GOROD.cn.ua

На Чернігівщині начальниця ЦНАПу за 2500 доларів хотіла допомогти чоловіку втекти за кордон

 

Чотирьом жителям Чернігівщини повідомлено про підозру. Вони організували переправлення військовозобов’язаного за кордон. Зокрема повідомлено про підозру начальниці Управління адмінпослуг однієї з міських рад, а також трьом її спільникам.







Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Процесуальне керівництво веде Чернігівська обласна прокуратура. Управління СБУ в Чернігівській області займається досудовим розслідуванням.

За даними слідства, підозрювані під час дії воєнного стану організували незаконне переправлення через державний кордон України військовозобов’язаного чоловіка.

Вони виготовили для нього підроблені документи, які надають право безперешкодного виїзду за кордон на постійне місце проживання до Республіки Польща.

Загалом пакет фіктивних документів включав у себе витяг про зміну місця проживання, довідку військовозобов'язаного, який виїжджає за кордон, приписне посвідчення військовозобов'язаного з недостовірними відмітками про взяття та зняття з військового обліку, витяг з реєстру територіальної громади з відміткою про вибуття на постійне проживання до Республіки Польща, а також відмітки у паспортах для виїзду за кордон на постійне місце проживання

При цьому очільниця ЦНАПу розуміла, що ухилянт не знятий з військового обліку. Маючи доступ до баз даних, вона змінювала його місце проживання, формуючи відповідні витяги.

Також підозрювані надавали поради, вказівки та засоби для усунення інших перешкод при перетині державного кордону та оформленні необхідних документів.

За свої послуги вони вимагали 2500 доларів США.

Всім чотирьом інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період та організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332 КК України).

Наразі трьох підозрюваних затримано. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування та оперативний супровід - Управління СБУ в Чернігівській області.

В той же час на сторінці у Фейсбук Управління СБ України в Чернігівській області повідомляється, що ухилянт був не один, а декілька і що таким чином зловмисники «заробили» на мобілізації в умовах війни майже 4 млн у гривневому еквіваленті.
Для реалізації схеми її організаторка разом зі спільниками використовувала особисті зв’язки у місцевому військкоматі та міграційній службі.

Яу повідомляє Суспільне ця "схема ухилення" діяла у Прилуках і дійсно фото фасаду ЦНАПу таке ж саме, як на фото СБУ.

Як відомо очільницею прилуцького ЦНАПу є Світлана Дурдас.

Gorod.cn.ua, фото ТК "Прилуки", СБУ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дурдас, ухилянти, ЦНАП, підозра