Ідучи захищати країну, одружені чоловіки, як правило, залишають обручки вдома. Бояться загубити. А на свіжих фотографіях військовослужбовця Сергія Дідовця обручка аж виблискує на його руці — новенька. Одружився 13 березня.
— Не злякалися чортової дюжини? — запитую його молоду дружину Анну.
— Так вибору не було. Сергій відпросився всього на кілька днів. Розписалися — і знову на фронт. Та й час зараз не той, щоб переживати через 13-те число.
Ані 20, Сергію 25. Обоє із Сосниччини: він — із Рудні, вона — з Чорнотичів, де вони навчалися в школі. Та хлопець на цілих 5 класів старший — якби не дружив із братом Ані, може, взагалі не помічав би “дрібноти”.
Відслужив строкову, вивчився на електрогазозварювальника. поїхав на заробітки в столицю. Аня закінчила Сосницький аграрний ліцей за фахом кухар-кондитер.
Зустрічалися, коли Сергій бував удома, у колі спільних друзів. Але довго було тільки спілкування — навіть без приятельських обіймів. Потім з'явилися почуття.
— Тепер я впевнена: вони були й раніше — просто ми довго не могли прозріти, — посміхається Аня.
А коли це сталося, обом було незрозуміло, як вони могли подовгу жити одне без одного. Бо хотілося бути разом щомиті. І розлука (коли Сергію треба було їхати на роботу), яка ще недавно сприймалася як належне, стала нестерпною — рахували дні до нової зустрічі.
Потім — війна. Аня була в Чорнотичах, Сергій — у Києві. Начебто не так уже й далеко, а відчувалося — на іншому кінці світу, бо не те що доторкнутися, навіть голос почути виходило не завжди.
Тому, коли Сергію, попри підірвані мости і небезпеку на дорогах, все ж таки вдалося добратися додому, вони були по-справжньому щасливі. Втім щастя було дуже коротким: можливо, хтось інший, щоб довше побути з коханою, намагався б у будь-який спосіб уникнути мобілізації, а Сергій сам пішов служити — за контрактом.
— Такий він. Не міг інакше, — каже Аня.
Не приховує: була рада, що її хлопця взяли в ЗСУ не зразу і в них ще були побачення. Відстрочку вона сприймала як подарунок долі. Насправді ж, як з’ясувалося, це сталося через те, що Сергій відмовився служити в Києві у роті забезпечення, куди отримав призначення.
— Він хотів бути у складі бойового підрозділу, — розказали в Сосницькій селищній раді. — І добився свого — потрапив до 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади. Два роки воює в її складі — брав участь у звільненні населених пунктів Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Луганщини. Зараз на Бахмутському напрямку.
За участь у бойових діях і виявлену мужність та відвагу, знищення броньованої техніки та особового складу ворога Головнокомандувач ЗСУ нагородив Сергія почесним нагрудним знаком «Золотий хрест».
Подання було направлене ще минулого року, а відзнаку вручили тільки недавно.
— Виходить, ти виходила заміж уже за Героя, — кажу Ані.
— Передусім за коханого, — усміхається
— Що в ньому є таке, чого немає а інших?
— Усмішка. Вона надзвичайна. Сергій завжди стриманий, навіть строгий, а усмішка виказує, який він насправді добрий і щирий Від неї стає тепло. І відчуваєш себе захищеною. Так було весь час — навіть коли я ще не знала, що люблю його.
— Він освідчився до служби в ЗСУ?
— Ні, під час однієї з відпусток, 25 січня цього року. Приїжджав на чотири дні.
— Давайте вгадаю: коли кликав заміж — усміхнувся, тож ти зразу погодилась?
— Саме так і було, — сміється.
Побралися під час наступного приїзду Сергія.
— Попередив усього за три дні. Я навіть підготуватися толком не встигла, — каже Аня. - Тому не було ні весільної сукні, ні фати А Сергій взагалі був у камуфляжі. Весілля теж святкували не по-довоєнному — відзначили в сімейному колі.
— Вони й розписатися хотіли тишком-нишком. Та я, коли дізнався, зразу пішов привітати. Бо шаную родини молодят І дуже пишаюся Сергієм, — говорить чорнотицький староста Олександр Ященко (Рудня де мешкають батьки Сергія, належить до Чорнотицького старостинського округу).
— А я молюся, щоб чоловік повернувся живим. Постіймо думаю про те, як це буде, як ми з ним житимемо, — сказала Аня.
Коли Сергій виходить на зв'язок, вона розказує йому, що напланувала. А він запевняє, що все так і буде. Після закінчення війни...
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.