У Понорниці незабаром з'явиться вивіска «Джерело життя». Вона буде біля криниці, яку — без перебільшення — повернули із забуття: розчистили джерело, випиляли старі дерева поряд, викорчували чагарники.
- Окультурюється територія навколо, відновлюється парк. Тепер видно і дороги, і будинки, і річку, у якій шумить під мостом біля греблі невеличкий водоспад - у дитинстві ми спеціально бігали послухати його, — розказує жителька селища Світлана Селянська.
За ініціативу мешканці Понорниці дякують депутату селищної ради 53-річному Сергієві Булітку. Кажуть: це вже не вперше. У 2019-му Сергій Іванович організував людей для створення зони відпочинку в мікрорайонах «Гай» і «3ірка». Місцеві згуртувалися: щось зробили власними силами, щось — купили (скидалися хто скільки міг). У результаті з'явився затишний майданчик із відновленою криницею.
- Старожили розказували, яка смачна - навіть цілюща - була в ній вода. Просили поставити хрест як пам'ятний знак. Але виявилося, що криничне джерело не висохло, а лише засмітилося. Ми його почистили, - говорить Сергій Булітко. - Там теж є вивіска - «Криниченька». Назва мирна, лагідна, бо все було ще до повномасштабного вторгнення росіян.
На відновлення криниці, яка ближче до центру селища і де зараз кипить робота, він витратив 40 тисяч гривень — стільки селищна рада виділяє кожному депутату для благоустрою населеного пункту. Плюс — кошти з місцевого бюджету, плюс власні — і його, і голови громади Віктора Іващенка, і фермера Андрія Бородюка, й інших небайдужих благодійників.
Над криницею вже поставили альтанку. Від дороги туди веде майже 30-метровий дерев’яний настил із «горбатим» мостиком з перилами.
На розчищеній території висадимо берези, поряд зробимо стоянку для машин, щоб не тільки місцеві мешканці, а й усі, хто проїжджатиме повз, могли зупинитися й напитися води із «Джерела життя», — продовжує Сергій Іванович.
Каже, що, обираючи назву, зупинилися саме на такому варіанті, щоб підкреслити: джерела, які живлять Україну, не висихають, тому ніяким ворогам нас не здолати.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.