Люди, постраждалі від домашнього насильства та (або) від насильства за ознаками статі, можуть знайти прихисток та отримати допомогу в спеціалізованих закладах. Також на Чернігівщині працюють мобільні групи екстреної соціально-психологічної допомоги.
Про це нагадали фахівці соціальних служб та поліції на брифінгу за підсумками всеукраїнської інформаційної акції “16 днів проти насильства”.
У разі домашнього насильства людям можуть надати допомогу мобільні бригади. Потерпілим пропонують прихисток у спеціалізованих закладах.
Олена Тилькун директор Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги:
- За підтримки Чернігівської обласної військової адміністрації з травня місяця 2023 року працює денний центр соціально-психологічної допомоги, особам, які постраждали від домашнього насильства та (або) від насильства за ознаками статі.
При денному центрі працює кризова кімната на 7 ліжкомісць, яка забезпечує безпечне цілодобове проживання від 10 до максимум 20 діб. Якщо для реалізації плану заходів з усунення обставин, що спричинили випадок насильства в сім'ї потрібно більше часу, то пропонується переведення такої особи до Чернігівського психологічного центру соціальної допомоги, де вже питань будуть комплексно вирішуватись спеціалістами до 90 діб.
В денному центрі працюють три спеціалісти: психолог, соцпрацівник та юрисконсульт.
Андрій Шемець директор Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА:
- В області працюють 40 спеціалізованих служб підтримки осіб, які зазнали певного виду насильства. З них - 2 денних центри соціально-психологічної допомоги, 4 спеціалізовані служби первинно-психологічно консультування, працює в області 34 мобільні бригади, які за 11 місяців здійснили понад 2000 виїздів у напрямку профілактики домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
- В цьому році за рахунок субвенції, яка була надана області на створення відповідних служб, будуть відкриті 2 спеціалізовані служби первинно-психологічно консультування до кінця року в м. Борзна та Сосниця.
До поліції повідомлень про домашнє насильство в області, цього року надійшло вдвічі більше, ніж у 2021 році.
Як повідомила присутнім інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУНП в області Марія Калач до поліції протягом 2023 року надійшло 10 205 повідомлень про вчинення домашнього насильства, за аналогічний період 2021 року ця цифра зросла майже на 5000.
Спеціалісти закликають людей не терпіти проявів насильства, а постраждалим надають допомогу в профільних закладах.
Джерело: "Північна Брама"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: насильство, брифінг