Водії Іван Запорожець (справа) і Микола Прохорець проводять на манекені імобілізацію (тимчасове знерухомлення) шийного відділу хребта
Як саме, розповідає завідувач Корюківської станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Стецко:
— Тридцять наших водіїв, які працюють у різних населених пунктах, наприкінці минулого року отримали свідоцтва екстрених. медичних. техніків і тепер зможуть надавати медичну допомогу. Такої професійної кваліфікації водії, що працюють у складі бригад парамедиків, мають набути згідно з Постановою Кабінету Міністрів №1114. Ці 30 водіїв — менш ніж половина, адже до складу станції, крім медицини катастроф Корюківщини, входять аналогічні підрозділи Менщини, Сновщини, Сосниччини, Коропщини, Семенівщини, Новгород-Сіверщини.
Ця група в нас перша. Навчалася три місяці. Упродовж першого були онлайн-лекції. Потім водії відпрацьовували практичні навички на базі Корюківського підрозділу навчально-тренувального відділу симуляційної медицини під керівництвом двох наших інструкторів — Ольги Бордакової і Руслана Вершка (симуляційне навчання ґрунтується на реалістичному моделюванні та імітації клінічних ситуацій з використанням різноманітного обладнання, зокрема манекенів.
— Авт.). Третім етапом було відпрацювання навичок на місцях — під керівництвом фельдшерів виїзних бригад. Після завершення навчання, як і належить, водії складали екзамен.
— Усі справилися з першого разу?
— Так. Найкращі результати в тих, хто працює вже не перший рік і на практиці освоїв основні аспекти надання невідкладної медичної допомоги — забезпечення прохідності дихальних шляхів, подачу хворому кисню, контроль кровотечі, надання допомоги при травмах, проведення серцево-легеневої реанімації тощо.
Один із відмінників — 55-річний водій Валерій Мисник. Він на «швидкій» — усе життя. Спочатку працював у лікарні, тепер — на нашій станції. Серед умінь і навичок Валерія Михайловича — навіть робота з ларингоскопом (прилад вводиться в дихальні шляхи для дослідження гортані. — Авт.).
Успішно склав екзамени і 44-річний Олександр Коробко. Про те, як він допомагав 24-річному фельдшеру Владу Ковпинцю приймати пологи, ми писали в жовтні 2023 року.
— І зараз до деталей пам’ятаю той виклик, — каже Влад. — Він надійшов 17 вересня о пів на восьму вечора: у вагітної з Холмів почалися перейми, відійшли води, та ми сподівалися, що встигнемо довезти її до Корюківської ЦРЛ (вона за понад ЗО км від Холмів. — Авт.). Але жінка почала народжувати, щойно опинилася в кареті «швидкої» — водій навіть не встиг від’їхати, а я ледве встиг надіти медичні рукавички.
Саша був іще одними моїми руками. Робив усе, що я казав. На той момент він працював у «швидкій» понад 5 років, але це був його перший такий досвід. І він впорався.
Тож я не мав жодного сумніву, що екзамен Коробочка (так лагідно називають Олександра Коробка колеги. — Авт.) складе без проблем.
— У нас немає випадкових, байдужих працівників, які виходять на роботу, щоб просто відпрацювати свою зміну, — наголошує Михайло Олександрович, розповідаючи ще про одного водія, що отримав свідоцтво екстреного медичного техніка, — Івана Запорожця. — Йому тільки 25, працювати почав усього трохи більш ніж два місяці тому. Але вже зараз зрозуміло: він — наш. Пам’ятаю, як Ваня (на третьому місяці навчання) повернувся з виклику, де був частково задіяний під час реанімації хворого. Вона була проведена успішно: людину буквально повернули з того світу. Іван так радів, наче це в його особистому житті сталося щось надзвичайне.
Запитую, як поставилися до вимоги проходити навчання водії, які вже на пенсії або за крок до неї.
— Дехто з них спочатку був трохи збентежений. Окремі навіть збиралися розраховуватися. та потім передумали. Тепер проходитимуть навчання у складі інших груп.
Джерело: газета "Гарт", Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: інструктори, Корюківка, парамедики