Як купити криптовалюту в Україні: доступні варіанти
Среда, 31 Июля 2024 17:58 | Просмотров: 323
Розміщено на правах реклами
Наразі Україна посідає провідні позиції за кількістю користувачів криптовалюти. Незважаючи на це, багато користувачів ще не знають, як купувати криптовалюту в Україні, але насправді цей процес досить простий.
У цій статті, спільно з експертами сайту https://cryptonisation.com, ми відповімо на питання, як купити криптовалюту в Україні вигідно і швидко. Розберемо популярні варіанти, доступні українським користувачам.
Про криптовалюту
Криптовалюта – це цифрова одиниця передачі цінності між людьми, яка надає альтернативу традиційній фінансовій системі. Формування вартості криптовалюти здійснюється за рахунок попиту та пропозиції на ринку.
Популярними монетами є Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), LiteCoin (LTC), Solana (SOL) та інші. Вартість багатьох монет досить висока, але є можливість купувати їх частинами. Наприклад, можна купити не 1 BTC, а 0,05 BTC.
Де зберігати?
Перед купівлею криптовалюти необхідно завести криптогаманець або створити акаунт на біржі, де надаються адреси підтримуваних монет. Великі суми криптовалюти не рекомендується зберігати на біржах – краще використовувати гаманці, які зберігають ключі локально на пристрої, наприклад, Trust Wallet, MetaMask або Atomic Wallet. Ідеальний варіант – придбати апаратний гаманець холодного типу (Trezor, Ledger).
Стартова сторінка сайту Trust Wallet
Варіанти купівлі
Популярними методами купівлі цифрових активів в Україні є: обмінники, криптобіржі, P2P-платформи та електронні платіжні системи. Якщо Ви новачок і раніше не мали досвіду роботи з криптою, то на початковому етапі рекомендується працювати з малими сумами.
Обмінники
Найпопулярніший варіант купівлі криптовалюти – це онлайн-обмінники. У цьому напрямку наразі існує безліч сервісів, які надають змогу обрати оптимальний курс і безліч варіантів оплати. Крім цього, здебільшого тут не потрібна верифікація (KYC), а угода відбувається за лічені секунди.
Онлайн-обмінник Myxa.cc
Процес купівлі максимально простий. Для цього достатньо перейти на сервіс і вибрати відповідний варіант обміну: вказати фіатну валюту, за яку хочете купити криптовалюту (наприклад, гривні, долари, євро), криптовалюту, яку хочете купити, і суму покупки. Система автоматично розрахує вартість угоди.
Вибрати відповідний обмінник і курс допоможуть сервіси онлайн-моніторингу обмінників, такі як Best Change, Курс Експерт та інші. Слід також звертати увагу на відгуки користувачів, репутацію сервісу і перевіряти посилання при переході. Багато сервісів надають новачкам докладний гайд і відеоінструкцію про те, як придбати криптовалюту в Україні і не тільки.
Сервіс моніторингу Best Change
Криптобіржі
Криптоплатформи пропонують хороші умови придбання криптовалюти, а деякі підтримують і пряму покупку за допомогою банківської картки. Для будь-яких операцій на біржі необхідно зареєструватися на платформі та пройти верифікацію KYC. Купівля через біржу є одним із найбезпечніших методів і рекомендується під час операцій з великим обсягом цифрових активів.
Інтерфейс головної сторінки ByBit
Ми рекомендуємо здійснювати операції на популярних в Україні біржах з високим рейтингом надійності, такими як ByBit, Binance, OKX, KUNA і WhiteBit. Останні дві платформи створені вітчизняними розробниками, і там можна знайти докладну інструкцію, як купувати криптовалюту в Україні. На багатьох криптобіржах доступна також купівля крипти через P2P між користувачами.
P2P-платформи
P2P-платформи – це майданчики для розміщення оголошень купівлі/продажу криптовалют на індивідуальних умовах. Користувачі самі формують умови (суму, ціну, метод оплати тощо). P2P-платформи існують як окремі сервіси, так і на криптовалютних біржах. Цей спосіб дає змогу знайти криптовалюту за вигіднішим курсом, ніж в обмінниках або біржах, але ризик шахрайства тут вищий.
