GOROD.cn.ua

Міський пляж закривають для відвідування – забруднені води Десни мають дістатися території Чернігова найближчими днями

 



Закрити для відвідування міський пляж «Золотий берег», а КП «Муніцпальна варта» посилити контроль за місцями стихійної торгівлі та ринками, де може здійснюватися продаж в'яленої та сушеної риби, виловленої з річки Десна. Такі доручення дав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако за результатами сьогоднішньої загальноміської наради, на яку був запрошений начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук. Він надав інформацію про надзвичайну ситуацію в межах області – забруднення вод річок Сейм та Десна.

– У ніч з 25-го на 26 серпня забруднена вода річки Сейм (яка впадає в р. Десна – ред.) «зайшла» на територію Чернігівської області і поступово рухається в сторону Чернігова і, як розуміємо, далі в сторону Києва. Станом на сьогодні забруднена вода дійшла до Авдіївки та Гориці. До Чернігова, по воді, 30-40 кілометрів, – розповів Сергій Жук.

Забруднені води, за орієнтовними прогнозами, мали досягнути Чернігова ще в неділю, але наразі спостерігається уповільнення течії, а, відповідно, це вплинуло на терміни досягнення водою території Чернігова.

– Доба-дві і забруднення дістанеться Чернігова, – зазначив Жук.

КП «Чернігівводоканал», за власної ініціативи, тричі на добу здійснює відбір води з р. Десна у межах міста.

– Поки ситуація згідно аналізів, які робимо, ще нормальна. Але щодня, десь на 10-15%, погіршується такий показник як хімічне споживання кисню, – повідомив директор підприємства Сергій Малявко.

– Треба сьогодні створити тимчасовий оперативний штаб оперативного контролю і втручанню в ліквідацію наслідків на території міста Чернігова, щоб до нього були включені керівники наших усіх структур і державних чи обласних, щоб ми у взаємодії це відпрацювати, – говорить Олександр Ломако


Рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 серпня, заборонено купання в річці Десна, вилов риби та використання річкової води для господарських потреб. Про зняття обмежень буде повідомлено додатково.

За повідомленням Державного агентства меліорації та рибного господарства України, ймовірно скидаючи відходи невідомих речовин у річку Сейм, терористи рф спричинили масштабне забруднення водойми. За результатами гідрохімічного аналізу поверхневих проб води було зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема, амонію та завислих речовин. Результатом забруднення річки стала масова загибель риби внаслідок критично низького вмісту розчиненого у воді кисню, спричиненого процесами його біохімічного споживання органічними речовинами, що потрапили у водне середовищ

Ситуація з річкою Стрижень

Забруднення річок Сейм та Десна не впливає на стан води в річці Стрижень, повідомив під час наради керівник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

– Ситуація щорічна схожа. Що ми (Держекоінспекція – ред.), що «Чернігівводоканал», Держпродспоживслужба, показує одні й ті ж аналізи в Стрижні. Нічого критичного там немає. Єдине, що критичне – людський фактор. Людям в місті немає де відпочивати, тому вони масово ходять на береги. Понабирають батонів, і ці качки їдять це як не в себе. Їх не треба годувати. Качка – це тварина, яка сама знайде собі, що їсти. Коли вона бачить якусь їжу – їсть, набухає та здихає, – повідомив Сергій Жук.

Держпродспоживслужба, за словами Сергія Жука, робила розтин мертвих качок. За їх результатами, смерті не пов'язані з токсичними речовинами і їх взагалі немає у водах Стрижню.

– Так, вода брудна, застояна, хотілося б більше кисню, але це не носить масовий характер.



Джерело: пресслужба Чернігівської міської ради, відео телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пляж, Десна, забруднення, екологія