З піснями, в українських вбраннях, з стародавніми традиціями та розвагами. У Чернігові відбулось святкування Спасу. Багато містян завітало до заповідника «Чернігів Стародавній», аби відчути велич Спасо-Преображенського собору, долучитись до історії та культури нашого міста. Тут і вишиванки, і глечики, і вироби з лози, створені майстрами нашого міста.
«Лоза це сировина з якої можна творити все, що завгодно. У мене учні займаються. Ми фантазуємо. Всі, хто хоче, всім допомагаю. Цікаві вироби виходять.»,- Лідія Гончар, майстриня, керівниця студії лозоплетіння
Лідія Гончар почала займатись лозоплетінням вже давно. Майстриня говорить, що спочатку це було лише захоплення, яке пізніше переросло в справу її життя.
«Складне тільки заготовити сировину, її зварити, висушити, а потім працювати – одне задоволення. Якщо тонша лозичка, складніше для рук. Якщо тоненька, то довше по часу працювати, а товстенька лозинка – можна швидше зробити.»,- Лідія Гончар, майстриня, керівниця студії лозоплетіння
Поряд з роботами Лідії Гончар стоять унікальні глечики, створені майстрами з Чернігівщини.
«В мене любов не тільки до глечиків, я і лозою займався, і малюванням. В мене мати з Полтавської області родом, може, звідти щось і приросло.»,- Микола Тараненко, майстер з гончарства.
Кілька років тому Микола Тараненко почав відроджувати гончарство на Чернігівщині, зробивши в селі Терехівка справжню майстерню. Там він разом з донькою створюють глечики.
«Це наша традиція, майстрів з кожним роком все менше і менше на Чернігівщині. Десь 10 років цим займаюсь. Навчався ще з молоду, але практики не було, бо майстрів тоді не було в 1990-х роках. Я не купую глину, я її роблю сам. В Олешні, в себе вдома знайшов. Сам роблю глину. Копається глина, перероблюється, відмивається від сміття. Потім ліпиться, сушиться, обпалюється, декорується.»,- Микола Тараненко, майстер з гончарства
Ці та інші роботи представлені на ярмарку охочі чернігівці могли придбати. Також під час заходу було проведено майстер-класи з традиційного мистецтва та малювання. Презентувались на Валу і роботи учнів різних поколінь художньої школи міста Чернігова.
«Зокрема, це зображення Спаського собору в техніці акварельного живопису. Також родзинкою є картина нашого випускника, викладача, відомого художника України Володимира Натолушка. І творчістю такого видатного майстра ми показуємо художній рівень майстерності. З чого ми можемо розпочинати. Художня школа дає базу, основу, яка потім надихає зрілу людину стати митцем та художником.»,- Марія Рибіна-Ткач, художниця, директор Чернігівської дитячої художньої школи
Спасо-Преображенський собор та свято Яблучного Спаса змогли об’єднати навколо себе не лише містян, але й талановитих митців та майстрів Чернігівщини.
Джерело: сайт Челайн
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: святкування, Спас