«Хоч лягай під машини», — кажуть жителі Лубенця на Коропщині. Там місцеві аграрії з ПП «Коропські аграрні інвестиції» приступили до збирання кукурудзи, яка зимувала на полях. Урожай перевозять великоваговим транспортом (чим більший тоннаж автівок, тим власникам вигідніше — можна робити менше рейсів). Для дороги, що з’єднує це невеличке село з Атюшею — центром старостинського округу, це погибель. Тим більше що вона ще не встигла просохнути.
— До цього до нас без проблем доїжджали і хлібна машина, і «швидка», і шкільний автобус. Автомобілі Червоного Хреста (ним у села громади приїжджає мобільна медична бригада. — Авт.) та мобільної соціальної служби теж не застрягали. А тепер це недорога, а місиво. Щебінь, яким раніше підсипали вибоїни, вгруз у землю - там знову ями, - бідкаються селяни.
— Днями на місце виїжджала комісія селищної ради. Працівники відділів комунального майна та земельного разом зі старостою зафіксували факт пошкодження дороги на ділянці протяжністю понад два кілометри, — стверджує і голова Коропської селищної ради Володимир Куніцин.
— Будемо офіційно звертатися до балансоутримувача — ДП «Агентство місцевих доріг Чернігівської області» та агропідприємства. Попередня розмова з аграріями про ремонт дороги вже була.
Проте як і коли розв’яжеться проблема, не відомо.
— Тут хоч зрозуміло, кому висувати претензії. А в нас у Городищі на вулиці Шевченка ситуація ще гірша, і нікого не прищучиш, — висловлює думку сусідів мешканка села Наталія Антоненко.
Розказує: дорогу на сільській вулиці знищили... рибалки. Розвідали, що поблизу на Десні добре клює, тож їдуть безперестанку. Не тільки свої, а й із сусідньої Сумської області. Зараз — в основному джипами. Менш потужні автівки застрягають.
— Рибалкам - задоволення, а нам — біда, — продовжує Наталія Петрівна. — Не на всюдиході з двору вже й не
виїдеш. Якщо зранку намічена поїздка, доводиться звечора закидати глибокі — до пів метра — колії. Про екстрені ситуації страшно навіть думати. Мало не в кожного біля двору стоїть якась перешкода для машин, бо рибалки тепер їздять під самими хатами. Але ці перешкоди зупиняють не всіх.
— Як можна допомогти людям? — запитую Володимира Миколайовича.
— Це дорога загального користування. Заборонити їздити нею селищна рада не може. Допомогти можемо хіба що ремонтом. Минулого року для підсипання комунальних доріг придбали понад 700 тонн щебенево-піщаної суміші. У нинішньому треба не менше. Скільки реально вийде (адже місцеві бюджети збідніли), зараз сказати важко.
Джерело: газета "Гарт", Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.