На фото туристично-готельний комплекс «Бреч»
Трагедія в туристично-готельному комплексі «Бреч» (на Корюківщині) сталася 15 серпня 2021 року. Тоді сюди на вихідні приїхали працівники чернігівського відділення компанії «SendPulse» (основний вид її діяльності — комп’ютерне поограмування) разом зі своїми другими половинками.
Усіх було понад сто. У суботу, 14-го, перед вечіркою, купалися в озері, плавали на сапах (надувних дошках із веслами), брали участь у конкурсах, розважалися. У неділю вранці почали потроху роз’їжджатися. Ті, хто не поспішав, відпочивали на озері, біля басейнів.
Серед останніх було подружжя — Владислав і Катерина Каснери. Вони приїжджали сюди й раніше. Уперше — за 5 років до того, тоді Влад познайомив кохану зі своїми батьками.
До виселення з готелю (воно було опівдні) залишалося близько години, і Владислав перед від'їздом вирішив обпливти озеро по колу.
— Він прекрасно плавав, — стверджують друзі і колеги. — Напередодні купив розумний годинник-трекер, за яким налаштовував і контролював особисті тренування.
Катерина залишилася на березі. Їй приємно було дивитися, як впевнено Влад тримається на воді, як красиво рухається. І раптом — крик! Напружений, переривчастий.
А далі — як у фільмі жахів: «Ті хто був ближче, побачили, як тіло Влада почали зводити судоми. Потім він зник під водою. Це було на мілководді, буквально за два метри від берега — поблизу штучного водоспаду (його створили за допомогою занурювального електронасоса Optima WQ10-12G, розміщеного в озері. — Авт.). Наш колега Євген Кирієнко в цей час перебував на середині водойми. Він зістрибнув із сапа і поплив на порятунок Влада. Із берега на допомогу кинувся інший співробітник — Євген Іванов. Та щойно наблизився до водоспаду, з ним сталося те ж саме, що і з Владом. Це повторилося б і з Женею Киріенком, який тим часом підпливав усе ближче. Та він вчасно зрозумів, що воду пробиває струмом, і повернув назад. Пливучи, кричав про небезпеку, і цим врятував не одне життя: до озера рятувати хлопців бігли люди», — повідомляється на сторінці компанії.
Вони юрмилися на березі, та нічим не могли допомогти. Охоронець комплексу, стоячи на сапі, намагався веслом спрямувати до берега тіло Євгена, яке виднілося на поверхні. Це вдалося тільки через 7 хвилин. Влада підняли із дна приблизно через 18 хвилин — коли підводний насос знеструмили. Медики, що прибули на виклик, реанімували чоловіків майже годину, та повернути їх до життя не вдалося.
Владиславу за два місяці до трагедії виповнилося 26 років. Євгенові було 29, без тата залишився 3-річний Роберт.
Відповідно до лікарських свідоцтв про смерть, обидва загинули «внаслідок механічної асфіксії через утоплення у воді, ураження електричним струмом». Як з'ясувалося під час розслідування, працівники ДСНС раніше вже складали припис щодо порушень у цьому комплексі, пов'язаних із використанням і встановленням електроприладів.
Згодом обласна прокуратура повідомила про підозру директорові та інженеру-енергетику «Бречі» (на сьогодні — колишнім) Володимиру Смаглюку та Володимирові Примаченку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). Санкція статті — обмеження волі на термін до 5-ти або позбавлення волі до 8 років.
Владислав і Катерина Каснери незадовго до трагедії
На фото Євген Іванов
«Ми докладемо всіх зусиль, щоб ця жахлива недбалість і безвідповідальність не зійшли з рук», — пообіцяли тоді колеги та друзі Владислава і Євгена. Й дотримують слова. З-поміж іншого компанія оплачує послуги задіяних у процесі адвокатів. Але вирок (хоч минуло вже більш ніж 3 роки) ще й досі не винесений. І причина цього — не лише війна.
— Цього літа ми добилися перенесення слухання справи з Корюківського районного суду до Чернігівського, — повідомила Катерина Каснер — Але й досі засідань не було, бо сторона захисту почала заявляти про відвід судді Хоменко. Мотивували тим, що вона живе в одному будинку (у сусідньому під'їзді. — Авт.) з потерпілими Івановими і може бути упередженою.
Останнього разу суд через це не відбувся у вересні: суддя, який розглядав попередній відвід, не задовольнив його, бо в заяві не було достатніх аргументів і підтверджень. Однак обвинувачувані подали нову заяву про від від цієї судді.
Черговий розгляд призначений на 29 листопада. Повідомлення про це є і на офіційній сторінці Чернігівського районного суду — у списку справ, призначених до розгляду. Суть позову залишається незмінною — порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. Обвинувачувані — Смаглюк і Примаченко. Суддя — Лариса Хоменко.
— Скоріш за все, підозрювані й далі подаватимуть заяви про відвід судді, а засідання будуть переносити, — припускає Катерина Каснер. — Це може тривати довго, але ж не вічно. Ми до цього готові.
Вона просить усіх зазначених свідків прийти 29-го (початок слухання справи — 10.30) на засідання суду і допомогти добитися справедливого покарання винним.
На думку багатьох, воно мало б поширитися і на власника туристично-готельного комплексу, де все сталося, але не пошириться — Анатолій Бондар помер у вересні минулого року.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.