GOROD.cn.ua

У декількох водоймах Чернігівщини виявили кишкову паличку

 

Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України на своїй сторінці у Фейсбуці оприлюднив результати моніторингових досліджень якості води водоймищ та річок у місцях масового відпочинку, що використовуються для купання мешканцями області.



В липні місяці поточного року фахівцями Центру було відібрано та досліджено за санітарно – хімічними та мікробіологічними показниками 34 проби.

За результатами проведених досліджень якість води не відповідала встановленим нормативам за фізико – хімічними показниками:

- за біологічною та хімічною потребою в кисні - в зонах відпочинку біля готелю « Парк-готель Чернігів», біля човнової станції та пішохідного мосту річки Десна, в річці Стрижень ( район Ялівщина) та по вулиці К. Єськова;
- за запахом та вмістом розчиненого кисню - в зонах відпочинку річки Мена ( м. Мена), річки Снов (урочище « Вовче горло»).

За мікробіологічними показниками відхилення від встановлених нормативів по кількості лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) виявлено : в річці Борзенка ( м.Борзна ), ставку «Міський» (м. Ічня) та в річці Стрижень (район Ялівщини).

Нагадуємо! В залежності від погодних умов, стану забруднення поверхневих вод якість води у водоймах постійно змінюється. Тому, слід пам’ятати про захворювання, котрі можуть передаватись через воду відкритих водойм, зокрема: холера і дизентерія, кишкові інфекції, що спричиняють розлади травлення, шкірні захворювання, лістеріоз, лептоспіроз, гельмінтози (глисти), тощо.

Щоб убезпечити себе та близьких, пам’ятайте про наступне:

- не заковтувати воду під час купання;
- не мити посуд, харчові продукти, в т.ч. овочі та фрукти у воді річок, озер та ставків;
- після купання слід обов’язково приймати душ;
- у разі погіршення здоров’я негайно звертатися до лікаря.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паличка, водойми, моніторинг, Десна, Стрижень