Якщо хочете побачити таку дивовижу, то мерщій у Киселівку під Черніговом — у фірмовий магазин фермерського господарства «Ягідна країна». Незвичний кавун не продається, але сфотографуватися з ним можна.
— Побачив в Інтернеті, що є такі кавуни, і собі захотів спробувати їх виростити, — говорить власник ФГ «Ягідна країна» 42-річний Сергій Ременець. — Цей експеримент триває два роки. Торік нічого не вийшло, адже це не так просто, як здається на перший погляд. Є дуже багато нюансів: правильна форма, місце вирощування, кількість сонця тощо.
Технологія вирощування кубічного кавуна в тому, щоб у потрібний момент помістити плід у прозору кубічну форму. Тоді в нього не лишається іншого вибору, яку процесі зростання заповнювати її.
— Найперше — саме правильна форма. У непідходящій ягода або не росте, або запікається. Ми пробували різні: скляні, з отворами, без них. І купували, і самі робили. Одна тільки готова форма для кавуна коштує 500 грн. Підійшла та, яку ми самі зробили з оргскла.
Помістили в неї цей кавун, коли він тільки почав формуватися (вагою був до кілограма). Обрали хороше місце на відкритому грунті. Постійно переставляли форму, перевертали її, щоб плід дозрівав рівномірно. А зірвали недавно, коли він повністю заповнив форму. Із десяти посаджених вдався лише один кубічний кавун — вагою 4,4 кг.
— Який він всередині? Стиглий? Смачний?
— Не відомо. Ми його не розрізали. Поки що тримаємо як виставковий експонат. Людям цікаво, коли заїжджають у магазин по саджанці чи щось інше, — дивляться, дивуються, фотографуються.
— А купити ніхто не хотів?
— Ми його не продаємо, він безцінний, — усміхається Сергій.
— Наступного року ще будете вирощувати кубічні кавуни чи більше не хочете заморочуватися?
— Масово вирощувати їх не плануємо — знову ж таки через складність технології. Але однозначно пробуватимемо ще, бо це цікаво.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.