— У нас зараз 94 працівники, — каже Ольга Стадніченко. — Залишиться (на час ліквідації) 10. Решта піде на біржу або куди хоче. Медсестри, молодший медичний персонал і вихователі. З Ніжина, Вертіївки, Черняхівки, Малої Кошелівки, Бобрика.
Ольга Олександрівна нагадує, що обласна рада — власник «Проліска». Вирішили припинити діяльність санаторію рішенням травневої сесії цього року.
— Готуємо інвентаризацію, балансову звітність, — каже. — У нас повно майна. Або передаватися буде, або розпродаватися.
Під санаторієм 10 гектарів. Триповерхові корпуси. Один двоповерховий: на другому поверсі — їдальня, на першому — дискозала, актова зала.
Є обладнання для лікування. Наприклад, спелеокабінет. Там робили сольові процедури, корисні для дихальної та нервової систем.
Санаторій міг прийняти на оздоровлення 200 дітей за зміну впродовж року. Був призначений для тих, кому треба оздоровити дихальні шляхи, зміцнити опорно-руховий апарат, шлунково-кишковий тракт.
Коли почався «ковід», у 2020 році припинилися заїзди. Фінансування обмежили. Уже тоді йшло до того, що санаторію не буде. Працівники протестували. Пропонували відновити роботу. Адже школи працювали, санаторії в інших областях уже працювали. Відвідувачі або привозили тести на «ковід», або ж, де дуже строго ставилися, робили їх на місці.
Однак відновитися не вдалося.
— Виживали, як могли, чотири роки, — каже Ольга Стадніченко. — Зберігали майно, приміщення. Нас на простій відправили, а ми і косили, і прибирали, і фарбували.
Дитячий санаторій «Пролісок» існував майже 46 років. Був єдиним таким в області.
Джерело: фейсбук-сторінка газети "Вісник Ч", Тамара Кравченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: санаторій, Пролісок, закриття, скорочення