Стартова сторінка P2P-платформи BitPapa
Принцип купівлі тут простий: покупець обирає заявку і надсилає зазначену суму продавцю. Після підтвердження продавцем криптовалюта надходить на ваш баланс. Незважаючи на те, що під час створення заявки кошти заморожуються на платформі, необхідно звертати увагу на рейтинг і досвід продавця. У разі неотримання коштів необхідно відкривати суперечку і надавати підтверджувальні скріни або виписку з банку.
Зазвичай, на таких платформах гарантом є сам сервіс, який стягує невелику комісію. Популярною та надійною платформою P2P є BitPapa. Серед криптобірж, які підтримують цей сервіс: ByBit і Binance.
Електронні платіжні системи
В Україні представлено безліч платіжних систем, які дають змогу купувати крипту всередині сервісу. Найпопулярнішими з них є Volet (AdvCash), Global24 і WebMoney. Останній варіант не підтримується офіційно в Україні і доступ до нього можливий тільки через VPN. Принцип купівлі в цих сервісах аналогічний із криптобіржею, і він передбачає створення акаунта. Крім цього, на більшості сервісів знадобиться верифікація KYC.
Стартова сторінка Volet (AdvCash)
Переваги платіжних сервісів – це високий рівень безпеки та зручність процесу. До недоліків цього методу можна віднести не найвигідніший курс і наявність високих комісій системи. Крім цього, ці сервіси дають змогу купити тільки найпопулярніші монети, такі як BTC, ETH, USDT і LTC.
Інші доступні варіанти
Відповідаючи на запитання «Як купити криптовалюту в Україні?», можна додати ще кілька менш популярних на сьогоднішній день варіантів, наприклад, купівля монет у друзів або знайомих, в офлайн-обміннику за готівку або за допомогою криптоматів. Останній спосіб – криптомати, доступний для жителів великих міст, і їхня мережа постійно розвивається. Електронні термінали дають змогу купити популярну криптовалюту, таку, як Біткоїн, за допомогою банківської картки або готівки. Онлайн-карту терміналів можна знайти на сервісі coinatmradar.com.
Головна сторінка сервісу Coin ATM Radar
Який варіант обрати
Дізнавшись, як придбати криптовалюту в Україні, слід визначитися з вибором способу. Для новачка важливим фактором є безпека, яку на високому рівні гарантують криптобіржі та електронні гаманці. Якщо розглядати з точки зору вигоди, то краще звернути увагу на P2P-платформи, але тут вищі ризики потрапити на шахраїв. Онлайн-обмінники надають гідний рівень безпеки і можливість вибрати безліч методів оплати, але є ймовірність потрапити на скам-сервіс, де гроші можуть вкрасти.
Важливо пам'ятати: під час купівлі цифрових активів за іншу криптовалюту слід враховувати комісійні збори мережі, що залежать від типу блокчейна та завантаженості мережі. Невисокі комісії за транзакції мають такі мережі, як Tron, Litecoin і Dash.
Безпека
На ринку криптовалют існує велика кількість шахраїв, але при дотриманні основних правил, ризик втратити гроші зводиться до мінімуму. До основних рекомендацій належать:
- Звертайте увагу на репутацію і рейтинг сервісу, а також досвід роботи його на ринку. У мережі є безліч відгуків, які варто брати до уваги;
- Не надавайте нікому пароль від сервісу, CVV-код платіжної картки та закритий ключ криптогаманця;
- На початковому етапі покупки не проводьте операцію на велику суму. Після вивчення принципу роботи розмір угоди можна поступово збільшувати;
- Пам’ятайте, що у разі втрати транзакції або необхідності її перевірки, для більшості криптовалют доступні сервіси-оглядачі. Наприклад, для Bitcoin – це www.blockchain.com, Ethereum – etherscan.io, а для Tron – tronscan.org.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.