Тепер уже важко згадати, де саме на Чернігівщині почали робити з рулонів соломи кумедні скульптури, але вони з’являються на полях після жнив. Недавно на Коропщині на в’їзді в Понорницю встановили саме такого ведмедя.
— Ініціатива і втілення належать місцевому фермерському господарству «Білі роси», — розповіла заступник голови Понорницької громади Галина Яковець.
Останнім часом у повідомленнях про це господарство, яке очолює Юрій Кобизський, акцент зазвичай робиться на молочній продукції, яку виробляють із власного молока екстраґатунку.
Разом із тим тут успішно займаються і землеробством. Після збирання цьогорічного врожаю зернових вирішили порадувати місцевих мешканців (і не лише їх) незвичною інсталяцією — взяли кілька рулонів соломи, трохи чорної плівки, додали фантазії та хорошого гумору і зробили цікаву й дуже позитивну скульптуру. Мета досягнута — рідко хто проїжджає мимо не усміхнувшись. Більшість зупиняється, щоб роздивитися і сфотографуватися із солом’яним клишоногим.
На жаль, таке не всюди. Скажімо, фотозона в Покровському на Менщині, навпаки, потрощена. Тут днями невідомі влаштували справжній погром — понівечили лавочки, поламали опору на альтанці, а на додачу пошкодили стіни автобусної зупинки та дитячий майданчик. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 ККУ. Санкція статті — від штрафу розміром 17 тис. грн до обмеження волі на термін до 5 років.
ДО ТЕМИ
У Японії з рисової соломи, яка залишається після збору врожаю, виготовляють гігантські скульптури. Ці витвори — один зі способів виявлення поваги до фермерів і своєрідний символ завершення сезону збирання головної зернової культури країни.
Кожну фігуру створюють вручну на дерев’яній рамі. На її виготовлення йде близько тижня.
Скульптури (на знімках) представляють на спеціально організованих міні-фестивалях. Перший відбувся у 2008 році в місті Ніїгата.
В Україні солом’яні скульптури на післяжнивних полях створюють здебільшого з рулонів. Іноді їх розфарбовують. Скажімо, на Тернопільщині виготовили величезний (завдовжки 52 м і заввишки 5 м) синьо-жовтий прапор України, на який пішло 160 рулонів соломи.
Такі інсталяції — це не тільки позитив і фотозона, а ще й збереження довкілля, адже солома зернових культур не спалюється, тож немає задухи від диму.
Джерело: газета “Гарт”, Ганна Юхименко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.