Наприкінці серпня цього року небайдужі жителі Чернігова повідомили істориків та археологів про те, що неподалік від міста з річкового берега Десни стирчить ніс чи корма якогось давнього човна, вимитого водою.
Наступного ж дня наукові співробітники Інституту археології НАН України провели обстеження човна. Результати повідомили до Центру археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя.
Історики на місці, де був присипаний піском човен
Після перших досліджень археологи припустили, що човен належить до рибацьких човнів-довбанок, що побутували на річках Десна та Дніпро у XVIII — на початку XX століття. Зазвичай такі човни були від 8 до 12 метрів завдовжки та до двох метрів завширшки і могли призначатися для промислового лову риби.
Після завершення фіксації човен було засипано річковим піском, аби законсервувати його, бо на думку чернігівського історика Сергія Лаєвського для того, щоб човен став експонатом музею, потрібно докласти чимало зусиль. По-перше, це відповідні дозволи на проведення робіт, адже для того, щоб дістати цей човен, треба розкопати частину берегової зони, а по-друге, - це чималі матеріальні ресурси.
Але поки історики шукали відповідні матеріальні ресурси, частині древнього човна "приробили ноги" зловмисники. Вони відокремили ніс човна, який знаходився у відкритому доступі без охорони і зникли з ним у невідомому напрямку. Про це повідомляє Департамент культури Чернігівської ОДА у Фейсбук
На місце знахідки приїхала директорка Департамент культури Чернігівської ОДА Людмила Замай, представник музеєфікації - директор Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, археологи та представник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, аби вирішити, як і що робити зі знахідкою далі.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: човен