GOROD.cn.ua

Щоб «Андріївські озера» отримали друге дихання, 50-100 тисяч доларів буде достатньо

 



65-річний Сергій Карпачов, власник «Андріївських озер», хоче залучити інвестора.

— Хочу дати поштовх на новий розвиток, — каже.

«Андріївські озера» — садиба-готель сільського туризму. Розташована в селі Андріївка Михайло-Коцюбинської громади. За 30 кілометрів від Чернігова.

— Є багато можливостей, — ділиться Сергій Карпачов. — А в мене не той вік, щоб займатися. Тому й потрібен інвестор. Ми створимо спільне підприємство. У мене є те, що є — садиба, а в інвестора — гроші. Він вкладає їх, ставить свого керівника, як зазвичай. А я відходжу від справ.

— Дзвонили інвестори?

— Приїжджав один. У них був цегельний завод у Закарпатті. Продали його. Інвестор такого ж віку, як і я, через п’ять років 70. Поспілкувалися, і більше нічого. Більшість людей, у яких є гроші — пів мільйона доларів чи більше, — не хочуть самі займатися бізнесом. Вони хочуть придбати. І найняти управителя. А самим отримувати прибуток. А ми ж тут самі працюємо. Перестану працювати — відразу все піде на дно.

— Дітям часто бізнес передають.

— Молодший син, Андрій Карпачов, військовий льотчик. Він з 2015 року на фронті. Після поранення сина перевели в Африку, у Південний Судан. Там натовський аеродром. Колишні радянські вертольоти звозять зі всього світу. Для наших льотчиків вони зрозумілі. Ремонтують, випробовують, передають, куди треба. А другий син давно, років 15 вже, поїхав у Польщу. Живе в Кракові.

— Скільки хочете залучити коштів, щоб «Андріївські озера» отримали друге дихання?


— 50-100 тисяч доларів буде достатньо. Наприклад, зробити стадіон невеличкий — це тисяч 20-25. Крім стадіону, слід побудувати готель для спортивних команд. Харчування в нас є, туалети є. Земля є.

Можна й для волейболу окремі майданчики, і для баскетболу, і для мініфутболу. Запит на це є. Як їду в Чернігові повз «Хімволокно», дивлюся на стадіон — там постійно хтось грає.

Риболовство, — називає ще один напрямок для розвитку «Андріївських озер». — Багато людей мріють про риболовлю, але не хочуть на річку. Хочуть приїхати, заплатити кошти й отримати задоволення від процесу риболовлі, від відпочинку. Якщо створити штучний хороший ставок, це буде дуже корисна річ для сільського туризму. Привабливість відсотків на 20 підвищить.



І напряму, й опосередковано — позитивний момент,— міркує. — Хочу створити страусову ферму. Ще до війни через дорогу придбав ділянку. Побудував приміщення для тварин, вольєри, два гуртожитки: жіночий і чоловічий. Воно само по собі не дасть прибуток. Це для привабливості туристів. Щоб сформувати мету приїзду. Подивитися на страусів, погодувати їх. Орієнтуємося на екскурсії зі шкіл, особливо на канікулах. Уже маємо досвід, минулого року були дитячі групи. Я розповідав про кроликів, хробаків, рослини. А коли будуть страуси, це зовсім інше. Це цікава мета візиту. А якщо додати екскурсії (можна знайти об’єкти в навколишніх селах), це ще цікавіше.

Якщо група приїхала, то вони в нас і пообідають, — продовжує. — Під ці приїзди ми готуємо харчування. Наприклад, діти не люблять перші, другі страви. Діти люблять картоплю фрі. Картопля фрі у нас вже є в меню.

Після перемоги інвесторів буде достатньо, з-за кордону також. А можливості тут є. Що ж до продажу «Андріївських озер», то нереально в умовах воєнного стану щось продати. Продавати — це на майбутнє.

* * *

«Вітал» — приватний медичний центр (власник Олександр Глинський) досі не проданий. «Вітал» знаходиться також в Андріївці.

Джерело: сайт газети "Вість", Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: озера, Андріївка, Карпачов, інвестор, відпочинок