GOROD.cn.ua

Частину древнього човна, який знайшли біля Десни забрали собі невідомі

 

Наприкінці серпня цього року небайдужі жителі Чернігова повідомили істориків та археологів про те, що неподалік від міста з річко­вого берега Десни стирчить ніс чи корма якогось давнього човна, вимито­го водою. 

Наступного ж дня наукові співробітники Інституту архео­логії НАН України провели обсте­ження човна. Результати повідо­мили до Центру археології та старо­давньої історії Північного Ліво­бережжя.





Історики на місці, де був присипаний піском човен

Після перших досліджень архе­ологи припустили, що човен нале­жить до рибацьких човнів-довбанок, що побутували на річках Десна та Дніпро у XVIII — на початку XX століття. Зазвичай такі човни були від 8 до 12 метрів завдовж­ки та до двох метрів завширшки і могли призначатися для промис­лового лову риби.

Після завершення фіксації човен було засипано річковим піском, аби законсервувати його, бо на думку чернігівського історика Сергія Лаєвського для того, щоб човен став експонатом музею, потрібно до­класти чимало зусиль. По-перше, це відповідні дозволи на проведен­ня робіт, адже для того, щоб діста­ти цей човен, треба розкопати час­тину берегової зони, а по-друге, - це чималі матеріальні ресурси.

Але поки історики шукали відповідні матеріальні ресурси, частині древнього човна "приробили ноги" зловмисники. Вони відокремили ніс човна, який знаходився у відкритому доступі без охорони і зникли з ним у невідомому напрямку. Про це повідомляє Департамент культури Чернігівської ОДА у Фейсбук 

На місце знахідки приїхала директорка Департамент культури Чернігівської ОДА Людмила Замай, представник музеєфікації - директор Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, археологи та представник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, аби вирішити, як і що робити зі знахідкою далі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: човен