GOROD.cn.ua

У плановому режимі: Чернігів готують до опалювального сезону

 

АКТУАЛЬНО На комунальних та теплогенеруючих підприємствах всі необхідні роботи виконуються згідно графіків, що дозволить місту вчасно розпочати і безперебійно (ніхто не може виключати того, що звичний порядок речей може бути зруйновано одним обстрілом, здійсненим армією рф ) пройти опалювальний сезон 2023/2024 рр. Про готовність доповідали начальники підприємств під час загальноміської наради в мерії під головуванням в.о. міського голови Олександра Ломако. Особлива увага зараз зосереджена на поверненні з оренди Чернігівської ТЕЦ та підготовці до можливих відключень електроенергії.

Повернення ТЕЦ в управління міста

Цього тижня в.о. міського голови Чернігова відвідав Чернігівську ТЕЦ. За результатами візиту повідомив, що підготовка до зими там як і на інших підприємствах відбувається в плановому режимі, необхідні ремонтні та підготовчі роботи виконуються за графіком.

Разом з цим відбулася зустріч Олександра Ломако із заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, представниками НАК «Нафтогаз» та Чернігівської ОВА, на якій обговорювалося питання передачі ЄМК в управління міста. Договір оренди закінчується 20 серпня 2023 року.

- В робочому режимі обговорили підготовку ЄМК до опалювального сезону та наш план повернення її до управління громадою. Попросив підтримки держави у питанні підписання договорів на природний газ на новий опалювальний сезон, - говорить про результати зустрічі Ломако.



Потребує врегулювання питання накопичених орендарем боргів, зокрема, мова про 1,5 млрд грн за спожитий газ, ще 1,5 млрд грн — так зване усунення порушень попереднього управлінця, штрафні санкції, 90 млн грн — борг за розподіл газу. Воно має вирішуватися за участі держави, взяти її на себе міський бюджет неспроможний - про це йшлося на нараді в мерії, аналогічне бачення раніше озвучував і міністр енергетики України Герман Галущенко під час свого візиту в Чернігів.

Після повернення ТЕЦ в управління міста господарську діяльність там здійснюватиме створене міське КП “Теплокомуненерго”. Олександр Ломако під час наради дав доручення підготувати зміни до бюджету та закласти фінансування на оплату праці працівникам ТЕЦ, хімреагенти та ремонти. Для цього потрібно передбачити 55-60 млн. Це дозволить завершити підготовку до опалювального сезону та розпочати подачу тепла.


Враховуючи досвід минулого опалювального сезону…

Саме так Чернігів готують до нового. Крім планових робіт, які дозволять восени в потрібний час розпочати подачу тепла, здійснюються заходи, які дозволять об’єктам критичної інфраструктури надавати послуги у випадку можливих тих же віялових відключень. В.о. міського голови під час наради заслухав доповіді начальника управління ЖКГ та керівників об’єктів критичної інфраструктури.

Зокрема, всі міські заклади освіти та медицини на сьогодні забезпечені генераторами. КП "Чернігівводоканал" готове, у разі необхідності, забезпечити подачу води до п'ятих поверхів. Теплопункти та інші об‘єкти критичної інфраструктури забезпечені альтернативними джерелами живлення. КП “АТП-2528” зробило запас солі та готує техніку до роботи в зимовий період.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опалювальний сезон, ТЕЦ, Олександр Ломако