Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Ковід не вб’є, влада доб’є»: у Кіптях на трасі Київ-Чернігів протестували підприємці

«Ковід не вб’є, влада доб’є»: у Кіптях на трасі Київ-Чернігів протестували підприємці

«Ковід не вб’є, влада доб’є» та «Збережіть ФОПів», – із такими гаслами підприємці Чернігівщини на годину блокували рух трасою міжнародного значення Чернігів-Київ у селищі Кіпті. Мітингувальників, за словами начальника управління превентивної діяльності поліції області Олексій Дяговець, було близько 200. Вони вимагали скасувати закони, які регламентують обов’язкове введення касових апаратів. Кажуть, цим влада вбиває малий та середній бізнес.



Під звуки гучномовців, дудки та під гаслом «Збережіть ФОПів» - підприємці області вийшли на акцію протесту. Об 11 ранку мітингарі на годину блокували рух трасою міжнародного значення сполученням Чернігів-Київ.

«Це – попереджувальний мітинг, ми не ставимо за ціль когось покарати. Ми хочемо, щоб влада на нас звернула увагу», - сказала голова профспілки підприємців «Єдність» Світлана Жимолостнова.

Дорогу перекрили біля відділу поліції у селищі Кіпті. Затори з машин по обидва боки від протестувальників утворилися за перші п’ять хвилин.

Мітингарі тримали проїзд протягом 15 хвилин, потім на 5 давали проїзд. Спецтранпорт пропускали на вимогу.На мітинг приїхали представники малого та середнього бізнесу з Чернігова, Ніжина, Мени та Корюківки.

Загалом близько 2 сотень людей, сказав начальник управління превентивної діяльності Олексій Дяговець. Правопорядок забезпечували 35 правоохоронців, порушень не зафіксували.

Підприємці ж вимагали скасувати законодавчі акти, які передбачають так звану «фіскалізацію», тобто встановлення касових апаратів. Їх Верховна Рада прийняла 21 вересня минулого року.

Віктор Величко з Корюківки каже, це додаткове навантаження на малих підприємців. Зараз більшість ФОПів веде бухгалтерію самостійно, бо працюють за спрощеною системою оподаткування. Із впровадженням касових апаратів – це зміниться.

«Нам доведеться працювати тільки на податки. Оплатити оці касові апарати теж грошей коштує – 20 тисяч касовий апарат. Треба всіх навчити, кожен раз брати нові програми. Треба інтернет провести. Як можна на базарі оце так робити?», - обурюється підприємець з Ніжина Володимир Козак.

«І плюс документація, не завжди ми знайдемо первинну документацію там, де ми купуємо товар. Хоча цей товар ми закупили в будь-якому разі офіційно», - додає підприємець з Мени Юрій Сигіпа.

Без наявної первинної документації на кожен продукт підприємцям тепер загрожуватиме штраф. Президент чернігівської обласної Торгово-промислової палати Костянтин Іванов каже, сума податків для ФОПів не зміниться. І саме касові апарати використовувати необов’язково, можна перейти на електронний розрахунок, тобто на мобільні додатки, які не потребують жодних додаткових витрат.

«Це боротьба з корупцією в першу чергу, тому що так званий «чорний» нал і готівка, вона меншою мірою є заробітком ФОПів, а більшою мірою годує корупціонерів», - сказав Костянтин Іванов.

Підприємці ж анонсували наступну свою акцію, вона відбудеться 16 листопада.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: акція протесту, ФОП, підприємці, UA: Чернігів

Добавить в: