Фото ілюстративне
Це стане можливим завдяки проєкту щодо покращення доступу до гігієнічних практик у постраж- далих від обстрілів районах Сумської та Чернігівської областей. Фінансування — від Польської гуманітарної акції. Проєкт втілюється завдяки співпраці з місцевою владою, основним завданням якої було виділити приміщення і забезпечити доступ до пралень для найбільш не- захищених верств населення — внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку, осіб з інвалідністю, малозабезпечених сімей, багатодітних родин тощо.
— Про це зокрема йдеться у Меморандумі про співпрацю між Городнянською міською радою і благодійною організацією «Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”», — розповів перший заступник голови громади Володимир Пінчук.
— Ремонт теж робиться об’єднаними коштами?
— Так. Зокрема з міського бюджету було виділено 50 тисяч гривень.
— На якому етапі ремонт на сьогодні?
— Практично завершений. Пральня відкриється у відокремленому приміщенні площею понад 30 квадратних метрів. Воно на вулиці Максимівській (колишня Пролетарська. — Авт.). Ми вже отримали по дві пральних і сушильних машини. Перші — на 9,6 кг, другі — на 13 кг кожна. Прийняли на роботу працівника.
— Реалізація цього проєкту надзвичайно важлива, — каже директорка Городнянського центру надання соціальних послуг Наталія Семенова. — Центральне водопостачання є не в усіх. Або в когось є вода, але немає пральної машини. А якщо і є, то в ній, як правило, не можна випрати нічого габаритного — ковдр, зимового одягу тощо. Тож соціальним робітницям часто доводиться прати речі підопічних удома. А це не так уже й просто, бо кожна обслуговує мінімум 12 підопічних.
Пральня неабияк полегшить розв’язання проблем і для ВПО, бо чимало людей виїхали в чому були — побутова техніка залишилась у домівках, під обстрілами.
Для найбільш вразливих категорій населення послуги будуть безкоштовними.
Городнянська соціальна пральня стане третьою, що працюють у колишніх райцентрах області. Перша відкрилася в Мені наприкінці 2021 року за сприяння Фонду міжнародної солідарності і співфінансування з місцевого бюджету. Друга — у Куликівці минулого літа. Пральну і сушильну машини тут придбали самотужки — за рахунок коштів, отриманих від надання соціальних послуг.
Джерело: газета "Гарт", Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.