GOROD.cn.ua

У Чернігові обговорили потреби громад області в соціальних послугах

 

У вівторок, 18-го липня, БФ “Право на захист” провів у Чернігові круглий стіл «Оцінка потреб громад Чернігівської області в соціальних послугах та аналіз прогалин спроможності й стійкості».

Після початку повномасштабного вторгнення чимало українців опинились у складних життєвих обставинах та потребують допомоги. У цей час нові виклики та потреби постали й перед соціальною сферою. Саме тому БФ “Право на захист” спільно з дослідницькою агенцією “Info Sapiens” протягом березня-червня 2023 року провів дослідження «Оцінка потреб громад Чернігівської області в соціальних послугах та аналіз прогалин спроможності й стійкості». Воно охопило п’ять громад: Городнянську, Козелецьку, Ніжинську, Прилуцьку, Чернігівську.

У дослідженні провели оцінку потреб в соціальних послугах, дослідили як отримувачі оцінюють якість та доступність соціальних послуг та які потреби надавачів соціальних послуг є пріоритетними задля забезпечення сталого надання якісних послуг людям в умовах воєнного стану.

Під час круглого столу в Чернігові не лише презентували це дослідження, а й обговорили зміни, яких зазнала соціальна сфера, проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Участь у заході взяли керівники установ надання соціальних послуг, представники органів місцевої влади громад, неурядових та міжнародних донорських організацій. А метою зустрічі був пошук шляхів співпраці між державними структурами та неурядовими організаціями.

На початку заходу координаторка напрямку соціальної допомоги та захисту БФ «Право на захист» Ольга Носова розповіла про напрямок соціальної допомоги та захисту, який є у фонді та послуги, які надають працівники. Вона також наголосила на важливості розвитку соціальної сфери та вдосконаленню системи надання соціальних послуг в Україні.

“Сьогодні, на жаль, ми розуміємо, що агресія рф завдала руйнівних втрат населенню України, спричинила наймасштабнішу кризу переміщення з часів Другої світової війни, у результаті якої майже 5 млн людей стали ВПО. Понад 7 млн людей були змушені покинути свої домівки і шукати прихистку за кордоном. Наразі в складних життєвих обставинах опинились мільйони людей. Саме тому обговорення питання щодо спроможності соціальної сфери, щодо вдосконалення системи організації надання соціальних послуг набуло гострої актуальності”, - зазначила Ольга Носова.

Презентуючи дослідження, керівниця відділу соціально-політичних досліджень “Info Sapiens” Анастасія Шуренкова зазначила про те, що війна суттєво вплинула на соціальну сферу. Зокрема, збільшилась кількості отримувачів за рахунок ВПО, виникла потреба у нових послугах, таких як: психологічна підтримка, робота з травмою у ВПО та місцевого населення. Крім того, під час війни значно зросло навантаження на соціальних працівників.

Заступниця директора департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної військової адміністрації Оксана Хілик зазначила, що наразі в області діє чимало закладів соціальної сфери, потреби яких у тому числі допомагають закривати благодійні організації.

“Наразі у територіальних громадах області створено і функціонує 14 територіальних центрів соціального обслуговування. У центрах надання соціальних послуг - 34 центри надання соціальних послуг, які забезпечують надання базових соціальних послуг сім'ям, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапити у такі обставини. Зараз у області базові послуги отримує дуже велика кількість людей - це майже 200 тисяч”, - розповіла Оксана Хімик.

Досвідом організації соціальних послуг саме у своїй громаді поділилась також заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ніжинської міської ради, депутатка Чернігівської обласної ради Ірина Грозенко. Вона зазначила, що серед реалізованих соціальних проектів невдовзі в громаді з'явиться сучасна соціальна пральня. Облаштувати її у територіальному центрі допоміг БФ “Право на захист”.

Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Лариса Шумна зазначила, що презентоване дослідження варто було б поширити в навчальні заклади області, які готують працівників соціальної сфери. Вона також додала, що у 2022 році серед 42 485 тисяч звернень громадян до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 32,7% займали звернення, що стосувалися соціально-економічних питань. Саме тому важливо працювати над збільшенням обізнаності громадян у цій сфері.

“Сьогоднішній захід дає нам можливість сконцентрувати зусилля для того, щоб об'єднати нашу співпрацю щодо проведення просвітницьких заходів, щодо підготовки молодих фахівців. Адже кадровий потенціал на сьогоднішній день, як було сказано раніше, має проблему в заміщенні посад і в заміщенні кваліфікованими працівниками”, - додала Лариса Шумна.
















Gorod.cn.ua



Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: послуги, громади, захист