з них – група підтримки постраждалих, які вже декілька років не можуть відстояти свою правду в судах. Слідство по їх справам тягнеться роками, дані люди звинувачують правоохоронні органи і Феміду в неналежному виконанні своїх обов’язків.
Основною метою акції було привернення уваги правоохоронних органів, а також об’єднання постраждалих для взаємодопомоги. Самі ж правоохоронні органи не виявили жодного інтересу до даної акції, єдиними їх представниками були лише патрульні, які охороняли громадський порядок.
Окрім постраждалих від квартирних афер до мітингуючи приєднались люди, які звинувачують міліціянтів у фальсифікації справ, та крадіжку особистого майна.
Зокрема Михайло Коваль на своєму плакаті звинувачує конкретного працівника міліції у катуванні та викраденні майна. За його словами, маючи всі необхідні докази, свідчення сусідів, та навіть показання особи, якій даний працівників збув вкрадене майно – кримінальну справу закрито за відсутністю достатніх доказів.
Віталій Горний ще у 2003 році постраждав в ДТП, знаходячись на узбіччі у власному автомобілі. Не пощастило Віталію в тому, що винуватцем аварії виявився конотопський мільйонер Дікарєв, який не справився з керуванням. Віталій після аварії потрапив до реанімації, стан його здоров’я розцінювався як важкий. Після того, як чоловік став на ноги, йому більше двох років довелося добиватися порушення кримінальної справи проти Дікарєва. Але, за його словами, після пред’явлення обвинувачень мільйонеру – почались фальсифікації документів по справі. Після цього громадянин Горний з постраждалого перетворився на обвинуваченого. За його словами факт фальсифікації та злочинних дій експерта встановлено міською прокуратурою Чернігова, проте подільники Дікарєва з УМВС стали на захист експерта і не хочуть бачити злочину. Віталій Горний навіть звертався за допомогою до міністра МВС Захарченка:
Серед мітингуючих особливо варто відмітити Бориса і Тетяну Єресько. Разом з придбанням однокімнатної квартири за 31 500 дол. вони отримали декількарічну тяганину з батьком працівника правоохоронних органів, який виявився спадкоємцем даної квартири і домігся права власності на неї. Детальніше http://www.gorod.cn.ua/news_37382.html
Володимир Опришко – один з учасників акції, наголосив, що згідно ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» та постанови Кабміну №996 інститути громадянського суспільства (громадські організації, професійні спілки та ін..) мають право на моніторинг таких справ і залучення у слідчий процес. На практиці мало хто користується таким правом, але в більшу чергу це відбувається через неосвіченість населення, та небажання владних органів залучати представників даних організацій. Якщо людина незадоволена результатами слідства, чи листування, якщо вона вважає, що її права порушено, вона може звернутися за допомогою до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (вул. Горького, 57, тел. 625-381). Юристи даної організації безкоштовно нададуть правову допомогу.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.