GOROD.cn.ua

Ірен Бринзу оштрафували в прикордонному Грем’ячі за перевищення швидкості

 



Камера зафіксувала перевищення швидкості, патрульні виписали штраф — 170 гривень, на ім’я Ірини. За кермом позашляховика «Фольксваген» був чоловік Ірини Михайло Войтихівський, колишній боєць батальйону «Чернігів», наразі волонтер. Михайло приїздив до Грем’яча, села за Новгород-Сіверським, на кордоні з Росією.

— Штраф про порушення прийшов 29 жовтня 2023 року в «Дії», — ошелешує Ірина. — Грем’яч постійно під обстрілами. Чоловік разом з друзями переганяв автівки прикордонникам. Назад поверталися на моєму авто. Перевищили швидкість, бо прилетіти може в будь-який момент.

Військові забороняють вмикати фари, коли їдеш. А поліцейські камери, що фіксують перевищення швидкості, працюють.

Читайте також:

Після вторгнення росіян в Чернігів фотографка Ірен Бринза перейшла на українську мову і почала активно займатися волотерством
 
10 місяців так і висів цей штраф. Влітку провадження передали до виконавчої служби. Через пару днів прийшов лист — сплатити 1006 гривень.

Коли порушую, завжди плачу. Тоді, 170 гривень, я принципово не заплатила. Для кого стоять ці камери в селі, де майже немає жителів? Для військових? Чи для ДРГ?

Суду не було. Тільки штраф і погрози, що «заморозять» всі рахунки. Якщо не сплатимо за 10 днів, то і машину заберуть на штраф-майданчик. Я дуже хотіла запитати у виконавчої служби та поліції, скільки військових, прикордонників та волонтерів вони вже оштрафували в Грем’ячі? І скільки ще планують? І чи правда, що краще їхати не порушуючи, але із загрозою для життя? Чи це комісія за те, що вижив?

Для мене це принципово.

— Перевищення швидкості зафіксували працівники патрульної поліції, чи зафіксували камери відеоспостереження? — уточнює Руслана ЖЕЛЕЗНЯК, речниця патрульної поліції в Чернігівській області.

— Камери автофіксації по всій країні встановлює департамент патрульної поліції, що в Києві. В головному управлінні Нацполіції є відділ автофіксації, який займається встановленням: де саме було порушення або вчинення ДТП. Інформація з камер надходить он-лайн будь-якому патрульному з будь-якого міста. Він виписує і надсилає штраф.

— Патрульний знає, що це прикордоння?

— Так. Бачить, звідки спрацювання.

— Грем’яч на кордоні з Росією. Військові не дозволяють вмикати навіть фари. Їздять швидко, бо може прилетіти. Чи багато штрафів виписали?

— Штраф був надісланий в жовтні минулого року. Невідомо, чи працює та камера зараз. Ми за них не відповідаємо. Як і за автофіксацію перевищення швидкості, наприклад, в Чернігові.

Із заявою про скасування штрафу можна звернутися до будь-якого управління патрульної поліції. Так само можна написати заяву, аби відповіли, чи правомірно встановлена камера автофіксації саме в Грем’ячі. Ми її направимо на розгляд до департаменту Києва.

— І скасують?

— Якби звернулися відразу, можливо, цей штраф скасували б. Але потрібно було надати докази, що вони доставляли автівки для прикордонників. Але минув час і чи можна зараз його скасувати?

Джерело: сайт газети "Вість", Юлія Семенець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бринза, штраф, прикордоння, поліція, Грем’яч