Податкова не штрафує за продаж особистих речей в інтернеті
В соцмережах активно ширилась інформація про те, що податкова служба нібито почала штрафувати за продаж особистих речей через онлайн-платформи чи соцмережі, і автоматично відстежує всі грошові перекази. У ДПС кажуть – це фейк і його спростовують.
Тетяна Рубан – в.о. начальника Головного управління ДПС України в Чернігівській області:
Так, на сьогоднішній день справді дуже активно така тема моніториться і в соцмережах, і в медіа ресурсах, щодо того, що податкова буде відстежувати і штрафувати людей, які здійснюють продаж особистих речей. Дана інформація не відповідає дійсності, так як все ж таки продаж особистих речей не носить критерії, не носить вимоги здійснення підприємницької діяльності.
У ДПС пояснюють: продаж індивідуального майна — тобто власних уживаних речей — не є порушенням податкового законодавства і не передбачає жодної відповідальності.
Однак, якщо продаж має систематичний характер і стосується однотипного товару, така діяльність може бути визнана підприємницькою. У такому разі громадянину слід зареєструватися як ФОП і дотримуватися відповідних правил.
Тетяна Рубан:
Податкова служба і України, і податкова служба в Чернігівській області постійно проводить кампанію і роз’яснювальну щодо законного проведення господарської підприємницької діяльності. Тому особи, які здійснюють постійний продаж в інтернеті однорідного асортименту товарів мають, звичайно, ознаки підприємницької діяльності. Наголошую, це не стосується особистих речей.
Також у ДПС уточнюють: підприємець, який вже офіційно зареєстрований і працює у межах чинного законодавства, може спокійно здійснювати свою діяльність.
Тетяна Рубан:
Якщо підприємець уже є вид підприємницької діяльності, є фізичною особою і підприємцем, здійснює діяльність відповідно свого виду господарської діяльності, питань нема.
Щодо тих, хто роками продає в інтернеті нові речі під виглядом звичайного користувача, податкова обіцяє приділяти більше уваги.
Тетяна Рубан:
Але якщо просто пересічна людина, громадянин здійснює постійно, постійно реалізує товари на платформах OLX, Prom.ua, в соцмережах, в інших, то відповідно на постійній основі постійний асортимент, то відповідно це проводиться і буде проводитися однозначно якийсь аналіз для того, щоб виявлення недобросовісних таких громадян Чернігівщини в тому числі.
Податкова служба закликає тих, хто досі працює «в тіні», легалізувати свою діяльність: зареєструватися як суб’єкт господарювання, використовувати касову техніку і дотримуватися вимог податкового законодавства. Це дозволить уникнути фінансових ризиків у майбутньому та працювати у правовому полі.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Коментарі (3)
А що тут не так? Мова не про самого кур'єра, а про контору "ГЛОВО", котра є посередником. Вони на рівному місці стрижуть в 2-3 рази більш, ніж кур'єр. Ви подивіться на ціни в додатку( ресторатори отримують відсотків 70), на "комісійні", за доставку, чайові, "за неспиятливу погоду" і тд. І з усього вони мають добру частину( за чайові не впевнений). От з них і цілком реально і потрібно брати по самі помідори.
Та нэ, все так. Просто контора як стригла так в буде стригти, хіба що постійно буде ще збільшувать свої апетити, як і всі 99 % контор. А от хто буде сплачувати ті мільярди недоотриманих податків вгадайте з першого разу? Я більш ніж впевнений, що це буде саме кур'єр. Але проблема в тому, що кур'єр майже нічого не заробляє і так, а ще держава для нього абсолютно нічого не зробила, щоб здирати податки. Як то кажуть палець об палець не вдарила. Тому у всіх цих продавців, кур'єрів і інших, на кого поклала око податкова, може виникнути логічне питання - а навіщо воно нам треба, платити ті побори і податі?