GOROD.cn.ua

Чи будуть платити за проїзд жителі сіл Чернігівщини у Чернігові з 1 січня 2025 року?

 



«До уваги чернігівців! Ви маєте право на безоплатний проїзд у гро­мадському транспорті? Отримайте пільгову транспортну картку до кінця грудня за адресою: м. Чернігів, вул. Мазепи, 19. Із 1 січня 2025 року безоплатний проїзд лише з карткою. Не зволікайте! Зараз такі оголошен­ня пасажири громадського транспор­ту міста можуть побачити в кожно­му маршрутному таксі чи тролейбусі. І якщо містяни-пільговики вже поспі­шили оформити заповітну картку, то мешканці сіл не знають, що їм роби­ти: наче й право на пільгу е, але як ре­алізувати його, якщо ти не є мешкан­цем обласного центру?

— Сама я мешкаю в Чернігові, тож оформила транспортну картку без проблем. Звернулася із заявою в травні, за три тижні картку мені ви­дали. А ось мій рідний брат (йому 80 років) живе у Трисвятській Слобо­ді (село в Чернігівському районі. — Авт.). Тролейбусом №8 він постійно добирається до районної лікарні. За­раз це безоплатно, але з 1 січня на­ступного року для пільгового проїз­ду він теж повинен мати цю картку. А як її оформити? Ми зверталися до ке­рівництва громади, але там відпові­ли, що грошей на відшкодування про­їзду для пільговиків у них немає. Ви­ходить, скористатися своїм правом брат не зможе, тож доведеться що­разу платити за проїзд? — розводить руками чернігівка Лідія Бей.

— Для визначених категорій насе­лення українським законодавством передбачений безкоштовний проїзд громадським транспортом. У разі за­провадження автоматизованої систе­ми обліку оплати проїзду (а саме та­ка в Чернігові) реалізоване це право має бути у вигляді надання пільгови­кам електронних квитків, що зареє­стровані в зазначеній системі і вида­ються на безоплатній основі. Такий електронний квиток, можна сказа­ти, прирівнюється до посвідчення на право на безоплатний проїзд, — по­яснює начальник Управління транс­порту, транспортної інфраструкту­ри та зв’язку Чернігівської міської ра­ди Олександр Рижий.

— На жаль, із 2016 року держава не компенсує коштів, використаних на перевезен­ня пільгових категорій населення. Це навантаження лягає на місцеві бю­джети. Відповідно Чернігівська міськ­рада взяла на себе зобов’язання за­безпечити пільговими транспортни­ми картками пільговиків своєї грома­ди.

Щодо інших громад, то саме вони мають узяти на себе відповідальність складення списків пільговиків, пра­во на безоплатний проїзд яких підтверджується відвідними документа­ми, і подати їх до міської ради, а та­кож оплатити вартість виготовлен­ня транспортних карток.

Чернігівська громада зробити цього не може, бо потім відповідатиме за нецільове ви­користання коштів.

Звісно, ми добре розуміємо проблематику фінансової спроможності сільських громад. Та й сам механізм відшкодування вартос­ті пільгових перевезень повністю не прописаний, тож у подальшому бу­де окремо вирішуватися, чи то Черні­гівська міська громада візьме на себе відшкодування за перевезення всіх пільговиків у місті, чи то це буде часткове відшкодування вартості цих перевезень іншими громадами в ме­жах їхньої спроможності.
Та для цьо­го найперше ми маємо розуміти, яка кількість пільговиків користується громадським транспортом у Черні­гові. Зробити ж це без інформації від інших громад неможливо. Ще на по­чатку року ми направляли громадам листи про те, що відбувається видача пільгових транспортних карток, опи­сали весь порядок їх отримання, але й досі жодна з них списків своїх пільговиків нам не надала.

Джерело: газета “Чернігівщина”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: транспорт, маршрутки, картки, Рижий