Громади Чернігівщини отримують необхідний транспорт за програмою «U-LEAD з Європою»
За інформацією від начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, ще у 2022 році 19 громад Чернігівщини одержали екстрену допомогу від «U-LEAD з Європою» (програма співпраці між українським урядом, Європейським Союзом і його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією) на суму 1 мільйон євро. Це навантажувачі, трансформатори, розрізні пилки, освітлювачі — те, що було потрібно в екстремальних умовах подолання наслідків бойових дій. Зараз триває другий етап невідкладної допомоги для громад — доправлення транспорту.
На фото вантажний автомобіль CITROEN JAMPER, який отримала Новобасанська ТГ
Так, днями Новобасанська і Кіптівська територіальні громади отримали вантажно-пасажирські автомобілі.
— Нам у громаді необхідна така «підручна» машина. Як кажуть, щоб була постійно на підхваті в соціальній, освітній, комунальній сферах — для підвезення людей, перевезення гуманітарної допомоги, якихось меблів тощо. Наприклад, щоб працівники комунального господарства, виїжджаючи на ремонт водогону чи заготівлю дров, могли самі сісти і з собою покласти необхідні інструменти, господарське приладдя й інші речі, — говорить голова Кіптівської ТГ Володимир Кучма.
Обидві громади вже давно співпрацюють із Програмою «U-LEAD з Європою».
— Ще до повномасштабного вторгнення програма нам допомагала в консультаціях, у підготовці наших фахівців, — розказує заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Новобасанської ТГ Валерій Мозговий. — Після вторгнення росіян почалась і матеріально-технічна допомога. У 2022-му від Програми «U-LEAD з Європою» ми отримали навантажувач, генератори, бензопили, пересуваний ліхтар - освітлювач та інше обладнання. І щойно отриманий новий автомобіль Citroen Jumper для нашого комунального господарства вкрай потрібний, адже в населених пунктах громади багато роботи з ліквідації наслідків вторгнення, а також загалом із благоустрою.
У нашій громаді два села — Нова Басань і Новий Биків — були на лінії вогню, і руйнувань різного ступеня тяжкості зазнали близько 600 домоволодінь, із них 70 зруйновані повністю, десь у 150 пошкоджено вікна, двері, дах. Що ж до у об'єктів критичної та соціальної інфраструктури, то в Новому Бикові значних пошкоджень зазнали школа (з її ремонтом також допомогла Програма «U-LEAD і з Європою», відновлювальні роботи ще тривають), дитсадок “Яблунька” (зараз він не функціонує, для дошкільнят ми обладнали приміщення в загальноосвітньому закладі), Будинок культури, приміщення старостинського округу. У Новій Басані також пошкоджені школа й дитячий садок, будівля сільської ради, в обох селах постраждали приміщення амбулаторії. Щось ми відновили власними силами, щось — із допомогою благодійних організацій.
Обидва посадовці дякують Програмі «U-LEAD з Європою» та урядам європейських країн за матеріально-технічну допомогу.
— Таким чином, громада може власні кошти не вкладати в те, що надано за програмою, а спрямувати їх на допомогу ЗСУ, зокрема нашим землякам-воінам, — зауважує Валерій Миколайович.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова. Фото із сайта Новобасанської ТГ
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: транспорт, громади, допомога, благодійники