Чернігівець Борис дістає мертвого осетра. Риба раніше плавала у Десні та важить понад 6 кілограмів, а тепер лежить у мішку. Сам Борис назвався колишнім місцевим рибалкою, бо ловити після забруднення річки Десна - нічого.
12 вересня волонтери "Еко-міста" закликали чернігівців долучитися до збору мертвої риби. На 10-ту ранку зібралося понад 20 небайдужих осіб. Всі вони розділилися, хтось пішов берегом Десни вздовж цієї місцевості, деякі поїхали в сторону переправи.
Сергій Безбородько каже: "Наразі більшу частину у межах берега зібрали". На Десну в районі переправи вирушили і студенти "Чернігівської політехніки" разом з кураторкою. Пані Світлана Веремієнко жартує, що не так вона хотіла аби проходило знайомство першого курсу. Також каже, що шокована тим, що сталося з річкою.
На місці збору волонтерів, які зголосилися допомогти місту у зборі загиблої риби координує начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Володимир Хольченков. Він вдячний волонтерам за те, що ті збирають рибу понад берегом, а Головне управління ДСНС збирає її на човнах і виловлює рибу, котра спливла, але до берега її ще не донесло. Він зазначив, що з вивозом риби до зоомогильнику допомагає КП АТП 2528. За два останні дні туди доправили близько 7 тонн риби.
Нагадаємо, що зранку 9-го вересня забруднена вода з Росії дісталася Чернігова. Біля Десни був неприємний запах, а вздовж берега багато мертвої риби. Тоді місто застосувало попередньо напрацьований план дій, зокрема з вилову та захоронення загиблої риби. Зараз рибу збирають працівники ДСНС, волонтери та активісти. Допомагає вивозити КП АТП 2528 та захоронювати в зоомогильнику за межами міста.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: риба, Десна, отруєння, волонтери, зоомогильник, Хольченков, Безбородько, волонтери